56-oji karo Ukrainoje diena - naujausios žinios iš fronto

Ukrainoje tęsiasi karas dėl šalies nepriklausomybės ir demokratijos išlikimo. Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas ankstų vasario 24 d. rytą pradėjo plataus masto karinę invaziją į kaimyninę šalį. Kviečiame sekti naujausius įvykius kartu su VE.lt.

20:45 Pagal tarptautinę konvenciją nuskendęs rusų kreiseris „Moskva“ priklauso tai valstybei, kurios teritoriniuose vandenyse nuskendo. „Moskva“ guli dugne per 50 mylių nuo Ukrainos krantų, vadinasi, dabar šis laivas priklauso Ukrainai.

20:10 Juntinės Tautos skelbia: nuo karo pradžios Ukrainą paliko 5 mln. gyventojų.

19:00 Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad „Azovstal“ gamykloje Mariupolyje slepiasi apie 1000 taikių gyventojų. Taip pat šalies vadovas priminė, jog pasirengęs rusų belaisvius iškeisti į saugų civilių ir ukrainiečių karių išėjimą iš Mariupolio.

18:37 Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis pareiškė, kad blokas padarys viską, ką gali, kad padėtų Rusijos užpultai Ukrainai laimėti karą.

17:45 Daugiau nei milijonas ukrainiečių grįžo į savo šalį po to, kai vasario pabaigoje Rusija pradėjo savo niokojančią invaziją, trečiadienį pranešė Ukrainos sienų apsaugos tarnybos atstovas.

„Per tą laikotarpį į Ukrainą įvažiavo daugiau nei 1,1 mln. mūsų piliečių“, – per spaudos konferenciją sakė Andrijus Demčenka. Jis pridūrė, kad prasidėjus karui su Maskva į abi puses Ukrainos sieną kirto „beveik penki milijonai žmonių“.

17:05 Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis lankosi Kijeve, kur susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Prieš tai jis, lankydamasis netoli Kyjivo esančioje rusų pajėgų nuniokotoje Borodiankoje, pareiškė, kad Ukrainoje įvykdytų karo nusikaltimų kaltininkai privalo sulaukti teisingumo.

„Borodiankoje. Kaip ir Bučoje ir daugelyje kitų Ukrainos miestų. Istorija neužmirš ten įvykdytų karo nusikaltimų. Negali būti taikos be teisingumo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Michelis.

16:30 Didžiosios Britanijos gynybos ministerija publikavo naują karinių veiksmų Ukrainoje žemėlapį:

16:21 Charkovo srityje Ukrainos saugumo tarnyba rado slaptą sandėlį su šaudmenimis ir karinės įrangos komponentais, kurių vertė 200 mln. dolerių.

15:55 Kyjivo srityje miške minos susprogdino du miškininkus. Prieštankinę miną okupantai paslėpė miško kelyje. Vienas mirė, kitas – ligoninėje.

15:23 Chersono srities karinės administracijos vadovas Genadijus Laguta turi informacijos, kad Rusijos okupantai regione gegužės pradžioje ruošia pseudoreferendumą.

15:20 Ukrainos sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Andrius Demčenka: Ukrainos pasieniečiai visomis kryptimis kirto postus Kyjivo, Sumų ir Černigovo srityse ir vėl užima savo pozicijas.

14:55 Ukrainos vadovybė turi strategiją, kaip deokupuoti visas gyvenvietes Ukrainos pietuose, pranešė prezidentūros vadovo patarėjas Michailo Podoliakas.

14:26 Gerai žinomas prorusiškas aktyvistas ir tinklaraštininkas Valerijus Kulešovas šiandien rytą buvo nužudytas Chersone, praneša vietinė žiniasklaida.

Organizatorių nuotr.

Ukrainos karys.  UNIAN

14:05 Remiantis analitinio projekto „Oryx“ duomenimis, nuo karo pradžios Rusija prarado 3,5 karto daugiau karinės technikos nei Ukraina. Okupantai per 56 invazijos dienas prarado 2998 technikos vienetus.

13:50 Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kalbėdamas apie derybas, sakė, kad Rusija „perdavė Ukrainai dokumento projektą su aiškia formuluote, o kamuolys yra Kyjivo pusėje“.

13:40 JT duomenimis, pabėgėlių iš Ukrainos skaičius viršijo 5 mln.

13:28 Ukrainos pasieniečių duomenimis, į Ukrainą iš užsienio grįžo daugiau nei milijonas piliečių.

13:27 Popasnos, Rubižnės miestuose ir kai kuriuose kituose Luhansko srities kaimuose energijos, dujų ir vandens tiekimas nebus atkurtas iki karo pabaigos, sakė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Haidaj.

13:16 Zaporožės regiono karinė administracija pranešė, kad Berdjanske okupantai mero pavaduotoju paskyrė kiemsargį.

12:31 „Antrasis specialiosios operacijos etapas“ yra tas pats, kas „paimsime Kyjivą per 72 valandas“, – sakė Michailas Podoliakas.

12:18 Nepilnametis Kyjivo srities Bučos rajono gyventojas įtariamas perdavęs priešui informaciją apie Ukrainos ginkluotąsias pajėgas. Apie tai pranešė Kyjivo miesto prokūroras.

11:51 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgos patvirtino, kad iš sąjungininkų gavo atsarginių dalių ir komponentų orlaiviams, bet ne naujų orlaivių.

11:22 Zaporožės srities karinė administracija: Zaporožės srities Berdjansko rajone Rusijos užpuolikai reikalauja, kad kultūros namai rengtų koncertus, skirtus Pergalės dienai.

11:16 Ukrainos oro puolimo padaliniai balandžio 19 d. numušė du Rusijos daugiafunkcius bepiločius orlaivius.

11:14 Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad derybos yra sunkiai įmanomas, nes Maskva prarado pasitikėjimą Ukraina.

11:11 Severodonetske nuo griuvėsių buvo išgelbėti du žmonės, – sakė Luhansko regiono administracijos vadovas Sergijus Gaidaj.

11:09 Mariupolyje Rusijos kolaborantais tapo Jūrų licėjaus vadovas Viačeslavas Mirošničenka ir 3-osios mokyklos direktorė Natalija Toporikova, praneša miesto mero patarėjas.

10:33 Ukrainos žvalgyba praneša, kad okupantai pradėjo „valymus“ tarp „LLR lyderių“. „LLR vidaus reikalų ministerijos“ vadovas Igoris Kornetas buvo suimtas FSB, dabar jis laikomas Rostovo kardomajame kalinimo centre.

10:27 Ukrainos generalinis štabas praneša apie okupantų nuostolius.

Archyvų nuotr.

Okupantų nuostoliai. Ukrainos generalinis štabas

10:26 Žiniasklaida praneša, kad Norvegija nusprendė Ukrainai perduoti priešlėktuvinių raketų sistemas „Mistral“.

10:02 Mariupolyje įsibrovėliai grasina nušauti visus gyventojus, kurie nedevės baltų raiščių. Apie tai paskelbė mero patarėjas Petras Andriuščenka.

10:01 Vienas iš gyvų kreiserio „Moskva“ jūreivių pasakojo savo motinai, kad laivas juda į Odesą dalyvauti desantininkų, turėjusių užimti miestą, išsilaipinimo misijoje.

09:46 Regioninės administracijos: balandžio 19-osios naktį Rusijos kariai apšaudė Charkovą ir Avdiivką, taip pat kovojo su ginkluotomis pajėgomis Charkovo, Luhansko ir Chersono srityse.

09:45 Šiandien popiet iš Mariupolio per Mangušą ir Berdjanską į Zaporožę turėtų atsidaryti humanitarinis koridorius moterims su vaikais ir pagyvenusiems žmonėms, pranešė vicepremjerė Irina Vereščiuk.

09:35 Didžiosios Britanijos žvalgybos duomenimis, Rusija toliau didina pajėgas Rytų Ukrainoje, o likusiai teritorijai vis dar gresia raketų smūgiai.

Archyvų nuotr.

Britų žvalgybos duomenys. Britų žvalgyba

09:08 Ukrainos generalinė prokuratūra: nuo karo pradžios Ukrainoje buvo sužeisti daugiau nei 578 vaikai. Balandžio 20-osios ryto duomenimis, oficialus žuvusiųjų vaikų skaičius nepasikeitė – 205. Sužeistųjų padaugėjo iki 373.

Archyvų nuotr.

Ukrainos generalinė prokuratūra

08:33 Ukrainos karinio jūrų laivyno 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados vadas Sergijus Volynskis paragino užsienio valstybes skubiai atlikti „evakuaciją“ iš Mariupolio – išvežti kelis šimtus kariškių ir civilių iš „Azovostalio“ į saugią vietą.

08:10 Luhansko srities valstybinės administracijos vadovas Sergijus Haidaj: okupantai apšaudė Novodružeską – sugriauti namai, miestas be dujų.

07:57 JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras pranešė, kad nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą žuvo 2072 civiliai, įskaitant 169 vaikus.

07:22 Pasak JAV Gynybos departamento, Rusijos armijos puolimas Iziumo ir Donecko srityse yra tik didesnio puolimo pradžia.

06:50 Ukrainos generalinis štabas praneša, kad po rusų bandymų šturmuoti Rubežnę ir Severodonetską apie 130 sužeistų rusų karių buvo nuvežti į Novoajardaro ligoninę.

06:15 Okupantai į Rusiją jėga perkėlė daugiau nei 500 000 ukrainiečių, iš jų 121 000 vaikų. Jiems išduodami dokumentai, draudžiantys dvejus metus išvykti iš Rusijos regionų.

Ukrainoje kaunasi iki 20 tūkst. Rusijos samdinių

Ukrainoje veikiančios Rusijos pajėgos turi iki 20 tūkst. samdinių, įskaitant kontroversiškos privačios karinės bendrovės „Wagner Group“ kovotojus ir atvykėlius iš Sirijos ar Libijos, antradienį sakė vienas Europos pareigūnas.

„Kalbant apie jų pajėgumus – jie yra pėstininkai. Jie neturi jokios sunkiosios technikos ir ginklų. Tiesiog daugiau pėstininkų“, – su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas sakė žurnalistams Vašingtone.

„Šie vyrukai daugiausiai naudojami kaip masė prieš Ukrainos pasipriešinimą“, – aiškino pareigūnas.

Jis pridūrė, kad Rusijos invazijoje dalyvauja 10–20 tūkst. samdinių, bet sunku pasakyti, kokią jų dalį sudaro „Wagner“ kovotojai, taip pat kovotojai iš Sirijos arba Libijos.

08:16 JAV rengia dar vieną 800 mln. dolerių vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai

JAV ketina patvirtinti dar vieną 800 mln. dolerių vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai, praėjus mažiau nei savaitei po to, kai buvo paskelbta apie ankstesnę tokio pat dydžio pagalbą, antradienį pranešė JAV žiniasklaida.

Naujojo paketo detalės dar tikslinamos, teigia CNN, kuri citavo tris aukšto rango prezidento Joe Bideno administracijos pareigūnus.

„NBC News" pranešė, kad tikimasi, jog naujajame pakete bus daugiau artilerijos ir dešimtys tūkstančių sviedinių, kurie padės Kijevui kovoti su Rusijos invazija, vis stiprėjant mūšiams Ukrainos rytuose.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki antradienį sakė, kad J. Bidenas su kitais pasaulio lyderiais dalyvavo pokalbyje, per kurį aptarė papildomos amunicijos ir saugumo pagalbos suteikimą Ukrainai.

Pirmadienį Pentagonas pranešė, kad pirmosios šio paketo siuntos jau atvyko prie Ukrainos sienų ir turėjo būti perduotos jos kariuomenei.

08:08 Kanada perduos Ukrainai sunkiųjų ginklų

Kanada perduos Ukrainai sunkiosios artilerijos ginklų, kad ši galėtų gintis nuo Rusijos puolimo. Taip atsižvelgiama į Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio prašymą, antradienį sakė ministras pirmininkas Justinas Trudeau. Detalės apie ginklus ir kaštus bus pateiktos ateinančiomis dienomis.

Ir Jungtinės Valstijos paskelbė apie sunkiosios ginkluotės, įskaitant artilerijos, tiekimą Ukrainai. 18 haubicų „labai, labai greitai" bus perduota Ukrainai, antradienį sakė Pentagono atstovas Johnas Kirby‘is.

J. Trudeau, be to, pristatė naujas sankcijas dar 14 su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu susijusių asmenų, įskaitant dvi jo suaugusias dukras. Įšaldomas jų turtas Kanadoje, draudžiama atvykti į šalį. Praėjusiomis dienomis JAV ir Didžioji Britanija paskelbė panašias sankcijas.

07:42 V. Zelenskis: padėtis Mariupolyje yra „rimčiausia, kokia tik gali būti"

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad padėtis Mariupolio uostamiestyje yra „rimčiausia, kokia tik gali būti". Rusų pajėgos blokuoja visus mėginimus suorganizuoti humanitarinius koridorius iš išgelbėti Ukrainos piliečius, sakė V. Zelenskis vaizdo įraše, kuris paskelbtas naktį į trečiadienį.

Miesto gyventojus, esančius Rusijos dalinių rankose, anot jo, mėginama „deportuoti" ar mobilizuoti į rusų pajėgas. Deja, sakė V. Zelenskis, negaunama atsakymo į pasiūlymą dėl apsikeitimo, kuris leistų išgelbėti civilius ir miesto gynėjus. Šio pasiūlymo detalių prezidentas nekonkretizavo. Duomenų nepriklausomai patvirtinti neįmanoma.

Padėtis smarkiai sugriautame Mariupolyje laikoma dramatiška.

Praėjusiomis savaitėmis abi pusės kaltino viena kitą sabotuojant civilių evakuaciją.

07:40 Ukraina pranešė TATENA, kad atkurtas ryšys su Černobylio AE

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pranešė, kad Ukraina ją informavo, jog atkurtas „tiesioginis ryšys" tarp Černobylio atominės elektrinės ir nacionalinio reguliuotojo, o TATENA vadovas Rafaelis Grossis pasveikino šią žinią.

TATENA teigė, kad ryšys tarp neveikiančios Ukrainos atominės elektrinės ir nacionalinio reguliatoriaus SNRIU buvo prarastas „daugiau nei prieš mėnesį", kai Rusijos pajėgos kontroliavo objektą.

07:20 Pranešama apie sprogimus Ukrainos Mykolajivo mieste

Vėl pranešama apie apšaudymus iš Pietų Ukrainos Mykolajivo miesto.

„Vėl sprogimai Mykolajive", - trečiadienio rytą „Telegram" kanale rašė mieto meras Oleksandras Senkevyčius. Jis paragino gyventojus laikytis toliau nuo langų ir likti saugioje vietoje.

Pasak Ukrainos naujienų agentūros UNIAN, Mykolajivo gyventojai taip pat pasakojo, kad kai kur kilo gaisrai. Apie nuostolis ar žalą kol kas duomenų nėra.

06:50 Pentagonas: Ukraina turi daugiau naikintuvų nei prieš dvi savaites

Pentagonas antradienį pranešė, kad Ukrainos kariuomenė gavo papildomų naikintuvų ir atsarginių dalių jų remontui, kad apgadinti orlaiviai vėl galėtų skraidyti.

Pentagono atstovas žiniasklaidai Johnas Kirby nepateikė išsamios informacijos apie tai, kurios šalys suteikė lėktuvus, tačiau pripažino, kad buvo perduota naujų orlaivių, ir sakė, kad Ukraina turi daugiau tinkamų naudoti naikintuvų nei prieš dvi savaites.

Ukraina paneigė sąjungininkų ir karinių ekspertų lūkesčius, nes praėjus beveik dviem mėnesiams nuo Rusijos invazijos pradžios ne tik išlaikė savo karines oro pajėgas, bet ir remontavo orlaivius ir sugebėjo papildyti jų atsargas.

06:39 Mariupolio gynėjas: "Mums liko paskutinės dienos, jei ne valandos"

Ukrainos jūrų pėstininkų, kovojančių paskutinėje Mariupolio gynėjų tvirtovėje, vadas teigė, kad jo kariams „galbūt atėjo paskutinės dienos, jei ne valandos", ir trečiadienį ryte paskelbtame „Facebook" įraše prašė juos iš ten išgelbėti.

„Priešo pajėgos lenkia mus 10 kartų", - sakė 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados atstovas Serhijus Volyna, pasislėpęs apgultame „Azovstal" fabrike - didžiulėje gamykloje su požeminiais tuneliais, kur ukrainiečių gynėjus laiko apsupę rusų kariai.

„Kreipiamės į visus pasaulio lyderius ir prašome jų mums padėti", - vaizdo įraše sakė S. Volyna. - Prašome jų pasinaudoti „ekstrakcijos" procedūra ir nugabenti mus į trečiosios šalies valstybės teritoriją".

Ukrainos prezidento patarėjas vėlų antradienio vakarą sakė, kad Rusija galingomis bunkeriams sprogdinti skirtomis bombomis smogė plieno gamyklai „Azovstal". Agentūra „Reuters" negalėjo patikrinti šios informacijos.

55-oji karo Ukrainoje diena - naujausios žinios iš fronto

19:42 Britų premjeras Borisas Johnsonas: „Pasiūliau, kad mūsų ilgalaikis tikslas būtų toks: sustiprinti Ukrainą iki tokio lygio, jog Rusija niekada nesiryžtų įsiveržti vėl“.

19:40 „Azovstal“ gamykla praktiškai sunaikinta, sakė pulko „Azov“ vado pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras. Ant gamyklos buvo numestos „supergalingos bombos“, o po griuvėsiais yra taikūs gyventojai.

19:20 Kovos tarp ukrainiečių ir rusų pajėgų strateginę reikšmę turinčiame Ukrainos Mariupolio uostamiestyje tęsiasi, televizijai CNN sakė vietos administracijos vadovas. „Kovos Mariupolyje tęsiasi. Tai kovos gatvėse“, – sakė rytinės Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka. Ukrainiečių pajėgos „yra smarkiai bombarduojamos“, bet „toliau gina Mariupolį“, sakė jis.

18:51 Ukrainos karinės pajėgos sumušė okupantus Marjinkos rajone, Donecko srityje. Pranešama, kad miesto kontrolė jau yra ukrainiečių rankose.

Archyvų nuotr.

18:38 Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pasmerkė naują Rusijos puolimą Rytų Ukrainoje ir paragino per krikščionių ortodoksų Didžiąją savaitę keturioms dienoms paskelbti paliaubas.

18:33 Rumunija į Ukrainą nusiųs partiją įvairių ginklų.

17:53 Čekijos prokurorai pradėjo preliminarų tyrimą dėl galimų karo nusikaltimų Ukrainoje per Rusijos invaziją. Tyrimą prižiūrinti Aukštoji prokuratūra Prahoje nurodė, jog pradinė informacija iš Ukrainos rodo esant karo nusikaltimų pagal tarptautinę teisę požymių.

17:28 Ukrainos žiniasklaida skelbia, jog šalia Popasnos miesto sunaikinti samdiniai iš Libijos. Jų kišenėse rastos Libijos ir Centrinės Afrikos popierinės kupiūros.

15:53 Okupantams apšaudžius Charkovą žuvo 3 žmonės, 21 buvo sužeistas, – sakė regiono administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

15:50 Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė „Ukrzaliznicos“ pareigūnų kolaboravusius išdavikus, neutralizavo FSB „miegančią grupę“ ir sulaikė „Krymo pareigūną“ kartu su pasieniečiais, kuris padėjo įsitvirtinti okupacinei valdžiai toje teritorijoje.

15:43 Eismas tarp Berdjansko ir Zaporožės uždarytas, pranešė Zaporožės srities karinės administracijos spaudos tarnyba. Tai įvyko. iš vienos pusės, dėl gausių kritulių, iš kitos pusės, dėl aktyvių okupantų apšaudymų.

15:29 „Sky News“ korespondentas Markas Stone'as, įsikūręs Rytų Ukrainoje, mano, kad mūšis dėl Donbaso gali tapti vienu didžiausių tankų susirėmimų nuo Antrojo pasaulinio karo.

15:18 Ukrainoje įvyko penktasis karo belaisvių apsikeitimas, praneša ministro pirmininko pavaduotoja Irina Vereščiuk.

„Šiandien apsikeitėme 60 karių. Taip pat 16 civilių grįžta namo“, – sakė I. Vereščiuk.

15:09 Aleksejus Arestovičius tikina, kad Rusijos raketų smūgiai truks iki paskutinės karo dienos.

14:56 Lisičansko miesto karinės civilinės administracijos vadovas Aleksandras Zaika prašo regiono gyventojų skubiai evakuotis, kol dar yra tokia galimybė.

14:55 Volodymyras Zelenskis Verchovnai Radai (Ukrainos parlamentas) pateikė įstatymo projektą dėl karo padėties pratęsimo Ukrainoje. Dabartinė karo padėtis baigiasi balandžio 25 d

14:30 Prezidentūra pareiškė faktinį taikos derybų su Rusija įšaldymą.

„Sunku pasakyti, kada bus įmanomos kitos tiesioginės taikos derybos“, – sakė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas.

14:20 Britų žvalgyba paskelbė karo veiksmų Ukrainoje žemėlapį.

Archyvų nuotr.

Karo veiksmų Ukrainoje žemėlapis. Britų žvalgyba

13:45 Nikolajevo meras pranšea, kad per naktinį miesto apšaudymą buvo sužeisti du žmonės

13:18 Svjatoslavas Vakarčiukas pasakojo apie savo gimtojo Lvovo apšaudymą, taip pat sakė, kad jie kartu su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis darys viską, kas įmanoma, kad iš Ukrainos išstumtų okupantus.

13:16 Vienos gyvenvietės išlaisvinimo metu okupantai nusprendė pasislėpti privačiame name. Kai kurie buvo sunaikinti, o kai kurie pateko į nelaisvę.

12:59 Kyjivo policija praneša, kad sostinės regione per Rusijos agresiją žuvo daugiau nei 1000 civilių, absoliuti dauguma žmonių buvo nušauti, o kūnai ir toliau randami.

12:11 Nikolajevo zoologijos sodo direktorius Vladimiras Topčijus praneša, kad į zoologijos sodą pataikė okupantų raketos.

Raketa Nikolajevo zoologijos sode. Vladimiras Topčijus

Archyvų nuotr.

12:05 Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tikina, kad Rusija nesvarsto panaudoti branduolinį ginklą Ukrainoje.

11:58 Rusijos gynybos ministerija paprašė „Azovstal“ karius padėti ginklus ir pasiduoti – tai jau trečias toks okupantų kreipimasis nuo balandžio pradžios.

11:42 Ukrainos oro pajėgų priešlėktuvinės raketos virš Odesos sunaikino dar vieną Rusijos droną.

11:22 Ukrainos desantininkai sunaikino Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų motorizuotą pėstininkų dalinį iš Tomsko miesto.

10:42 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka praneša, kad rusų okupantai Mariupolyje renka duomenis apie žuvusius ir dingusius mariupoliečius, socialiniuose tinkluose stebi šeimų paieškos grupes.

10:39 Valstybinio tyrimų biuro tyrėjai dokumentavo Rusijos okupantų nusikaltimus Irpino mieste Kyjivo srityje. Rasta 13 laidojimo vietų.

09:59 Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, okupantų kariuomenė prarado 20 800 karių, 169 lėktuvus ir 150 sraigtasparnių.

09:42 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka skelbia, kad Rusijos kariuomenės okupacinės pajėgos ne tik numetė bombas ant Ukrainos gynėjų, bet ir chaotiškai apšaudė gyvenamąjį sektorių.

09:32 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Gaidaj paragino regiono gyventojus nedelsiant evakuotis, kad netaptų okupantų įkaitais ar aukomis.

09:26 Ukrainos valdžia nesusitarė dėl humanitarinių koridorių civiliams evakuoti iš pavojingų zonų. Žalieji koridoriai neveikia jau trečią dieną, pranešė premjero patarėja Irina Vereščuk.

09:03 Per pastarąją parą per Rusijos apšaudymą buvo sužeisti mažiausiai penki ukrainiečių vaikai, bendras sužeistųjų per karą skaičius išaugo iki 367, o mažiausiai 205 vaikai žuvo. Apie tai pranešė Ukrainos generalinė prokuratūra.

08:53 Pagal regionų vadovų duomenis, balandžio 19-osios naktį apšaudymas tęsėsi Charkove, Mykolaivo ir Dniepropetrovsko srityse, prasidėjo kautynės Luhansko ir Donecko srityse, o artilerija veikė visoje Chersono srityje.

08:30 Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka: balandžio 19-osios naktį rusų okupantai iš „Grado“ ir artilerijos masiškai apšaudė gyvenvietes Dniepropetrovsko srities Kryvorizkovo rajone.

08:25 Balandžio 18-ąją Rusijos kariuomenė Luhansko srityje sunaikino 12 namų, didžioji dalis – Kreminoje. Apie tai pranešė Luhansko regiono valstybinės administracijos vadovas Sergijus Gaidaj.

07:17 Rusijos Belgorodo srities vadovas Viačeslavas Gladkovas sakė, kad Golovčinės kaimą „apšaudė Ukraina“.

07:06 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusijos įsibrovėliai perkelia papildomas „Tor SAM“ priešlėktuvinių raketų divizijas, taip pat Belgorodo srityje dislokuoja priešlėktuvinių raketų divizijas S-400 ir S-300.

54-oji karo Ukrainoje diena - naujausios žinios iš fronto

23:59 Volodymyras Zelenskis pranešė, kad prasidėjo mūšiai dėl Donbaso, kuriems ilgą laiką ruošėsi abi pusės.

23:12 Intensyvūs stambaus kalibro apšaudymai Charkive ir Mykolajive, o taip pat daugumoje Ukrainos pozicijų Luhanske ir Donecke. Rusija šiąnakt pradėjo naują karo etapą - tik vienu frontu, sutelktu į Rytų Ukrainą.

22:55 Donbase priešlėktuvinės gynybos daliniai numušė vieną priešo naikintuvą Su-30 ir keturis bepiločius orlaivius "Orlan-10". Apie tai socialiniame tinkle "Facebook" pranešė Jungtinių pajėgų operacijos štabas.

22:24 Rusijai pradėjus puolimą Donbase, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tvirtina, kad Ukrainos kariai nepasiduos ir gins teritoriją.

22:15 Pranešama, kad didelio masto apšaudymai vyksta Charkive ir Mikolajive.

22:07 Azovo pulko vadas Denisas Prokopenko kreipiasi į pasaulio lyderius, kadangi rusų kariai naudoja visų rūšių artileriją ir šaudo į visą Mariupolį. Ypač apšaudoma „Azovstal“ plieno gamykla.

19:20 Slobožanskijo ir Donecko operatyviniuose rajonuose agresorius kai kuriose srityse suintensyvino puolimo operaciją.

17:19 Charkive per virtinę Rusijos pajėgų smūgių žuvo mažiausiai trys žmonės.

17:01 Rusijos pajėgos užėmė Rytų Ukrainos Kreminos miestą, pranešė vietos valdžia. Rusijos pajėgų kontroliuojama Rubižnės gyvenvietė yra intensyviai apšaudoma ukrainiečių pajėgų artilerijos ir granatsvaidžių, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

15:41 Pranešama, kad atakuojant Lvivą Rusija raketomis „Kalibr“ pataikė ir į geležinkelio atšaką, kuri Ukrainą jungia su Lenkija. Taip gali būti užkertamas kelias nuo karo bėgantiems ukrainiečiams pasiekti Lenkiją.

15:01 Ukrainiečiai teigia, kad jiems pavyko eliminuoti mūšio lauke okupantų pajėgoms vadovavusį pulkininką Ivaną Grišiną. Detalesnės informacijos apie galimą rusų praradimą kol kas nepateikė nei Ukraina, nei Rusija.

Ukrainos pajėgų teigimu, jų kariams pavyko nukauti iš Smolensko atvykusį I. Grišiną, kuris vadovavo 49-ajai priešlėktuvinės gynybos brigadai.

14:10 Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ukrainiečių teisėsaugos suimtas prokremliškas oligarchas Viktoras Medvedčukas skatina jį iškeisti į Ukrainos karius, kovojančius Mariupolio uostamiestyje.

„Noriu paprašyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio iškeisti mane į ukrainiečių gynėjus ir Mariupolio gyventojus“, – vaizdo įraše sakė juodais drabužiais vilkintis ir tiesiai į kamerą žiūrintis vyras. V. Zelenskis praėjusią savaitę pasiūlė iškeisti V. Medvedčuką, kurį Kyjivas suėmė pabėgusį iš namų arešto, į Rusijos belaisviais paimtus ukrainiečius, tačiau Rusija šį pasiūlymą atmetė.

13:53 Ukrainos saugumo tarnybos pirmadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip sulaikytas prorusiškas Ukrainos magnatas ir politikas Viktoras Medvedčiukas ragina jį iškeisti į Ukrainos karius, kovojančias apgultame Mariupolio uostamiestyje.

„Noriu paprašyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio iškeisti mane į Ukrainos gynėjus ir Mariupolio gyventojus“, – sakė jis vaizdo įraše, vilkėdamas juodus drabužius ir žiūrėdamas tiesiai į kamerą.

12:44 Pranešama, kad Charkovo srityje, netoli Iziumo miesto, pastebėta rusiškos technikos kolona. Identifikuotos „Grad-1“ salvinės sistemos, pervežamos sunkvežimiais „Zil“, sukurtais dar 7-ojo dešimtmečio pradžioje. Teigiama, kad šie „muziejiniai eksponatai“ paskutinį kartą buvo naudojami dar Sovietų Sąjungos kare Afganistane.

12:05 Ispanija „netrukus“ vėl atidarys savo ambasadą Kyjive, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Pedro Sanchezas.

Turkija savo ambasadą Ukrainoje perkėlė atgal į Kyjivą, prieš tai evakavusi ją į Černivcus netoli Rumunijos sienos. Prancūzija praėjusią savaitę paskelbė, kad jos ambasada grįš į Kyjivą iš vakarinio Lvivo miesto.

12:00 Luhansko srityje esantis Kreminos miestelis, kuriame prieš karą gyveno daugiau nei 18 tūkst. žmonių, pateko rusų kontrolėn. Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad rusų pajėgos užėmė miestą, tačiau šiame tebevyksta mūšiai, o civiliams ištrūkti iš miesto neįmanoma.

11:39 Liūdna diena nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk teigia, kad šiandien žalieji koridoriai, kuriais civiliai galėtų pasitraukti iš bombarduojamų gyvenviečių, nebus atverti.

10:09 Rusijos pajėgos raketomis apšaudė Ukrainos vakarinį Lvivo miestą. Vakarų Ukrainoje esančiame Lvivo mieste pirmadienį nugriaudėjo keli sprogimai, kuriuos, kaip manoma, sukėlė raketų smūgiai, pranešė liudininkai ir pareigūnai.

„Penki tiksliniai raketų smūgiai į Lvivą. Atsakingos tarnybos jau išvyko į įvykio vietą. Aiškinamės išsamesnę informaciją“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Lvivo meras Andrijus Sadovas.

Tuo metu Lvivo regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis pranešė apie keturis raketų smūgius. Apie smūgių padarinius ir nukentėjusiuosius kol kas nepranešama. Miestui iki šiol pavyko išvengti įnirtingų kautynių nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį.

09:44 Ukrainos generalinis štabas viešai paskelbė, kad Rusijos pajėgos bando įsiveržti į Chersoną.

„Rusijos pajėgos baigia formuoti grupę operacijoms Ukrainos rytuose. Okupantai taip pat nenustoja raketomis atakuoti svarbiausių Ukrainos infrastruktūros objektų“, – teigia štabas.

09:39 „Azovstal“ plieno gamykloje stipriai bombarduojamame Mariupolio mieste yra ir daug civilių, taip pat Ukrainos karių, teigia vietos valdžia.

Žmonės ten slepiasi nuo apšaudymų per kelias savaites trunkančią Rusijos kariuomenės vykdomą miesto apsiaustį, vėlų sekmadienį vietos televizijai sakė Mariupolio patrulių policijos vadovas Mychailo Veršininas. „Jie nepasitiki rusais. Jie mato, kas vyksta mieste, todėl ir lieka gamyklos patalpose“, – sakė jis. Informacijos nebuvo galima nepriklausomai patikrinti.

Teigiama, kad didžiulėje plieno gamykloje, kurioje yra požeminės patalpos, yra keli tūkstančiai Ukrainos miesto gynėjų. Didelė Mariupolio dalis dabar yra kontroliuojama Rusijos kariuomenės. Mariupolyje vis dar yra apie 100 tūkst. gyventojų, sakė M. Veršininas. Jis tvirtino, kad Rusijos kariai verčia juos už maistą valyti nuolaužas, taip pat traukti kūnus ir laidoti juos masinėse kapavietėse.

Prieš karą Mariupolyje gyveno apie 400 tūkst. gyventojų. Baiminamasi, kad per ilgą apsiaustį ir nuolatinius apšaudymus žuvo tūkstančiai civilių. Uostamiestis prie Azovo jūros Pietryčių Ukrainoje yra strategiškai svarbus. Jis yra kelyje tarp 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo ir prorusiškų separatistų kontroliuojamų Rytų Ukrainos rajonų.

09:30 Į viešumą pateko praėjusią savaitę ukrainiečių atakuoto ir nuskandinto kreiserio „Moskva“ nuotraukos. Iš pastarųjų matyti, kad laivas buvo sulaukęs smūgių į galinę dalį. „Telegram“ platformoje atsidūrusiose nuotraukose matomas dūmų apimtas laivagalis.

Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmanui raketiniam kreiseriui „Moskva“ prieš nuskęstant smogė dvi Ukrainos priešlaivinės raketos „Neptun“. Tačiau po sėkmingos atakos ukrainiečiai sulaukė atsako – buvo bombarduota šių raketų gamykla.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder