Rasa Petrauskienė

V. Putino interviu T. Carlsonui - pamišimo demonstracija pasauliui

(7)

Šiandien norėtųsi kalbėti labiau apie vietos aktualijas, kad ir apie Klaipėdos rajono krepšinį, bet kai visi ūžia apie JAV „Youtube“ žvaigždės Takerio Carlsono (jis nėra žurnalistas) interviu su teroristinės valstybės diktatoriumi, tarptautiniu nusikaltėliu, teroristinės gaujos vadeiva Vladimiru Putinu, aktualija prašosi aptarimo.

Įdomu daugeliui buvo ne nukvakęs Z fašistas, o ką išgirs daugiamilijoninė T. Carlsono auditorija JAV. Tie, kurie bandė žiūrėti - apstulbo. Kvailiau bendraut su amerikiečiais neįmanoma, jeigu nori juos papirkt. IX a. Rusijos istorija yra mažiausia, kas įdomu amerikiečiams. Jiems jokia istorija nepateisina žudynių, demokratinės valstybės užpuolimo, karo prieš mažesnę taikią šalį. Pasaulyje garsus istorikas Timothy's Snyderis savo „Substack“ kanale rašo:

„...Vadovaujantis Putino logika, lyderiai bet kur gali pareikšti begalę pretenzijų į kitų šalių teritorijas, remdamiesi įvairiomis praeities interpretacijomis. Tai pažeidžia visą tarptautinę tvarką, pagrįstą teisinėmis sienomis tarp suverenių valstybių. Putinas daugiausia dėmesio skyrė IX, X ir XI amžiams. Maskvos tada nebuvo. Taigi, net jei galėtume atlikti geidžiamą kelionę laiku, kurios nori Putinas, ir pasukti laikrodį atgal į 988 m., tai negalėtų nuvesti mūsų į šalį, kurios sostinė yra Maskvoje. Didžioji dalis dabartinės Rusijos teritorijos yra Sibire. Europiečiai tuomet nekontroliavo tų Azijos teritorijų. Pagal Putino logiką Rusija šiandien neturi turėti pretenzijų į teritorijas, iš kurių ji išgauna gamtines dujas ir naftą.“

Viena vertus, pasaulyje verda patyčios iš nukvakusio ruzzijos prezidento, kuris kalba gatvės nusikalstamų gaujų vadeivos stiliumi, galima nusiraminti, kad nieko jis nesužavėjo, kita vertus, reikia atkreipti dėmesį, kad savo išprotėjusioje galvoje Putinas turi nusipiešęs su realybe nieko bendro neturintį savo paveiksliuką, pagal kurį bando išprievartauti visą pasaulį. O jame ligotas masinis žmogžudys Rusija laiko ne tik Ukrainą, bet ir Lenkiją, Lietuvą.

Todėl mano bičiulis ukrainietis, Ukrainos didvyris Olegas Obramičius siunčia Lietuvai žinią:

„Ruoškitės karui. Statykite įtvirtinimus išilgai visos sienos, kad nebūtų taip, kaip mums, kai teko sutikti priešą nepasiruošus. Ukraina laikosi, visi esame tikri, kad laimėsime ir Rusijai dings bet koks noras kariauti. Bet realybė yra sudėtinga ir reikia būti pasiruošus ne tik geram, bet ir blogam scenarijui.“

Niekas geriau nepadeda išvengti karo už gerą pasirengimą jam. O tam reikia visos visuomenės supratimo ir palaikymo. Galime tik džiaugtis, kad šiuo metu prasideda didelės NATO pratybos STEADFAST DEFENDER 2024, kuriose dalyvauja 90 000 karių ne tik iš visų NATO šalių, bet ir iš partnerės Švedijos. Pratybų dalis vyks ir Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Ir tai yra atsakas į Putino fašizmą.

Apmokėta iš Seimo narės Rasos Petrauskienės parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Užsakymo Nr. 313312

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder