Vidmantas Martikonis. Ar Lietuvos tikslas yra susipykti su visu pasauliu? (50)

Laikas aiškiai pasakyti, kad dabartinė isteriška Lietuvos užsienio politika ima kenkti Lietuvos žmonėms. Į tokią situaciją Lietuvą įstūmę politikai turi prisiimti atsakomybę. Jiems niekas nesuteikė įgaliojimų kovoti su beveik visu pasauliu.

Archyvų nuotr.

Vidmantas Martikonis / BNS nuotr.

Pykstame ant Latvijos, kad anie Baltarusijos elektrą perka, smerkiame Lenkiją dėl neteisingų įstatymų.

Esame Baltarusijos blokados lyderiai ir pagrindiniai kovotojai. Nusprendėme, kad neįsileisime oficialaus vizito pas mus Sakartvelo ministro pirmininko, nes per mažai demokratiškas.

Lygiai taip pat už sprendimus savo šalyje pliekiame Vengrijos premjerą Orbaną.

Apie Rusiją jau net nereikia kalbėti, kitaip ir būti negali.

Nebeužteko karų su kaimynais, tai ėmėmės Kinijos...O kur dar Šiaurės Korėja ir Venesuela...

Nuolat pabrėžiama, kad šitų karų ekonominiai nuostoliai mūsų šaliai bus nereikšmingi. Maždaug dzin, jeigu Lietuva praras 200 – 300 milijonų eurų.

Tai jeigu čia tokia nereikšminga suma, tai kodėl mokytojų atlyginimams ar pensijų padidinimui, nesurandama net 50 papildomų milijonų?

Pagaliau tie skaičiavimai tik formalūs. Jau dabar aišku, kad daugelis Lietuvos įmonių patirs didelius praradimus žaliavų, prekių tiekimo grandinėje.

O tai reiškia didesnę bedarbystę, sumažėjusius atlyginimus mūsų žmonėms. Jau nekalbant apie naujas rinkas.

Nors ilgą laiką buvusios Vyriausybės, priešingai, kvietė ir skatino verslininkus ieškoti kontaktų su milžiniška Kinijos ekonomika.

Tuo patikėjusios įmonės ilgus metus į tai investavo ir pasiekė neblogų rezultatų.

O dabar valdžios salto į priešingą pusę.

Po tokių akibrokštų, lietuviškos įmonės matys Kinijos rinką kaip savo ausis.

Kokia rimta užsienio kompanija norės investuoti Lietuvoje, kada mato tokią nenuoseklią ir nenuspėjamą užsienio politiką, kuri keičiasi pagal tuščiagarbes politikų užgaidas?

Ir visa tai dėl saujelės susireikšminusių ir neatsakingai veikiančių politikų. Bandome Kinijoje, Baltarusijoje įvedinėti demokratiją.

Įžūliai ir arogantiškai auklėjame kitas šalis. Visiškai negalvodami apie ilgalaikes pasekmes ir rezultatą.

Gal demokratijos į tas šalis vėliau ir ateis, bet tai tikrai priklausys ne nuo mūsų. Dar niekada skruzdė neprivertė paklusti dramblio.

Tai yra nepasiekiami tikslai.

Pasaulio akyse atrodome beviltiškai ir juokingai. ES ir JAV vengia tiesioginės konfrontacijos su Kinija, suprasdamos ką tai gali reikšti jų ekonomikoms ir žmonėms.

Mūsų užsienio politikos „strategai“ rėkauja tik pasitaikius progai. Ir paskui viešai giriasi, kokie jie reikšmingi ir kokie svarbūs žmonės jiems skambina.

Apgailėtina ir apmaudu, kad dėl tokių garbėtroškų turi kentėti visi šalies gyventojai.

O gal mes tiesiog jau tapome kitų didžiųjų valstybių „garsiakalbiu“ ir bandomuoju poligonu?

Tai dar didesnė mūsų politikų išdavystė, jeigu jau nesame savarankiški ir tik aptarnaujame kitus ponus.

Ir baikime vieną kartą kalbėti apie vertybes.

Neva, gindami Taivaną nuo Kinijos, mes giname demokratiją nuo diktatorių. Išdidžiai giname tradicines vakarų vertybes.

Jeigu esate tokie šventi vertybių gynėjai, gal pradėkite pirmiausiai vertybėmis rūpintis Lietuvoje?

Sukurkite sąlygas mūsų žmonėms oriai gyventi senatvėje, organizuokite efektyvią sveikatos apsaugos sistemą, užtikrinkite kokybišką švietimą.

Tik tada rūpinkitės kitų valstybių vertybėmis...

Archyvų nuotr.

15min.lt nuotr.

Redakcija už autorių nuomonę neatsako

Visiškai sutinku. Lietuvos gyventojai bėga iš Lietuvos , bet mūsu valdžiai svarbiausias dalykas kovoti už ''demokratija'' iki paskutinio lietuvio.
SVETLANA, 2021-09-17 13:47
ponui Gylys, 2021-09-15 16:07 reiketu sugrįžti i mokyklą pasimokyti lietuvių kalbos, kaip reikia rasyti be grubių klaidų
degutis, 2021-09-16 05:43
Gerbemas Martikonis fantastiskai teisingai ivardino esama uzsienio politika Lietuvoje, kas dave tomi leidima piktis su visu padauliu ir aplamai kas ce dedasi ir vidaus ir uzsienio politikoi, visiska APOKALIPSE, politinem gyvenime, saujele ispuikusiu ir susirsiksminusiu pitiku skandina Lietuva tiesiogine zodzio prasme, tai kas lauke lietuvos ir jos zmoiu, atsakimas vienintelis, haosas ir skurdas, mes ne Arabu emiratai kad galetume sau leist tokius beprecedentinius veiksmus, siu kivircu pasekmes kaip radse getbemas padnekovas xmonems bus labai ir labai skaudzios, jau dabar mato, sildimas, elektra, zalevos, mediena ir t, t pasoko 50% okas dar bus, susidaro yspudis kad ce samokslo scenarijus, valdze mums plauna smegenis kad tie. Praradti nuostolei mszsvercei, veverta panikuot kas tie 300 ar 500 tukstanciu, tasko tokes sumas o neranda pinigu silmos kastam kompensuot, is 10 sinjoru kurie kreipes del kompensacinu tik 1 gauna ja ir nieks nezino kodel, Tokios padeties lietuvoje nebuvo 30m, ir viskas tik blogeja, ir tai nuopelnas sios valdzios, ir dar Kubilius ja gyre neva ji gaketu dyrbt ir antra kadensija, ar ponas kurces ir aklas ir nemato kas darosi, ne gal greiciausia is tu paciu, ISRINKTUJU dievui is desines, ka ce Halopus imsi i galva, padarysim kaip mums reikes, Visuose politiniuose frontuose apsoliuti APOKALIPSE, preitas liepto galas, Tauta sukirsinta ir tebekirsinama, uzsienio pitika suzlugdyta, sveikatos ir švietimo sistemos apsoliutus, PRAVALAS kas dar liko nesuzlugdyta, nieks, Kur musu vedlys, Prezidentas, ogi nera, senoves kinu filosofas ir mastytojas Konfucinus yra pasakes, vsldovais netampama, valdovais Gymstama, graudu kad buvus didi ir galinga lietuva antiek zemai nusmuko, ir tai musu politiku nuopelnas, GEDA
Gylys, 2021-09-15 16:07
Sidebar placeholder