Vidas Rachlevičius: Pasaulinę kvailių dieną, Škotijoje įsigaliojo naujas įstatymas dėl neapykantos nusikaltimų
Policiją iškart užplūdo skundai, o jos vadai pareiškė, kad pareigūnai nepasirengę tūkstančių pranešimų nagrinėjimui.
Jie vis dar nesupranta, kada ir kaip reikėtų pateikti kaltinimus.
Per pirmąją savaitę nuo teisės akto įsigaliojimo buvo pateikta apie 8 000 pranešimų apie neapykantos nusikaltimus, bet, kaip ir galima buvo tikėtis, ir kaip buvo anksčiau perspėta, įstatymu naudojamasi asmeniniais tikslais – politinėms arba asmeninėms sąskaitoms suvedinėti bei kerštams.
Viena iš centrinių verdančių aistrų figūrų yra rašytoja J. K. Rowling, kuri yra nuosekli genderistinio absurdo kritikė.
„Škotijoje žodžio ir tikėjimo laisvė yra prie pabaigos, jei tikslus biologinės lyties apibūdinimas yra laikomas nusikaltimu“, - rašė J. K. Rowling.
Ji piktinasi, kad daugiausia dėmesio skiriama transseksualų tapatybės įtraukimui į saugomų savybių sąrašą, o moterims, apibrėžtoms pagal biologinę lytį, nebuvo suteikta speciali apsauga.
J. K. Rowling gyvena Edinburge, tačiau buvo užsienyje, kai socialinėje žiniasklaidoje paskelbė savo komentarus, kuriuose dešimt transseksualių moterų pavadino vyrais.
Tai buvo nusikaltimus padarę asmenys, kurie „pasikeitė“ lytį, kad išvengtų bausmių.
„Jei tai, ką parašiau, pagal naują įstatymą kvalifikuojama kaip nusikaltimas, tikiuosi būti suimta, kai grįšiu į Škotiją", - rašė ji.
Vis dėlto, Škotijos policija nusprendė, kad J. K. Rowling įrašai nėra nusikalstami, ir, nepaisant gautų skundų, nedrįso jos suimti.
Tuo tarpu Anglija neketina sekti Škotijos pavyzdžiu.
Ko verti tokie įstatymai ir prieš ką jie nukreipti, geriausiai iliustruoja nuotrauka.
Hamas rėmėjų viešai tampomi plakatai, kuriuose Dovydo žvaigždė suporuota su svastika, nelaikomi neapykantą kurstančiais.
Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook
Rašyti komentarą