Šešėlinė Vyriausybė suskaičiuos, kiek prie šios Vyriausybės didėja gyventojų išlaidos

(2)

Šešėlinės Vyriausybės posėdyje nuspręsta sudaryti šešėlinių ministrų ir ekspertų darbo grupę, kuri įvertins ekonominę situaciją valstybėje ir parengs pasiūlymus, kaip spręsti kylančias problemas, kurių, pasak šešėlinio premjero, yra labai daug.

„Su visuomene niekas nesitaria, kur valdantieji deda valstybės biudžeto pinigus. Abejoju, ar daugeliui žinoma, kad šiuo metu, kada smulkieji verslai kapanojasi po karantino, jaunos šeimos ir pensininkai laukia ekonominių paskatų, valdžia planuoja milijardines išlaidas naujiems energetikos projektams, paskui kuriuos keliauja neliečiamieji, iššvaistę milijonus suskystintų gamtinių dujų terminalo statyboms, sakydami, kad dujos pigs.

O ką turime šiandien – milžiniškus nuostolius ir 50 proc. brangstančias dujas vartotojams? Čia tik vienas sektorius, tačiau grėsmių matome ir daugiau, todėl nuo šiandien pradeda dirbti šešėlinio ministrų kabineto suformuota darbo grupė, kuri ne tik viešins, kur plaukia mūsų visų milijardai, bet ir teiks siūlymus, kaip spręsti susidariusias problemas ir stabdyti nepažabojamą kai kurių interesų grupių godumą.

Nesame nei Šveicarija, nei kokia kita turtinga valstybė.

Mūsų biudžetą sudaro viso labo 11 su trupučiu milijardų eurų, todėl jie turi tarnauti žmonėms, o ne godžiai valdžiai ir jos aplinkai”, – sako R. Karbauskis.

Jis primena, kad šiemet drastiškai kyla būtiniausių maisto produktų kainos. Pavyzdžiui, pigiausia juoda duona brango net 49 procentais, riebalai, palyginti su praėjusiais metais, pabrango apie 30 procentų.

Nuo liepos 1 d. apie 8 proc. kyla elektros ir 50 proc. – dujų kaina, o tai dar labiau skatins ir taip jau pakankamai spartų kainų augimą tiems produktams, kuriems pagaminti naudojama elektra arba dujos. I. Šimonytės Vyriausybė neseniai priėmė sprendimą didinti per 300 valstybės rinkliavų, tame tarpe ir tų, kurios susijusios su prekių importu.

Taigi, toks valstybės sprendimas neišvengiamai skatins importuotojus kelti ir įvežamos produkcijos kainas.

Šešėlinį kabinetą neramina ir I. Šimonytės Vyriausybės planai greta mokesčio už automobilių registraciją įvesti kasmetinį taršos mokestį už visus, netgi mažai naudojamus, automobilius, kuris neabejotina, kad smogs mažas pajamas gaunantiems žmonėms.

„Įvertindami tai, kad Lietuvoje I. Šimonytės Vyriausybės paskelbto karantino metu nesuteikiant reikiamos paramos žmonėms bei smulkiesiems verslams reikšmingai išaugo bedarbių skaičius bei kyla nauja emigracijos banga, jau šiandien raginame I. Šimonytės Vyriausybę adekvačiai ir Lietuvos žmonių atžvilgiu sąžiningai vertinti pandemijos pasekmes Lietuvoje ir susilaikyti nuo rinkliavų, mokesčių kėlimo, naujų mokesčių įvedimo.

Nekelti tų kainų, už kurių reguliavimą yra atsakinga valstybė, skatinti vatojimą – vieną iš pagrindinių tvarios ekonomikos sąlygų”, – sako R. Karbauskis. 

Archyvų nuotr.

15min.lt nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder