Š. Navickis: "Apie trijulę, kurios pagalba keičiamas pasaulis" (1)

Baimė ir godumas, padauginti iš melo - štai ta trijulė, kurių pagalba "keičiamas pasaulis" ir valdoma tiesiog akyse vakcinuotais glušais virstančių dar vakar žmonėmis buvusių padarų banda.

Baimė veikia paralyžiuojančiai. Net tie, kurie turėjo šiokią tokią mąstymo gebą, kurie drįso kritiškai žvelgti į juos supantį pasaulį, gerai pagąsdinus besimptomiu virusu (taip, šituo visišku absurdu) ūmai nulėkė, kur reikia, ir atkišo "petį už laisvę".

Atkreipkite dėmesį - "už laisvę", o netgi ne "dėl sveikatos".

Kas tai, jei ne baimė, kad "uždarys"? Cha, pasiskiepijusių net uždarinėti nebereikės - nes ir taip nešiosite kalėjimą savyje, bijodami nuolatos.

Godumas dar visai neseniai buvo pagrindinė vartotojiško pasaulio varomoji jėga - jis vis dar veikia, nors jau kiek kitaip.

Čia esmė ta, kad absoliuti dauguma pasaulio banduomenės labai norėtų grįžti į tą tukinančią būseną, prie kurios tebėra pripratinti, ir todėl pasiruošę iškeisti laisvės likučius į "trupinį aukso, gardaus valgio šaukštą" (V. Kudirka "Labora").

Melas yra priemonė, kurią naudojant skleidžiama tiek baimė, tiek ir stimuliuojamas godulys - tiesiog taip veikia reklama.

Tačiau jums meluojama abiem atvejais - "besimptomis virusas", "delta atmaina" ir visi kiti "porūšiai", kas gi tai, jeigu ne melas "per akis"?

Pagalvokite, kurie dar negalutinai įsibaiminote ir neatkišote "už laisvę" visko, ko tik iš jūsų įsakmiai ir įtikinamai pareikalavo.

Kitados toks popiežius - ne toks, kaip dabartinis - pasakė "Nebijokite!" Ir visai netrukus ėmė griūti tuometinė blogio imperija.

Jo vardas buvo Karalius Vaidila (Karol Vojtyla) - Jonas Paulius II. Dabartinė blogio imperija klastingesnė, baisesnė ir didesnė, tačiau ji irgi grius.

Todėl - nebijokite.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder