Jolanta Blažytė

Verslininkė Jolanta Blažytė: Skylė juoda, cirkai – margi

(7)

1. STT nepradės ikiteisminio tyrimo dėl galimos korupcijos Krašto apsaugos ministerijoje. Taip sakant, Lietuvos mokesčių mokėtojai toliau pirks talonus juodos skylės maitinimui.

2. Šiuo metu vyksta akcija: patriotai renka parašus peticijai dėl 4% BVP šalies gynybai ir tuo pačiu dėl mokesčių didinimo. Talonai juodos skylės maitinimui brangzzz.

Ir čia pačios liaudies prašymu (Kyla kažkokios asociacijos su istorine praeitimi, kuomet Stalinas visus savo juodus darbelius darydavo prisidengęs šūkiu „po prosbe naroda“).

3. Premjerė I. Šimonytė sako: „Valstybė neturi nieko kito, išskyrus mokesčių mokėtojų pinigus“.

Tikrai taip, jau toli praeityje liko laikai, kai Valstybė turėjo ne tik mokesčių mokėtojų pinigus, bet ir protingesnę vyriausybę, žinančią, kaip padidinti valstybės išlaidas, nedidinant mokesčių (investicijos, verslo skatinimas).

4. Visuomenės veikėjas Darius Kuolys savo FB sienoje stebisi: „Kodėl prieš keletą metų mūsų kariuomenės vadovybė atmetė Rumunijos pasiūlymą už simbolinę kainą įsigyti senesnių vokiškų tankų, teigdama, kad krašto gynybai tankai tikrai nėra reikalingi?

Kaip gali prašyti, kad piliečiai susimestų valstybės gynybai, „apsidėtų“ didesniais mokesčiais, kai atsisakai jiems paaiškinti, kodėl šiandien pirmenybė teikiama brangiausiems puolimo ginklams, bet ne oro apsaugai – ne piliečių gyvybių ir miestų išsaugojimui?“

Čia jau aš nesuprantu: jeigu už mokesčių mokėtojų pinigus perkami ne gynybos, bet puolimo ginklai, tai kodėl mokestis vadinasi „gynybos“? Tada turėtų būti „puolimo mokestis“.

Ir ką čia mes tada ruošiamės pulti? Rusiją? Kiniją? Apie „taikos“ mokestį kol kas galiu tik pasvajoti.

5. G. Landsbergis, viešėdamas JAV karo pramonės įmonėje „Sikorsky“ nepraleido progos pasikelti sau uodegą, tos įmonės darbuotojams pasigyręs: „dalį jūsų atlyginimo jums užmoka Lietuvos mokesčių mokėtojai“ (video – mano Telegram).

Ar gali būti taip, kad minėtos JAV įmonės darbuotojai pasiskundė Gabrieliui dėl per mažų atlyginimų, o anas pažadėjo jiems juos padidinti – padidinęs Lietuvos mokesčių mokėtojams mokestinę naštą?

6. Ekonomistas R. Lazutka sako: „Gynybos mokestis? – O gal be cirkų?”

„Nėra ir negali būti nei gynybos, nei puolimo mokesčio. Kaip nėra ir policijos, gaisrų gesinimo, parkų sodinimo, nei vaikų darželių mokesčių.”

„Vis dėlto, kam tas cirkas su gynybos mokesčiu, kodėl bandoma sujaukti įprastas sąvokas ir tvarką, t. y. mokesčiui suteikti išlaidų paskirties pavadinimą? Nepasitikėjimas žmonėmis ir sukčiavimas? Žmonės laikomi infantilias? Su tokia pačių išgalvota prielaida ir bandoma įpiršti „gynybos mokestį“.

Kas išdrįs prieštarauti mokesčiui, kuris priskirtas šventam tikslui? Tyliai pasiraukys ir mokės. O jei vadintum normaliai – PVM, GPM ar dar kuo – tuoj pradėtų klykti.

Antras tokio pseudomokesčio tikslas, ko gero, eilinį kartą uždėti mokestį tiems, kas ir su dabartine jų našta nebepajėgs pasprukti.”

Tiesa, yra mokestis ir pagal paskirtį – kelių mokestis. Ironiška, bet gal todėl vietoje kelių ir turime duobes bei jų lopus.”

7. Ostapas Benderis, panašu, Lietuvoje turėtų ką veikti. Lietuvos naivuoliai ne tik raukosi ir tyli dėl „šventojo gynybos“ mokesčio, bet dar ir renka parašus, kad tas mokestis būtų įvestas.

Bet aš jau baigiu priprasti: vieną cirką keičia kitas cirkas. Vienas už kitą margenis. Tarsi koks margesnis genys, margesnis pasaulis ar margesnis Velykų kiaušinis.

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autorės asmeninėje Facebook paskyroje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder