100-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

Ukrainoje tęsiasi karas dėl šalies nepriklausomybės ir demokratijos išlikimo. Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas ankstų vasario 24 d. rytą pradėjo plataus masto karinę invaziją į kaimyninę šalį. Kviečiame sekti naujausius įvykius kartu su VE.lt.

100-oji karo diena Ukrainoje: pagrindiniai įvykiai fronte

19:30 BNS: Du tarptautinės naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistai penktadienį buvo lengvai sužeisti, o jų vairuotojas žuvo per apšaudymą Rytų Ukrainoje, pranešė bendrovės atstovė.

„Du „Reuters“ žurnalistai patyrė lengvų sužeidimų, kai buvo apšaudyti pakeliui į Sjevjerodonecką“, – sakoma agentūros pranešime.

„Jie važiavo transporto priemone, parūpinta Rusijos remiamų separatistų, vairuota separatistų paskirto asmens, – pridūrė „Reuters“. – Transporto priemonės vairuotojas žuvo.“

18:35 BNS: Paryžius patvirtino vieno prancūzo savanorio kovotojo žūtį per kautynes Ukrainoje, pasirodžius pranešimų, kad šis vyras žuvo per Rusijos artilerijos apšaudymą šiaurės rytinėje Charkivo srityje.

„Mums žinoma liūdna naujiena, kad vienas Prancūzijos pilietis buvo mirtinai sužeistas per kovos veiksmus Ukrainoje, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė. – Primename visiems, kad Ukraina yra karo zona. Dėl šios priežasties vykti į Ukrainą oficialiai nerekomenduojama, kad ir kokia būtų priežastis.“

16:30 Afrikos Sąjungosvadovas Macky Sallas penktadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną atsižvelgti, kad Afrikos šalių gyventojai kenčia dėl maisto trūkumo, sukelto konflikto Ukrainoje. V. Putinas priėmė Senegalo prezidentą M. Sallą savo rezidencijoje Juodosios jūros kurorte Sočyje, į 100-ą dieną įžengus Maskvos puolimui Ukrainoje. Vienas svarbiausių klausimų vizito darbotvarkėje buvo pasaulinis maisto stygius ir Ukrainos uostuose užblokuotos grūdų atsargos.

16:17 Baltarusijos ginkluotosios pajėgos pratęsė mokymus pasienyje su Ukraina ir Vakarų šalimis mažiausiai iki birželio 11 d.

16:11 Europos Sąjungos sankcijų Rusijai dėl karo Ukrainoje šeštasis paketas penktadienį oficialiai įsigaliojo, paskelbus jį Bendrijos oficialiajame leidinyje.

15:59 Policija: Kyjivo srityje buvo rasti 1314 rusų okupantų nužudytų vietinių gyventojų kūnai, birželio 2-ąją prie Borodjankos žuvo dar vienas civilis.

15:23 Ukrainos mobilusis ryšys ir internetas grįžo į Chersono sritį, pranešė regiono karinės administracijos vadovo patarėjas Sergejus Chlanas.

14:31 Mariupolyje okupantai įkalina ir šaudo ukrainiečių savanorius ir pareigūnus, atsisakiusius bendradarbiauti su kolaborantais ir okupacine valdžia, pranešė miesto taryba.

14:15 Okupantai sugriovė vienintelį Ukrainoje muziejų, atidarytą rusų poeto Sergejaus Jesenino garbei.

13:56 Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad per 100 dienų karą Ukrainoje okupantai pasiekė „tam tikrų rezultatų“.

13:16 Prezidentas Volodymyras Zelenskis kartu su ministru pirmininku, prezidentūros vadovu ir Ukrainos derybų su Rusija komandos nariais nufilmavo vaizdo įrašą prie biuro Kyjivo vyriausybės kvartale. „Mes laimėsime“, – pareiškė V. Zelenskis.

12:50 Nuo vasario 24 dienos Rusijos įsibrovėliai Ukrainoje sunaikino 24 000 kilometrų kelių ir 300 tiltų.

12:37 Čečėnijos Respublikos vadovas susitiko su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu, su kuriuo nusprendė kariauti „pagreitintu tempu“.

11:47 Centrinė žvalgybos agentūra: rusų okupantai grasina saugiam Zaporožės AE eksploatavimui, nes stotis praktiškai neturi atsarginių dalių ir eksploatacinių medžiagų.

11:26 Asmeninių transporto priemonių išvykimas į laikinai užimtas teritorijas iš Zaporožės ribojamas dėl apšaudymo ir kelių erozijos, pranešė regiono karinė administracija.

11:14 Ukrainos kariuomenė pradėjo mokymus moderniuose daugiafunkciuose Amerikos HIMARS kompleksuose, pranešė amerikiečių žurnalistas Mattas Sailoras.

10:57 Ukrainos saugumo tarnyba Odesos srityje atskleidė 5 asmenis, kurie palaikė Rusijos okupantų veiksmus ir ragino bendradarbiauti su valstybe agresore.

09:48 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:29 Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Ukrainos atsisakymas derėtis su Rusija mažina tikimybę diplomatiškai išspręsti konfliktą ir gresia Ukrainos suvereniteto praradimu.

09:20 Britų žvalgyba: Per 100 savo invazijos dienų Rusijai nepavyko pasiekti jokio strateginio tikslo Ukrainoje.

Rusijos kariams nepavyko pasiekti savo pradinių tikslų – užimti Kyjivą ir Ukrainos jėgos centrus. Rusijos operacijas atmušė atkaklus Ukrainos pasipriešinimas ir nesugebėjimas užtikrinti Gostomelio aerodromo užėmimo per pirmąsias 24 valandas.

09:09 Regioninių karinių administracijų duomenys: praėjusią parą rusų okupantai apšaudė Charkovą ir Mikolajevą, o kovos tęsiasi Chersono srityje.

08:33 Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad rusai smogė oro ataka į Mirno slėnį, o Lisičanske okupantai nužudė moterį ir sunaikino ugniagesių komandą. 60 proc. miesto jau sunaikinta

08:31 Vakar vakarą rusai apšaudė Kryvyj Rih rajono Mariansko kaimą, sužeidė tris žmones ir visiškai sugriovė kelis privačius namus, pranešė Kryvyj Rih karinės administracijos vadovas Oleksandras Vilkulas.

07:26 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Slavjansko, Severodonecko, Kryvyj Rih srityse, taip pat prie Krasnohorivkos ir Poltavos rusų įsibrovėliai buvo atmušti ginkluotųjų pajėgų ir pasitraukė iš savo pozicijų.

07:12 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus sakė, kad rusai sunaikino kelius, vaikų darželius ir mokyklas ir „įtvirtina savo valdžią pažemindami tikrus patriotus“.

03:10 JAV karo studijų institutas: Kremlius dvejoja ir nežino, „kaip integruoti okupuotas teritorijas“ pietų Ukrainoje.

01:18 Praėjusią parą prie pietinių gynybos sienų Ukrainos kariškiai sunaikino 24 okupantus, tanką T-72, 4152 mm haubicas Msta-B, 4 vienetus šarvuočių ir mašinų.

99-oji karo diena Ukrainoje: pagrindiniai įvykiai fronte

20:53 Chersonos srityje Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino 8 km okupuotos teritorijos. Apie tai pranešė „Azov“ kariai.

18:57 Severodonecke po gamykla „Azot“ esančiose slėptuvėse yra apie 800 žmonių, pranešė Luhansko srities vadovas Sergejus Gaidajus. Gamykla nuolatos apšaudoma rusų okupantų.

18:00 Jungtinės Valstijos ketvirtadienį įvedė sankcijas vienam Rusijos prezidento Vladimiro Putino pinigų tvarkytojui, taip pat Monako bendrovei, tiekiančiai prabangias jachtas Maskvos elitui, didindama spaudimą dėl Rusijos karo Ukrainoje. Vašingtonas taikys sankcijas violončelininkui Sergejui Rolduginui, pramintam „Putino tarpininku“, jo žmonai operos dainininkei Jelenai Mirtovai ir Užsienio reikalų ministerijos atstovei Marijai Zacharovai, taip pat kelioms didelėms jachtoms, kaip įtariama, susijusiomis su V. Putinu, nurodė JAV Iždo departamentas.

17:00 Švedija ketvirtadienį pranešė papildomą 1 mlrd. kronų (95 mln. eurų) pagalbos paketą Ukrainai, kurį sudarys tiek finansinė parama, tiek karinė įranga, įskaitant priešlaivines ir prieštankines raketas. Švedija skirs 578 mln. kronų (55,2 mln. eurų) Ukrainos centrinio banko specialiam ginkluotųjų pajėgų fondui, 60 mln. kronų (5,73 mln. kronų) NATO fondui, teikiančiam pagalbą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, taip pat perduos Kyjivui 262 mln. kronų (25 mln. eurų) vertės karinės įrangos. Be to, Švedija skirs 100 mln. kronų (9,54 mln. eurų) civilėms pastangoms per Švedijos civilinių incidentų agentūrą. Tiesioginę karinę pagalbą sudarys švediška priešlaivinių raketų sistema „Robot 17“, kuri yra JAV gamybos raketų „Hellfire“ variantas, taip pat bus perduota 5 tūkst. prieštankinių raketų leidimo įrenginių, automatų „AG 90“ ir šaudmenų.

15:54 Nuo karo pradžios Rusija atliko 5722 oro ir taktinius antskrydžius bei paleido 551 sparnuotąją raketą „Iskander“ ir „Caliber“, pranešė Generalinio štabo Pagrindinio operacijų skyriaus viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas.

15:44 Žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas pranešė, kad Turkija padovanos „Bayraktar“ Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai.

15:16 Dabar apie 20 proc. Ukrainos teritorijos yra kontroliuojama Rusijos okupantų, jie valdo 2603 gyvenvietes, o 1017 gyvenviečių jau išlaisvintos, pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

15:01 Berdjansko miesto taryba: Rusijos kariuomenės okupuotame Berdjansko mieste, Zaporožės srityje, įvyko stiprus sprogimas.

14:39 Prezidentūros atstovas Andrijus Jermakas sakė, kad telefonu bendravo su JAV pareigūnais. Jie aptarė naują pagalbos Ukrainai paketą ir būsimus „nemalonius siurprizus“ rusams.

13:56 Kremlius teigia, kad okupuotose Donecko ir Luhansko sričių teritorijose „referendumo“ rengti kol kas neįmanoma.

13:05 Po Rusijos apšaudymo Slovjanske (Donecko sritis) gyventojai neturi šviesos dėl nutrūkusios aukštos įtampos linijos, pranešė meras Vadimas Liachas.

12:33 BNS: Rusijos pajėgoms praėjusią naktį apšaudant Ukrainos Charkivo miestą, kilo gaisras vienoje mokykloje ir per jį žuvo moteris, ketvirtadienį pranešė ukrainiečių gelbėjimo tarnybos.

12:18 Luhansko srities valstybės administracijos vadovas sakė, kad okupacinėms pajėgoms pavyko pajudėti iš kelių Severodonecko gatvių.

12:05 Chersono regiono karinės administracijos vadovas Genadijus Laguta sakė, kad regiono gyventojų išvykimas per aneksuotą Krymą yra neteisėtas – už tai gresia atsakomybė.

12:01 Ukraina ir jos partneriai diskutuoja apie galimybę įkurti tarptautinę misiją Ukrainos jūrų eksporto atblokavimui ir pirmiausia reikalauti, kad Rusija išvestų savo pajėgas iš Ukrainą supančius jūrų vandenų ir suteiktų saugumo garantijas dėl nepuolimo, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olegas Nikolenka.

11:40 Generalinė prokuratūra: policija sulaikė Sumų regiono gyventoją, kuris perdavė informaciją apie kariuomenės karinio personalo judėjimą ir apšaudymo koordinates.

11:03 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

10:46 Policija: vakar priešo kariai sunaikino 23 civilinės infrastruktūros objektus – Mykolajive ir penkiose gyvenvietėse – Očakove, Ševčenkove, Lupareve, Lepetike ir Halicinove.

10:31 Naktį Rusijos kariai apšaudė Charkovą, vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olehas Synegubovas.

09:51 Generalinė prokuratūra Mariupolyje užfiksavo dar 17 vaikų mirtį. Iš viso buvo nužudytas 261 vaikas.

09:37 Britų žvalgyba: Rusija perėmė didelę dalį Severodonecko kontrolės, o Rusijos kariuomenei reikės pauzės prieš pajudėdami toliau. Tai gali lemti dalies per pastarąją savaitę įgyto impulso praradimą.

Nepaisant to, kad rusai užėmė didžiąją Severodonecko dalį, pagrindinis kelias, vedantis į Severodonetsko „katilą“, greičiausiai ir toliau bus kontroliuojamas Ukrainos, nurodė žvalgyba.

09:12 Naktį rusai iš lėktuvo paleido 3 raketas į Krasnopolio bendruomenę Sumų srityje. Buvo sužeisti mažiausiai 3 žmonės ir sugriauti namai, pranešė Sumų karinės administracijos vadovas Dmitrijus Živyckis.

09:06 Regionų karinių administracijų duomenys: Ukrainos kariai kontroliuoja Severodonecko pramoninę zoną Luhansko srityje. Rusijos kariai smogė uždrausta kasetine amunicija Donecko srities Slovjansko pakraštyje. Traukiniai nevažiuoja raketų apgadinta Lvovo srities atkarpa.

08:24 Praėjusią parą Ukrainos raketų ir artilerijos daliniai šalies pietuose sunaikino du greitaeigius rusų okupantų desantinius laivus, paskelbė operatyvinė komanda „Pietūs“.

08:09 Severodonetske Rusijos kariuomenė toliau šturmuoja, surengė nesėkmingą puolimą. Per dieną Luhansko srityje buvo apgadinti 52 namai Bobrove ir Ustynivka, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

07:59 Rusai apšaudė Dniepropetrovsko srities Zelenodolsko ir Apostolivsko bendruomenes, paskelbė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

07:37 Melitopolio gyventojai, įsigiję Rusijos operatoriaus SIM korteles, negali paskambinti Ukrainos operatorių numeriais.

07:00 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: okupantai praranda daug bepiločių orlaivių.

06:10 Žiniasklaida: Sprogimas nuaidėjo Odesoje, taip pat sprogimų garsai girdimi Mykolajive.

04:10 Amerikos karo studijų institutas: Rusijos kariuomenė bando veržtis į Lisičanską iš pietų ir vakarų, vengdama šturmuoti Severskij Donecą iš Severodonetsko.

03:29 Juodojoje jūroje priešo laivų, grasinančių raketų smūgiais, skaičius išaugo nuo dviejų iki trijų, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

00:30 Raketos smūgio Lvovo srities Stryj rajone aukų skaičius išaugo iki penkių, pranešė Lvovo srities karinės administracijos vadovas Maksimas Kozyckis.

98-oji karo diena Ukrainoje: pagrindiniai įvykiai fronte (nuolat pildoma)

19:15 BNS: Ukraina pažadėjo Jungtinėms Valstijoms nenaudoti naujų ilgo nuotolio ginklų taikiniams Rusijos teritorijoje atakuoti, sakė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

„Ukrainiečiai patikino mus, kad šių sistemų nenaudos prieš taikinius Rusijos teritorijoje“, – A. Blinkenas sakė per bendrą spaudos konferenciją su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu.

19:05 Bet koks bandymas nutraukti Rusijos vykdomą Ukrainos Odesos uosto blokadą būtų „itin rizikinga karinė operacija“, pareiškė aukščiausio rango JAV generolas Markas Milley, pradėjęs kelionę po Europą.

M. Milley, kalbėdamas Londone prieš apsilankymus NATO siekiančiose įstoti Suomijoje ir Švedijoje, pažymėjo, kad Juodosios jūros laivybos kelius blokuoja minos ir Rusijos karinis laivynas. Dėl to dešimtys konteinerinių laivų yra užblokuoti Ukrainos uostuose, įskaitant svarbiausią centrą Odesą. Blokada neleidžia pristatyti grūdų atsargų kitoms pasaulio šalims ir sukėlė nuogąstavimus, kad gali kilti visuotinė maisto krizės.

„Norint atverti tuos jūrų kelius, reikėtų labai didelių kurios nors valstybės ar valstybių grupės karinių pastangų“, – sakė M. Milley kartu su juo po Europą keliaujantiems žurnalistams.

18:30 JAV pirmąkart pripažino padedanti Ukrainai kibernetinėmis atakomis.

„Mes surengėme nemažai įvairių operacijų – puolamųjų, gynybos, informacinių“, – pareiškė prie JAV kibernetinės vadovybės vairo stovintis generolas Paulas Nakasone.

18:05 Ukrainos ambasadorius Baltarusijoje Ihoris Kyzimas komentavo „specialiąją operaciją“, skirtą Baltarusijos sunkvežimių vežėjams grąžinti, sakydamas, kad Minskas paėmė įkaitais ukrainiečių vairuotojus.

17:46 Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad yra rizika, kad į karą su Ukraina bus įtrauktos trečiosios šalys, jei Kyjivas iš JAV gaus MLRS.

17:22 Išlieka Rusijos armijos raketų atakų grėsmė prieš Kyjivą, paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 112-osios Kyjivo teritorinės gynybos brigados spaudos pareigūnas Andrijus Kovaliovas.

16:33 Apie 13.30 val. priešas iš lėktuvo paleido raketą į Sumų srities Šostkos rajono Šaligino bendruomenės teritoriją, pranešė Sumų regiono karinės administracijos vadovas Dmitrijus Živyckis.

16:23 Rusijos kariai Briansko srityje stato inžinerines pozicijas už 3 kilometrų nuo Ukrainos valstybės sienos, pranešė Gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianykas.

15:28 Ukrainos saugumo tarnyba: Vaikai žaidimų smėlio dėžėje rado suskilusią priešpėstinę miną, gelbėtojai ragina tėvelius paaiškinti vaikams veiksmų algoritmą tokiose situacijose.

15:18 Černihovo sritis yra pasirengusi antrajam Rusijos kariuomenės puolimui, nors priešo smogiamosios grupės ženklų antrajam puolimui nėra suformuota, pranešė Černihovo srities karinės administracijos viršininkas Viačeslavas Čausas ir Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Andrijus Demčenko.

15:11 Ukrainos nacionalinės policijos vadovas Igoris Klimenko: šiuo metu ieškomi 139 ukrainiečiai vaikai.

Per karą dingusiais buvo laikoma daugiau nei 1,9 tūkst., iš jų policija surado 1794 vaikus.

14:51 Žiauriai užgrobusi Ukrainos teritoriją, Rusijos valdžia sako, kad jų neaneksuoja. Jie „atsižvelgia“ į vietos gyventojų nuomonę, sakė Rusijos prezidento Dmitrijaus Peskovo spaudos sekretorius.

13:55 Mariupolio civiliai nuo balandžio mėnesio neturi galimybės gauti geriamojo vandens ir maisto, o okupantai duoda jiems geriamojo vandens tik tada, kai dirba griuvėsiuose, sakė Mariupolio meras Vadymas Boičenka. Jis pridūrė, kad būtina sukurti „žaliuosius koridorius“ evakuacijai.

13:22 Prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas pranešė, kad dėl karo Ukraina prarado 35 proc. BVP, žuvo dešimtys tūkstančių civilių.

12:53 Teisėsaugos pareigūnai atskleidė Černivcių regioninės karinės administracijos vado pavaduotojo schemą dėl humanitarinės pagalbos sukčiavimo.

12:20 Ukrainos ginkluotosios pajėgos nužudė artimą Razmano Kadyrovo parankinį Zaurą Dimajevą. Kaip praneša rusiškas leidinys BAZA, jis buvo nužudytas vakar.

11:49 Donecko srities okupacinė valdžia ėmė vertinti Mariupolio pastatams padarytos žalos lygį, tariamai siekdama atstatyti pastatus, paskelbė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

11:35 Tikėtina, kad Rusijos kariuomenė negailestingai naikina Ukrainos infrastruktūrą, nes Vladimiras Putinas nori panaudoti Ukrainos teritoriją kaip trampliną tolimesniam puolimui Europoje, sakė Ukrainos gynybos viceministrė Anna Maliar.

11:29 Mykolajivo regiono administracijos pirmininkas Vitalijus Kimas paragino rajono gyventojus kol kas nevykti namo ir palaukti kelias savaites, nes okupantai sustiprino atakas Ukrainos pietuose.

11:18 24-osios atskiros mechanizuotos brigados kariai, pavadinti karaliaus Danieliaus vardu, sunaikino dar vieną okupantų BRDM-2 Luhansko srityje.

11:00 Rusijos laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose labai trūksta vaistų. Net fiziologinio tirpalo nepakanka, paskelbė sveikatos apsaugos ministras Viktoras Liaško.

10:51 Žiniasklaida: Šveicarija neleido Danijai tiekti Ukrainai šarvuočių „Piranha III“.

10:37 Rusijos strateginių raketų pajėgos dalyvauja pratybose, kuriose naudojami autonominiai strateginių kompleksų „Yars“ paleidimo įrenginiai. Rusijos strateginių raketų pagėjos skirtos branduoliniam atgrasymui nuo galimos agresijos.

10:12 Generalinė prokuratūra: nuo karo pradžios žuvo 243 vaikai, 446 buvo sužeisti.

09:41 Britų žvalgyba pareiškė, kad Rusija užima didžiąją Severodonecko dalį.

Britų žvalgyba pažymi, kad Rusijos sausumos operacijos išlieka labai koncentruotos, o pagrindinė ugnies galia sutelkta nedideliame Luhansko srities sektoriuje.

09:11 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:05 Regioninių karinių administracijų duomenys: Rusijos kariuomenė įsitvirtina Severodonecko centre Luhansko srityje, bandydama išstumti Ukrainos karių dalinius Belogorovkos ir Vrubovkos srityse.

08:55 Gyvatės saloje rusai įrengė savo priešlėktuvinių raketų sistemas ir daukartinius raketų paleidimo įrenginius, o Juodojoje jūroje laiko dvi fregatas su raketomis „Caliber“ – tai ženklas, kad okupantai ketina apsaugoti savo laivus. Taip pat gresia smūgiai Odesos sričiai. Apie tai pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

08:24 Rusijos kariai iš artilerijos apšaudė Zelenodolsko bendruomenę Dniepropetrovsko srityje. Apie tai pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

07:55 Enerhodaro atominėje elektrinėje yra apie 500 įsibrovėlių, sakė „Energoatom NNEGC“ vadovas Petras Kotinas.

07:00 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: rusai, remiami sraigtasparnių Ka-52 „Alligator“, veržiasi Lymano – Senojo karavano kryptimi, kovos tęsiasi.

06:00 Volodymyras Zelenskis: kasdien fronte žūsta 60–100 Ukrainos karių, dar 500 sužeidžiami.

05:37 Rusai susprogdino tiltus per Inguleco upę prie Davydovo Brodo ir Velykos Oleksandrivkos (Chersono sritis), pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

05:00 Volodymyras Zelenskis: raginimai partneriams, kad šie aprūpintų tolimojo nuotolio ginkluote Ukrainą yra skirti apsaugoti savo šalies teritoriją, o ne pulti Rusijos teritoriją.

03:25 Amerikiečių karo institutas: Maskva sutelkė dėmesį į Severodonecką ir Donbasą, siekia juos okupuoti, tačiau tai sukuria pažeidžiamumą Rusijai svarbiame Chersono regione, kur tęsiasi Ukrainos pajėgų kontrpuolimas.

02:40 Kryvyj Rih kryptimi rusai priversti stiprinti gynybą ir griauti nuo kelių plokštes įtvirtinimams statyti, aplenkti Inguleco upės krantus, pranešė karinės administracijos viršininkas Oleksandras Vilkulas.

02:15 JT: nuo vasario 24 d. dėl Rusijos invazijos į Ukrainą žuvo 4 113 civilių, o dar 4 916 buvo sužeisti.

00:30 93-ioji „Cholodnij Jar“ pajėgos Iziumo kryptimi numušė rusų sraigtasparnį Ka-52, dar žinomą kaip aligatorius.

97-oji karo diena Ukrainoje: pagrindiniai įvykiai fronte 

19:45 BNS: Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pranešė sudaręs sustarimą su Graikija, kad Atėnai perduos Ukrainai sovietinės gamybos šarvuotųjų mašinų mainais į modernesnę karinę techniką, kurios gaus iš Berlyno. „Parūpinsime vokiškų šarvuotųjų transporterių“, – po Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Briuselyje sakė O. Scholzas.

19:30 Aviacijos smūgis į Severodonecką. Sprogmuo pataikė į chemijos gamykloje esančią azoto rūgšties cisterną.

18:10 BNS: Ukraina nustatė kelis tūkstančius įtariamų karo nusikaltimų atvejų rytiniame Donbaso regione, kur intensyviai atakuoja Rusijos pajėgos, pranešė ukrainiečių generalinė prokurorė Iryna Venediktova.

„Žinoma, iškėlėme keletą tūkstančių bylų dėl to, ką matome Donbase, – I. Venediktova sakė per spaudos konferenciją Hagoje, susitikusi su tarptautiniais kolegomis. – Kalbant apie karo nusikaltimus, tai susiję su galimu žmonių [priverstiniu] perkėlimu. Iškėlėme keletą bylų dėl galimo vaikų ir suaugusių žmonių perkėlimo į įvairias Rusijos Federacijos dalis. Taip pat, žinoma, galime kalbėti apie žmonių kankinimą, civilių žudymą ir civilės infrastruktūros naikinimą.“

15:55 Dvigubą – Rusijos ir Estijos – pilietybę turintis vyras Estijoje bus teisiamas už Rusijos agresijos rėmimą ir bandymą eksportuoti į Rusiją bepiločius orlaivius Rusijos kariuomenei.

15:40 Rusijos Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pareiškė, kad Lenkija siekia užgrobti teritorijas Vakarų Ukrainoje.

15:06 BNS: Rusijos pajėgos kontroliuoja pusę Ukrainos rytinio Sjevjerodonecko miesto, pranešė vienas ukrainiečių kariuomenės pareigūnas, Maskvos kariuomenei nesiliaujamai veržiantis gilyn į Donbaso regioną.

„Deja, fronto linija dalija miestą pusiau. Bet miestas tebesigina, miestas vis dar ukrainietiškas, jį gina mūsų kariai“, – tiesioginėje transliacijoje kalbėjo miesto karinės ir civilinės administracijos vadovas Oleksandras Striukas.

14:46 Nacionalinė policija: naktį įsibrovėliai apšaudė Slovjanską iš raketų sistemos „Iskander“. Yra žuvusių ir sužeistų žmonių.

14:21 Baltarusijos prezidentu save vadinantis Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusijos KGB „be nė vieno šūvio“ surengė „specialią operaciją Ukrainoje Baltarusijos piliečiams paleisti“ ir už tai įteikė apdovanojimus.

13:32 Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas: Ukraina atidžiai seka Baltarusijos kryptį ir suvokia iš tos pusės kylančią grėsmę.

13:19 Rusija paskelbė, kad perduos 152 ukrainiečių karių, rastų tuneliuose po rusų kontroliuojamo Mariupolio metalurgijos gamykla „Azovstal“, palaikus.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad rusų kariai rado „152 žuvusių kovotojų ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių palaikus“ vienoje šaldymo patalpoje ir kad po lavonais buvo „keturios minos“.

13:17 Ukrainos saugumo tarnyba: Ukrainos gynėjai Donbase sunaikino didelį privačios karinės bendrovės „Wagner“ padalinį.

12:55 Rusai pradėjo nežinoma kryptimi išvežti vaikus iš okupuoto Mariupolio. Okupacinė valdžia bando atpažinti ir telkti mieste vaikus, kurie okupacijos metais tapo našlaičiais arba neteko tėvų, sakė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

12:46 Po sprogimo Melitopolyje Kremliaus statytinė Halina Danilčenko nori atsistatydinti iš karinės-civilinės administracijos vadovės posto, nes baiminasi dėl savo gyvybės.

12:38 Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas perspėja, kad karas su Rusija greitai nesibaigs, pergalei reikia visos valstybės konsolidacijos.

11:53 Poltavos teismas dviem Rusijos kariams Aleksandrui Bobikinui ir Aleksandrui Ivanovui skyrė 11 metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę už civilių apšaudymą Charkovo rajone.

11:35 Per pastarąją parą įvairiose Charkovo srities gyvenvietėse per apšaudymą žuvo trys žmonės, ryte žuvo 12 metų vaikas ir moteris. Apie tai pranešė Charkovo regiono valstybės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

10:55 Dideliu atstumu nuo miesto statoma pirmoji Kyjivo gynybos linija, kad būtų apsaugota sostinė, jei priešas vėl bandytų užimti, pranešė Kyjivo miesto karinė administracija.

10:33 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

10:31 Severodonetske (Luhansko sritis) Rusijos kariuomenė kontroliuoja didelę miesto dalį, centrinėje jo dalyje vyksta kovos, pranešė Severodonecko rajono valstybinės administracijos vadovas Romanas Vlasenko.

10:25 Britų žvalgyba: Rusijos politinis tikslas yra užimti visą Donecko ir Luhansko sritis, tačiau norint tai pasiekti, be Severodonecko reikia užimti Kramatorską ir greitkelį Dniepras – Doneckas.

Pažymima, kad Lymano užgrobimas palaiko okupantų operatyvines pastangas, kurios greičiausiai apsups Severodonetską ir uždarys „kišenę“ aplink Ukrainos pajėgas Luhansko srityje.

10:02 Luhansko srityje rusų įsibrovėliai planuoja „sutvarkyti“ Severodonetsko apylinkes ir pasistūmėti į priekį, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

09:51 Regioninių karinių administracijų duomenys: naktį Sumų sritis vėl buvo užpulta okupantų, rusai apšaudė Mikolajivą ir Očakovą, taip pat Zelenodolsko bendruomenę Dniepropetrovsko srityje, Charkovą ir Zoločiovą. Aktyvūs mūšiai vyksta Donecko ir Luhansko srityse.

09:17 Mykolajivo apylinkėse rusų kariškiai apšaudė namą su dviem vaikais. Abu nenukentėjo, pranešė Mykolajivo karinės administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

09:01 Generalinės prokuratūros duomenimis, per Rusijos ginkluotą agresiją Ukrainoje žuvo 243 vaikai, 446 sužaloti.

08:16 Rusijos kariuomenė toliau šturmuoja Severodonecko ir Toškivkos miestų rajonus. Taip pat Zolotos, Komyšuvachos ir Nirkovo sritis Luhansko srityje, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

07:42 Okupantai naktį pradėjo raketų ataką prieš Slovjanską, žuvo mažiausiai trys žmonės ir šeši buvo sužeisti, pranešė Donecko karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

06:58 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: rusai vykdo puolimo operacijas Severodonetsko ir Bachmuto srityse, ruošia puolimą Lymano srityje.

06:15 Mariupolyje okupantai pradėjo Rusijos pasų išdavimo procedūrą, paskelbė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

04:12 Gindamos pietines sienas, Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino 78 okupantus, priešo tankus, haubicas ir kitą techniką.

03:45 Amerikiečių karo institutas: Dėl didelių jaunesniojo personalo nuostolių ir profesionalumo bei modernizavimo stokos Rusijos kariuomenė praranda gebėjimą valdyti personalą ir kenčia nuo moralinio nuosmukio.

01:08 Rusai apšaudo užimtas gyvenvietes Dniepropetrovsko srityje, pranešė Kryvyj Rih karinės administracijos viršininkas Oleksandras Vilkulas.

96-oji karo diena Ukrainoje: pagrindiniai įvykiai fronte

18:57 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad po sėkmingo ukrainiečių karių puolimo Chersonos srityje priešas pasitraukė iš Nikolajevkos.

18:47 BNS: Naujoji Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna, atvykusi solidarumo vizito į Ukrainą, pareiškė, kad Paryžius yra pasirengęs didinti karinę pagalbą su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai. „Prancūzija nekariauja su Rusija“, bet „toliau didins ginklų tiekimą“ Kyjivui, sakė C. Colonna per bendrą spaudos konferenciją su ukrainiečių kolega Dmytro Kuleba. Pasak jos, minėti ginklai atvyks „artimiausiomis savaitėmis“.

18:20 Po Kremliaus karo nusikaltimų Bučoje ir kituose miestuose Ukrainai nebėra kito kelio kaip tik eiti iki pergalės, sako Vilniuje viešintis Aukščiausiosios Rados pirmininko pirmasis pavaduotojas Oleksandras Kornijenka.

„Po tų nusikaltimų, kuriuos Rusija atliko Bučoje, Mariupolyje, Hostomelyje mes nebeturime kitų argumentų kaip tik eiti iki galo ir kovoti su rusais iki galutinės pergalės“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Ukrainos ambasadoje Vilniuje sakė O. Kornijenka.

18:06 Rusijos pajėgoms Ukrainos rytuose pirmadienį apšaudžius automobilį, kuriuo buvo evakuojami žmonės, žuvo žurnalistas iš Prancūzijos. Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus platformoje „Telegram“ parašė, kad incidentas įvyko netoli Sjevjerodonecko miesto, pastaruoju metu tapusio Rusijos pajėgų puolimo epicentru.

„Šiandien mūsų šarvuota evakuacinė transporto priemonė važiavo paimti iš srities 10 žmonių ir pateko į priešo apšaudymą. Sviedinių skeveldros pramušė mašinos šarvus, į kaklą buvo mirtinai sužalotas akredituotas prancūzų žurnalistas, rinkęs medžiagą apie evakuaciją. Policijos patrulį išgelbėjo šalmas“, – sakoma S. Haidajaus žinutėje.

Vėliau pranešta, kad per šį incidentą žuvo televizijos BFM-TV žurnalistas Fredericas Leclercas-Imhoffas.

17:20 JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pareiškė nesiųsiantis Ukrainai raketų sistemų, kuriomis Kyjivo pajėgos galėtų smogti taikiniams Rusijos teritorijoje, nors ukrainiečiai ragino kuo greičiau perduoti tokios ginkluotės. „Neketiname siųsti Ukrainai raketų sistemų, kuriomis galima smogti Rusijoje“, – žurnalistams sakė J. Bidenas.

16:54 Ministro Pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščiuk sakė perduodanti savo įgaliojimus keisti karo belaisvius žvalgybai ir saugumo tarnybai.

16:41 Ukrainos gynybos ministerija teigia, kad kovos rytuose pasiekė maksimalų intensyvumą.

16:26 Odesos miesto taryba: Odesos centre imta išvežti po vasario 24 dienos pastatytas betonines konstrukcijas miestui ginti.

16:17 Vasario-balandžio mėnesiais kare prieš Ukrainą dalyvavę ir vėl ten pasiųsti Rosgvardo kariai iš Krasnodaro pateikė pranešimus, kad atsisako kariauti, rašoma žiniasklaidoje.

16:04 Prokuratūra iškėlė pirmąją išžaginimo bylą – okupantas bus teisiamas, pranešė Generalinės prokuratūros.

15:53 Teisėsaugos pareigūnai atskleidė masinės suklastotų žurnalistų ID ir spaudos kortelių gamybos ir pardavimo Kyjive schemą.

15:40 Ukrainoje per karą žuvusio lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus dokumentiniam filmui „Mariupolis 2“ skirtas specialus Kanų kino festivalio prizas, pirmadienį pranešė Lietuvos kino centras. Dokumentinio kino vertinimo komisijos teigimu, specialus prizas atiteko filmui, „kurio neįmanoma palyginti su jokiu kitu konkurso dalyviu“.

„Labai radikaliam, drąsiam, meniškam ir egzistenciniam kūriniui „Mariupolis 2“. Režisierius Mantas Kvedaravičius yra tarp tūkstančių civilių, žuvusių dėl Rusijos kariuomenės veiksmų nuo plataus masto Putino invazijos pradžios“, – teigiama komisijos pranešime.

15:32 Ukrainos nacionalinė gvardija numušė trečią priešo atakos lėktuvą Su-25.

15:30 Luhansko srities vadovas Sergejus Gaidai pranešė apie sustojusią evakuaciją iš rajono – okupantai apšaudė automobilį, kuris planavo išvežti 10 žmonių. Nužudytas prancūzų žurnalistas.

15:16 Keturiuose kaimuose okupuotame Chersono srities Heničesko rajone mokytojai atsisakė dirbti pagal rusų mokyklų programą. Tai pranešė Artimųjų Rytų studijų centro ekspertas Sergejus Danilovas.

15:05 Nuo karo pradžios Rusijos okupantai Melitopolyje pagrobė daugiau nei pusę tūkstančio civilių gyventojų, pranešė miesto meras Ivanas Fiodorovas

14:56 Ryte Rusijos kariams užpuolus Mykolajivą viename iš miesto rajonų buvo apgadintas 21 privatus namas, sužeistas vienas žmogus, sakė miesto meras Aleksandras Senkevičius.

14:45 Ukrainos gynėjai numušė retą straigtasparnį Mi-35MS.

14:07 Okupantai prie Rusijos ir Estijos sienos kirtimo punktų įkūrė filtravimo stovyklą, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

13:55 Kyjivo karinės administracijos vadovas generolas Mykola Žirnovas teigė, kad Rusijos kariuomenės formavimosi Ukrainos sostinę pulti ženklų nėra, tačiau pavojus išlieka.

13:32 Guliajpolyje (Zaporožės sritis) vakar okupantai sunaikino daugiau nei 50 civilinės infrastruktūros objektų, įskaitant parduotuves, paštą ir maldos namus, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

12:49 Užėmę Lymano miestą Donecko srities Kramatorsko rajone, rusų kariai jame sunaikino modernią dviračių bazę, kuri buvo atidaryta tik rudenį, pranešė Donecko karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

12:35 Okupantai Mariupolyje galėjo nužudyti daugiau nei 22 000 žmonių. Vietos valdžios duomenimis, rusai masinėse kapavietėse jau palaidojo 16 000 žmonių, o dar 5 000 iki kovo vidurio palaidojo komunalininkai.

12:19 Lvovo desantininkai praneša, kad sunaikino 104-ojo šturmo pulko būrį iš Pskovo srities.

11:53 Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba: Rusijos kariškiai apšaudė Sumų regioną su sviediniais, kurie buvo užpildyti „Flechette“. „Flechette“ yra smailus plieninis sviedinys su mentele uodega stabiliam skrydžiui.

11:41 Generalinė prokuratūra: vakar per Rusijos apšaudymą Myroliubivkoje Chersono srityje žuvo 9 metų mergaitė, o 7 mėnesių kūdikis ir 5 metų mergaitė buvo sužeisti.

11:34 Rusija į Kursko sritį išsiuntė karius ir artilerijos bei raketų sistemas, pranešė regiono gubernatorius Romanas Starovoitas.

11:14 Pareigūnas iš ES institucijų: Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiu bandymu kirto Ukrainos sieną su Lenkija.

11:11 45-oji atskira Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerijos brigada parodė, kaip ji saugo Ukrainą.

10:21 Okupuoto Zaporožės Melitopolio centre, kur įsikūrusi vadinamoji karinė-civilinė kolaborantų administracija, taip pat netikro „gubernatoriaus“ ir išdaviko Jevheno Balickio namas, nugriaudėjo sprogimas, pranešė Kremliaus žiniasklaida „RIA Novosti“.

10:14 Ukrainos saugumo tarnyba turi įrodymų, kad Rusijos kariai atsisako pradėti puolimą, nes patiria didelių nuostolių.

09:51 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus praneša, kad Severodonecko gatvėse jau vyksta kautynės.

09:36 Penktasis Ukrainoje prezidentas Petro Porošenka trečią kartą bandys kirsti sieną, kad dalyvautų Europos liaudies partijos viršūnių susitikime, taip pat kreipėsi į dabartinį pareigūną Volodymyrą Zelenskį, prašydamas patikinti, kad opozicija bendradarbiauja su valdžia stiprinant Ukrainą.

09:28 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:07 Britų žvalgyba: Rusija per karą Ukrainoje patyrė daug savo viduriniųjų ir jaunesniųjų karininkų aukų, todėl karių moralė ir drausmė toliau smunka.

Žvalgyba aiškina, kad brigadų ir batalionų vadai yra nukreipti į frontą pasitikti pavojaus, nes yra bekompromisiškai atsakingi už savo padalinių veiksmus. Jaunesniems karininkams teko vadovauti ir žemiausio lygio taktinėms operacijoms, nes kariuomenėje trūko gerai apmokytų ir įgaliotų seržantų tarnauti Vakarų kariuomenėje.

09:00 Nuo vidurnakčio iki 8 val. Sumų srities teritorijoje priešas surengė 4 pasienio teritorijų atakas, pranešė Sumų regiono valstybinės karinės administracijos vadovas Dmitrijus Žyvyckis.

08:57 Regioninių karinių administracijų duomenys: Naktį Rusijos kariai toliau apšaudė Ukrainos pietus ir rytus, pradėjo raketų atakas Odesos srityje, o aviaciją apšaudė Sumų sritį.

08:13 Luhansko srityje tęsiasi įnirtingos kovos dėl Severodonetsko ir Lisičansko, o Rusijos kariuomenė įžengė į Severodonecko pakraščius, sakė regiono vadovas.

07:52 Rusijos kariai apšaudė Zelenodolsko ir Apostolivskio bendruomenes Dniepropetrovsko srityje, kuri ribojasi su fronto linija, pranešė Dniepropetrovsko srities valstybinės administracijos pirmininkas Valentynas Rezničenka.

07:22 Rusijos kariai paleido du raketų smūgius į Odesos sritį ir dar kartą pataikė į automobilių ir geležinkelio tiltą per Dniestro žiotį, pranešė Odesos regiono karinės administracijos vadovo atstovas Serhijus Bratčukas.

07:04 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusijos kariuomenė gabena techniką į laikinai okupuotus miestus ir kaimus, pergrupuoja dalinius ir ruošia puolimus Slovjanske iš Iziumo ir Lymano pusių.

05:46 Volodymyras Zelenskis svarsto galimybę dįl trišalių telefoninių derybų su Turkijos ir Rusijos prezidentais, pranešė Ukrainos prezidento atstovas spaudai Serhijus Nikiforovas.

04:18 Gindami pietines sienas, Ukrainos kariškiai sunaikino 67 okupantus, 27 vienetus priešo technikos, taip pat nepilotuojamą žvalgybos vadavietę ir vieno iš priešo dalinių vadavietę, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

02:58 JAV karo institutas prognozuoja, kad Ukrainos gynėjų kontrataka Chersono srityje sutrikdys Rusijos planus kontroliuoti okupuotas teritorijas pietuose.

01:33 Rusai smogė Naujojo Bugo miestui Mykolajevo srityje, pranešė miesto taryba.

00:48 Ukrainos kariškiai Kryvyj Riho pietuose surengė sėkmingą kontrataką, sunaikindami 63 okupantus ir 19 priešo technikos vienetų, pranešė regiono karinės administracijos viršininkas Oleksandras Vilkulas.

95-oji karo diena Ukrainoje: naujienos iš fronto 

19:46 CNN duomenimis, į Siriją vėl atplaukė Rusijos laivas su Ukrainoje pagrobtais grūdais.

19:36 „Rusų pavasario“ architektas I. Girkinas prognozuoja, kad Ukraina pereis į puolimą Rusijos teritorijoje.

18:51 Vokietijos leidinys „Die Welt“ praneša, kad Ukraina jau 9 savaitas negavo jokios ginkluotės iš Vokietijos.

17:05 V. Zelenskis aplankė ukrainiečių karius Charkivo srityje.

16:54 Ukrainos kariuomenė praneša, kad Rusijos pajėgų puolimas Lisičiansko – Bachmuto ruože atremtas, okupantų pajėgos atstumto nuo strategiškai svarbaus kelio.

16:05 Aukščiausioji Rada praneša, kad nuo agresijos pradžios jau žuvo 50 Ukrainos sprotininkų.

14:38 Ukrainoje buvo likviduotas Rusijos Federacijos gynybos ministerijos spaudos tarnybos pulkininkas.

14:19 Prezidentūra: rusai elgiasi isteriškai, suteikę MLRS sistemas Ukrainai.

13:06 Sostinės meras Vitalijus Kličko įrašė vaizdo įrašą, kaip Kijevas gyveno karo metais, taip pat pasveikino miestą su gimtadieniu.

12:07 Valstybinė pagalbos tarnyba pranešė, kad gegužės 28 d. vakare dvi rusiškos raketos pataikė į pramonės įmonę Kryvyi Rih mieste.

11:31 Okupantai vėl šaudo į Nikolajevą: yra aukų.

11:17 Mariupolyje esantys rusai okupantai palaikus, kurie buvo nuplauti iš kapų atstatant vandentiekį, išvežė į vieną prekybos centrų, sakė mero patarėjas Petro Andriuščenka.

Archyvų nuotr.

Kapai. Jevhenijus Maloletka

10:44 Luhansko srities valstybinės administracijos vadovas Serhiy Haidai sakė, kad fronto linija gavo pastiprinimą iš ginkluotųjų pajėgų ir atmušė priešą iš greitkelio Lysichanskas-Bachmutas, kuriuo dabar galima gabenti humanitarinę pagalbą.

10:02 Okupantai vėl apšaudė Sumų sritį iš Rusijos Federacijos teritorijos, praneša Operacinė komanda „Šiaurė“.

8:52 Rusija į Zaporožės sritį ketina siųsti savo Vidaus reikalų ministerijos vizitines komandas, kurios dalins Rusijos pasus.

8:42 Rusija Ukrainoje jau prarado daugiau nei 30 tūkst. karių ir 1,3 tūkst. tankų.

Archyvų nuotr.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Facebook

8:18 Bobrovo srityje, Luhansko srityje, rusų įsibrovėliai patyrė nuostolių ir pasitraukė į savo buvusias pozicijas.

7:40 Ukrzaliznica suplanavo papildomą evakuacinį skrydį į Lvovą.

6:54 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: laikinai okupuotoje Krymo teritorijoje okupacinė administracija nurodė sustabdyti civilių gyventojų priėmimą į ligonines, kad būtų atlaisvintos lovos sužeistiesiems.

5:11 Rusai bando iš Juodosios jūros ištraukti savo nuskendusį katerį „Raptor“, teigia Operacinė komanda „Pietūs“.

3:30 Vadinamoji Chersono karinė-civilinė administracija, kurią paskyrė okupantai, pareiškė ketinanti „kitais metais prijungti Chersono regioną prie Rusijos ir tikriausiai dar reikės surengti „referendumą“, rašoma „Reuters“.

1:45 Severodonetske Ukrainos pajėgos yra „sunkioje gynybinėje padėtyje“, praneša VCA vadovas.

94-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

Archyvų nuotr.

21:05 Rusijos kariai pradėjo raketų smūgį Kryvyi Rih mieste, Dniepropetrovsko srityje.

20:40 Per nevaldomą raketų apšaudymą Sumų srities pasienio gyvenvietėse sužalota moteris, apgadinta bažnyčia ir vaikų darželis.

19:50 Ukrainos ginkluotosios pajėgos likvidavo 104-ojo puolimo pulko puolimo bataliono rusų vadą pulkininką leitenantą Oleksandrą Dosjagajevą.

18:51 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranerė, kad dėl Ukrainos kariuomenės puolimo rusai patyrė nuostolių ir ėmėsi gynybos prie nepalankių sienų Chersono srityje.

18:16 Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad nemato ženklų, jog Rusija ruoštųsi antrai Kijevo atakai.

17:24 Mikolajivo regiono valstybės administracija pranešė, kad rusams apšaudžius Nikolajevo gyvenamuosius kvartalus, žuvo vienas žmogus.

16:47 Mariupolio mero patarėjas Petro Andryushchenko „Telegrame“ pranešė, kad okupantai pradėjo pirmąjį valcuoto metalo krovimą iš Mariupolio uosto.

16:15 Rusijos vadovybės informacija, kad jie užėmė Lymano miestą, melagina, pranešė Ukrainos gynybos ministerija. Pranešama, kad ten vis dar vyksta įnirtingos kovos.

Tuo pat metu gynybos viceministrė Hanna Malyar pripažino, kad padėtis Lymane yra labai sunki.

15:13 Ukrainos artileristai pademonstravo, kaip sumaniai jie naudoja prancūzų savaeigės artilerijos atramas „Cezaris“ prieš Rusijos užpuolikus.

15:07 Dėl ​​būtinybės evakuoti darbuotojus ir jų šeimas, buvo priimtas sprendimas sustabdyti Slavjanskajos TPP gamyklos veiklą. Tai pranešė „Donbasenergo“.

15:03 Ukrainos užsienio reikalų ministerija paskelbė, jog jau daugiau nei 150 miestų, daugiau nei 20 šalių nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos vietovėmis.

Ryšius su Rusijos miestais jau yra nutraukusios tokios šalys kaip Australija, Austrija, Didžioji Britanija, Danija, Graikija, Estija, Ispanija, Italija, Kanada, Latvija, Lietuva, Vokietija, Norvegija, Peru, Lenkija, Portugalija. , Slovakija, Slovėnija, JAV, Suomija, Čekija, Švedija, Nyderlandai.

14:41 Užkarpatės regioninė karinė administracija pranešė, jog nuo gegužės 27 dienos leidžiama lankytis regiono miškuose.

14:16 Okupantai toliau apšaudo Sumų srities pasienio zoną iš Rusijos teritorijos.

13:52 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Borisu Johnsonu aptarė saugumo garantijas ir didesnę gynybos paramą. Apie tai rašo V. Zelenskis:

13:45 „Radio Liberty“ žurnalistai pranešė, jog prie Bachmuto Donecko srityje juos apšaudė Rusijos kariai.

13:35 Penktasis Ukrainos prezidentas, Europos solidarumo lyderis Petro Porošenka vėl bando kirsti valstybinę Ukrainos sieną su Lenkija. Apie tai pranešė „Ukrainskaja Pravda“.

12:53 Chersono apygardos prokuratūra pranešė, jog Rusijos kariuomenė dar kartą užpuolė Černobajevkos gyventojus: vienas žmogus žuvo, šeši buvo sužeisti.

12:38 Karo nusikaltėliai apšaudė gyvenamuosius rajonus Nikolajeve. Apie tai pranešė miesto meras Aleksandras Senkevičius.

12:11 Rusų okupantai dvi dienas iš eilės raketomis apšaudo Merefos miestą Charkovo srityje. Dėl apšaudymo buvo sunaikinta elektros pastotė.

11:48 Ukrainos gynybos ministras Oleksejus Reznikovas pranešė, jog į Ukrainą atvyko 155 mm savaeigės GNS ir harpūninės raketos.

11:45 Ukrainos kariškiai Zaporožės srityje sunaikinamos priešo pajėgos. Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

11:42 Pranešama, jog okupantai jau yra visiškai sunaikinę devynis Ukrainos kultūros paveldo objektus:

„Šiuo metu žinome apie visišką kultūros paveldo objektų sunaikinimą Donecko, Kijevo, Sumų ir Černigovo regionuose. Dar dvidešimt trijų objektų būklė išlieka nežinoma“, – sakė Ukrainos kultūros ministras Oleksandras Tkačenko.

11:34 Rusijos gynybos ministerija pranešė, jog Barenco jūroje netoli Suomijos ir Švedijos, kurios paskelbė apie įstojimą į NATO, atliko „bandomąjį šaudymą“ raketa „Zircon“.

10:59 Gegužės 27 dieną Rusijos kariai apšaudė 49 gyvenvietes Donecko ir Luhansko srityse, žuvo mažiausiai 4 žmonės ir buvo apgadinta apie šimtą civilinių namų.

10:51 Moldova Ukrainai išsiuntė antrąją humanitarinės pagalbos siuntą.

10:48 Okupacinės valdžios protektorius Kirilas Stremousovas patikino, kad Chersono sritis perėjo prie Maskvos laiko.

10:38 Ukrainos gynybos žvalgyba (GUR) pranešė, jog rusams buvo uždrausta siųsti atsargas į fronto linijas.

10:16 Rusijos Federacija paskelbė pseudohumanitarinius maršrutus Juodojoje jūroje civilinei laivybai.

„Rusija ciniškai skelbia neva saugius civilinės laivybos maršrutus Juodojoje jūroje. Toks pareiškimas yra manipuliacija. Šalis agresorė negali būti saugumo garantas, nes nuo pirmųjų plataus masto invazijos dienų pažeisdama civilinės laivybos saugumo standartus ir tarptautinę humanitarinę teisę apšaudė užsienio civilius laivus“, – pranešė Ukrainos ginkluotųjų karinių jūsų pajėgų spaudos tarnyba.

09:59 Situacija misijų teritorijose išlieka sudėtinga, tačiau ją visiškai kontroliuoja Ukrainos ginkluotosios pajėgos, patikino gynybos pajėgų vadas generolas leitenantas Serhijus Najevas.

„Donecke ir ypač Luhansko srityse priešas kasdien kaupia pajėgas, skirtas apsupti Ukrainos kariuomenę, tačiau mūsų karinė vadovybė imasi visapusiškų priemonių“, – sakė gynybos pajėgų vadas generolas leitenantas.

09:52 Vokietijos vicekancleris Robertas Habeckas pranešė, jog Vokietija negali išpildyti visų Ukrainos norų dėl ginklų.

09:26 Rusų okupantai apšaudė Sumų regioną raketomis ir minosvaidžiais. Apie tai pranešė regiono administracijos vadovas Dmitrijos Živitskis.

09:17 Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje žuvo mažiausiai 242 vaikai, 440 buvo sužeisti. Apie tai pranešė Ukrainos generalinė prokuratūra.

09:05 Britų žvalgyba pranešė, jog tiltas prie Limano suteiks Rusijai pranašumą puolant Donbasą.

08:35 JAV prezidento Joe Bideno administracija pritarė didelio nuotolio daugkartinio paleidimo raketų sistemų siuntimui į Ukrainą, kurios galėtų padėti ginti teritoriją Donbase. Apie tai pranešė „The New York Times“.

08:20 OVA vadovas Sergejus Gaidai pranešė, jog Severodonetske rusai buvo nustumti į ankstesnes pozicijas:

„Rusams atsitraukė į anksčiau užimtas pozicijas, nors buvo apgadintas dar vienas tiltas tarp Severodonecko ir Lisichansko. Praėjimas tarp miestų išsaugoti pavyko.“

07:50 Naktį rusai apšaudė Zelenodolsko bendruomenės teritoriją Dniepropetrovsko srityje ir pataikė į bažnyčią. Apie tai pranešė Dnepropetrovsko OVA vadovas Valentinas Rezničenko bei regiono tarybos pirmininkas Nikolajus Lukašukas.

07:00 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabas pranešė, jog Rusija toliau rengia rezervistus, traukia senus ginklus:

„Donecko kryptimi rusai vykdo aktyvų puolimą. Jie tęsia mūsų padalinių naikinimą, daro raketų smūgius, ir padidino kariuomenės aviacijos operacijų intensyvumą.

Limanskio kryptimi priešas tęsia apšaudymą iš minosvaidžių MLRS Ozernoje ir Dibrovos gyvenviečių srityse. Netoli pastarosios rusai pradėjo antskrydžius ir tokiu būdu bando įsitvirtinti Limano srityje.

Severodonetsko, Oskolonovkos, Toškovkos gyvenviečių srityse opukantai patyrė nuostolių ir pasitraukė į anksčiau užimtas pozicijas.“

06:15 Daugiau nei 20 rusų šarvuočių pateko į Zaporožės Kirilivkos poilsio centrą. Apie tai pranešė Zaporožės regiono administracija.

04:30 Amerikiečių karo institutas pranešė, jog rusai nemoka kovoti mieste, todėl per Severodonecką jie judės lėtai:

„Pažymima, kad rusai ir toliau kuriasi aplink miestą, tačiau jo neaptveria. Tikėtina, jog Rusijos pajėgos tęs laipsnišką veržimąsi ir artimiausiomis dienomis gali atitverti Severodonetską.“

93-ioji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte (nuolat pildoma)

17:00 Mariupolį užėmusios rusų pajėgos atšaukė moksleivių vasaros atostogas šiame pietrytiniame uostamiestyje, kad vaikai būtų parengti pereiti prie rusiškos mokymo programos. Okupantai paskelbė pratęsiantys mokslo metus iki rugsėjo 1 dienos, socialiniuose tinkluose parašė miesto pareigūnas Petro Andriuščenka. Pasak jo, taip siekiama „pašalinti Ukrainą iš mokymo programos ir paruošti vaikus grįžti į mokyklą su rusiška mokymo programa“.

16:56 Pasak mero patarėjo Petro Andriuščenkos, per pastarąją savaitę Rusija iš okupuoto Mariupolio deportavo 2856 žmones.

16:36 Charkovo srityje okupantai dislokavo elektroninio karo kompleksą „Borisoglebsk-2“ Vesele, pranešė Gynybos ministerijos atstovas Aleksandras Motuzianykas.

„Juokinga, kad taip okupantai bando atremti mūsų dronus“, – sakė jis.

16:11 Ukrainos ginkluotosios oro pajėgos: Ukrainos naikintuvas MiG-29 danguje virš Chersono srities numušė Rusijos naikintuvą Su-35.

15:55 Ukrainos saugumo tarnyba sulaikė išdaviką, kuris kolaboravo ir koregavo raketų atakas Lvovo srityje.

15:43 Severodonecko miesto karinės administracijos vadovas Oleksandras Striukas sakė, kad šiuo metu mieste vyksta stipri gynyba, priešas yra beveik perėmęs 2/3 miesto perimetro, tačiau miestas nėra apsuptas.

15:27 Refatas Čubarovas pasakojo, kad Novooleksijivkos kaime, netoli administracinės sienos su Krymu, okupuotoje Chersono srities dalyje, rusai įsiveržė į Krymo totorių namus ir paėmė Mamedą Musajevą bei jo žmoną Tatjaną Bazyrovą. Asmenys buvo kankinami.

15:19 Nepaisant viešų Rusijos vadovybės pareiškimų, joks rodiklis nerodo Rusijos pasirengimo derėtis, sakė užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba.

15:10 Prezidentūra pranešė, kad Kyjivo regione baigtas atstatyti elektros ir dujų tiekimas.

14:34 Vakar apšaudžius Charkovą žuvo 9 ir buvo sužeista 19 žmonių. Okupantai sritį apšaudė didelio kalibro pabūklais „Pion“, kurių nuotolis siekia 47 km., ir iš salvinių ugnies sistemų, pranešė Charkovo karinės administracijos vadovas Olegas Synegubovas.

14:10 Charkovo apygardos prokuratūra: okupantai Charkovo srityje jau nužudė mažiausiai 37 vaikus ir sužeidė 108. Per pastarąsias dvi dienas žuvo vienas vaikas ir trys sužeisti.

14:02 Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas ir Rusijos delegacijos derybose su Ukraina narys Leonidas Sluckis sakė, kad derybos su Kijevu buvo „neaukšto profilio“, tačiau nėra sustabdytos.

13:56 Prezidentūros vadovas Andrijus Jermakas Vakarų partneriams primena, kad Ukrainai reikia modernių daugkartinio raketų paleidimo įrenginių (MLRS).

„Reikia greičiau priimti sprendimus, o ne gaišti laiką, už ką Ukraina moka žmonių gyvybėmis ir sunaikintais miestais“, – sakė jis.

13:01 Rusijos kariai apšaudė Dniepropetrovsko sritį ir pateko į Nacionalinės gvardijos kareivines Dniepro rajone, pranešė regiono centro gynybos gynyba. 10 žmonių žuvo ir apie 35 buvo sužeisti.

12:34 Donecko srities Kramatorsko rajone esantį Lymano miestą daugiausia kontroliuoja Rusijos kariai, o Ukrainos kariuomenė užėmė naujas įtvirtintas pozicijas Lymano kryptimi, sakė Donecko karinės administarcijos vadovas Pavlo Kirylenko.

12:18 Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas pareiškė, kad Rusija prieš Ukrainą naudoja sunkiausius nebranduolinius ginklus ir paragino šalis partneres perduoti MLRS Ukrainai.

12:02 Nacionalinė policija: okupantai apšaudė 11 gyvenviečių Donecko srityje, sunaikino 94 civilius objektus. Yra aukų ir sužeistųjų.

11:49 Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Vadymas Skibitskis mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra pasirengęs kariauti ilgai trunkantį karą prieš Ukrainą, bent jau iki 2022 metų pabaigos.

11:43 Ukrainos pajėgos teigia, kad Rusija vėl panaudojo cheminį ginklą, draudžiamą tarptautinėmis konvencijomis – ukrainiečių pozicijas atakavo ginklais turinčiais baltojo fosforo. Kaip įrodymai pateikiami siurrealūs vaizdai – nufilmuota rusų ataka, primenanti žvaigždžių lietų.

11:41 BNS: Maskvos remiamų separatistų pajėgos paskelbė užėmusio strategiškai svarbų Lymano miestą Ukrainos rytuose, esantį prie kelio, vedančio į kitus svarbius Kyjivo pajėgų tebekontroliuojamus miestus.

11:30 Ryte Rusijos kariai apšaudė Sumų sritį, pranešė operacinė vadovybė „Šiaurė“.

10:46 Mariupolyje, Kuindži gatvėje, buvusios gamyklos „Oktiabr“ teritorijoje, okupantams ardant užtvaras, rasta apie 70 kūnų, sakė mero patarėjas Petro Andriuščenka.

10:34 Regioninių karinių administracijų duomenys: vakar vakare Černivcių srityje naikintuvas numušė priešo taikinį, Mykolajivo srityje veikė oro gynyba. Ryte į Dniepropetrovsko sritį paleistos raketos, Sumų sritis apšaudyta iš artilerijos, Luhansko ir Donecko srityse kovos intensyvėja.

10:16 Rusijos okupuotos Chersono ir Zaporožės sritys pereina prie rusiško telefono kodo +7, į regionus atėjo nauji operatoriai, pranešė Kremliaus leidinys „RIA Novosti“.

09:55 Vakar Mariupolio mokykloje sprogus rusų sviediniui žuvo 12-metis berniukas, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

09:24 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

08:58 Praėjusią parą rusų įsibrovėliai bandė įsiskverbti į Severodonetską ir nuolatos apšaudė gyvenamuosius rajonus, nužudydami keturis žmones ir sugadindami daug namų. Dar vienas nužudytas žmogus Komyšuvaše, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

08:37 Britų žvalgyba: Rusijos sausumos pajėgos ir toliau bando apsupti Severodonetską ir Lisičanską, neseniai užgrobdamos keletą kaimų į šiaurės vakarus nuo Popasnos, tačiau Ukrainos pajėgos tebevaldo teritorijas.

Rusija daro spaudimą Severodonecko „katilui“, nors Ukraina išlaiko kelių ginamų sektorių kontrolę ir atima iš Rusijos visišką Donbaso kontrolę.

08:15 Rusų kariai vėl apšaudė Dniepropetrovsko sritį, po griuvėsiais ieškoma žmonių, pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

07:38 Severodonetske priešo sabotažo ir žvalgybos grupė įsiveržė į viešbutį ir buvo sumušta Ukrainos kariuomenės, paskelbė Severodonetsko miesto karinės-civilinės administracijos vadovas Oleksandras Striukas.

07:00 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Slavoviansko kryptimi rusų okupantai apšaudė ginkluotųjų pajėgų pozicijas ir atnaujino puolimą.

06:50 Rusijos žiniasklaida praneša, kad rusiški pasai Chersono ir Zaporožės regionų gyventojams bus išduodami „atsižvelgiant į Krymo patirtį“.

05:53 Rusai perkelia personalą ir karinę techniką, kaip „Gradus“, iš Krymo į Zaporožės sritį, pranešė Zaporožės karinė administracija.

04:56 Amerikos karo studijų institutas: pastarosiomis dienomis, nors Ukrainos gynyba tebėra veiksminga, Rusijos ginkluotosios pajėgos padarė tam tikrą pažangą kovodamos ir rengia „trečiąją gynybos liniją“.

Institutas taip pat praneša, kad Rusijos kariai perėmė daugiau nei 95 proc. Luhansko srities kontrolę ir, ko gero, jų tikslas yra artimiausiomis dienomis užimti Severodonetską.

03:25 Pentagonas: nepaisant didžiulio skaitinio pranašumo, Rusijos kariai (iš 110 operatyvinių bataliono taktinių grupių) kare prieš Ukrainą padarė tik „nedidelę pažangą“. Labiausiai okupantai nepadarė pažangos Charkive.

01:24 Prie pietinių Ukrainos gynybos sienų kariškiai atliko 100 apšaudymo užduočių, sunaikino 35 okupantus ir keletą pėstininkų kovos mašinų, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

00:22 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasakė, kad Charkovo apšaudymo metu per žuvo 9 žmonės, tarp jų – 5 mėnesių kūdikis ir tėvas. Dar 19 sužeistų.

00:10 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažymėjo, kad okupantai Donbase miestus paverčia gaisru ir gali paversti regioną negyvenamu.

92-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte 

18:45 Pranešama apie sprogimus Charkive.

18:12 BNS: Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) valstybės narės ketvirtadienį didele balsų dauguma priimta rezoliucija griežtai pasmerkė Rusijos karą Ukrainoje ir išpuolius prieš sveikatos priežiūros įstaigas. Kasmetinėje PSO asamblėjoje 88 balsais prieš 12 buvo priimta rezoliucija, kurioje Rusija raginama „nedelsiant nutraukti bet kokius išpuolius prieš ligonines“ ir kitas sveikatos priežiūros įstaigas.

18:06 BNS: Vakarai privalo užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nugalėtas Ukrainoje, ir turi toliau nepaliaujamai remti Kyjivą, ketvirtadienį pareiškė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss. Po susitikimo su Bosnijos kolega Bisera Turkovič Sarajeve su žurnalistais kalbėjusi L. Truss perspėjo „nesiūlyti Putinui jokių kompromisų ar nuolaidžiavimų“.

„Kalbu apie tai, kad reikia naudotis savo pačių ištekliais ir neatsitraukti,.. toliau tiekti Ukrainai ginklus, kurių jai reikia, kad laimėtų ir susigrąžintų savo teritorinį vientisumą bei suverenitetą“, – sakė ji.

18:00 Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka įsakė įsteigti Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų operatyvinę vadovybę Ukrainos kryptimi. Baltarusija taip pat perkėlė operatyvinių-taktinių sparnuotųjų raketų "Iskander" paleidimo įrenginius į Luninecą, Bresto srityje. Jie gali būti naudojami Vakarų Ukrainos infrastruktūrai apšaudyti.

17:18 Operatyvinės vadovybės „Pietūs“ teigimu, raketų smūgių grėsmė regione iš jūros išlieka aukšta, tačiau dėl prastėjančių oro sąlygų jūrų pėstininkai negali išlaipinti pakrantėje. Be to, padidėja minų išmetimo pakrantėje rizika.

16:59 Vakar Mykolajevo srityje okupantai nužudė vieną žmogų, o dar 14 sužeidė, pranešė regiono taryba.

16:39 Okupantai neleidžia remontuoti dviejų Kachovkos HE hidroagregatų, dėl kurių buvo iš dalies užtvindyta Nova Kachovka, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo Pagrindinio operacijų skyriaus viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas.

16:28 Charkovo miesto valdžia nusprendė nestabdyti metro traukinių per Rusijos artilerijos apšaudymą, bet paskirs specialius sektorius ant požeminių platformų žmonėms priglausti.

16:22 BNS: 7 žmonės žuvo per naują Rusijos apšaudymą antrame didžiausiame Ukrainos mieste Charkive. Kai buvo atremti vasario 24 dieną invaziją į Ukrainą pradėjusios Rusijos bandymai užimti Charkivą, į regioną grįžo daug žmonių.

16:04 BNS: Ukraina pranešė, kad mūšiai šalies rytiniame Donbase pasiekė didžiausią intensyvumo lygį, Rusijos pajėgoms veržiantis gilyn į pramoninį regioną.

16:02 BNS: Italija iš Rusijos ministro pirmininko Michailo Mišustino ir dar trijų aukštas pareigas užimančių rusų ketvirtadienį atėmė vieną aukščiausių savo apdovanojimų, pareiškusi, kad jie jo nebėra nusipelnę. M. Mišustinui ir prekybos ministrui Denisui Manturovui 2020 metais buvo suteiktas Italijos Žvaigždės ordino Didžiojo kryžiaus kavalieriaus titulas, tačiau prezidentas Sergio Mattarella pasirašė dekretą, kuriuo atėmė iš jų šį apdovanojimą, paskelbdamas juos „nevertais“ jo.

16:00 Priešlėktuvinės pajėgos virš Sumų numušė Rusijos karių raketą, pranešė Sumų regiono valstybės administracijos vadovas Dmitrijus Živickis.

15:47 Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos direkcijos viršininkas generolas majoras Kirilas Budanovas sakė, kad į „Azovstal“ iš viso skrido 16 karinių sraigtasparnių Mi-8, o vieną kartą – su 72 „Azovo“ pulko kariais. Iš viso buvo 7 misijos.

Kiekvieną kartą sraigtasparniai sėkmingai tiekdavo reikiamą papildymą Mariupolio gynėjams, tačiau per penktąją ir septintąją misijas buvo numušti du sraigtasparniai.

15:30 Rusų okupantai apšaudo Charkovą, šiuo metu žinoma, kad žuvo 4 žmonės. Valdžia ragina visus pasislėpti, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olehas Synegubovas.

15:24 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus teigė, kad okupantai nekontroliavo maršruto Lisičanskas-Bachmutas, o ten šaudė, todėl Ukrainos gynėjai ir savanoriai ieško kitų būdų, kaip pristatyti krovinius į Ukrainos Luhansko sritį.

15:18 Stebėdami SDEK siuntų pristatymo įmonę 13 miestų prie Ukrainos pasienio su Rusija ir Baltarusija, mokslininkai nustatė ne tik neįprastą siuntų padidėjimą, kuris sutapo su karo pradžia, bet ir neįprastus ryšius tarp miestų, kurie patvirtina siautėjančio plėšikavimo versiją.

14:57 Liudininkai žurnalistams pasakojo, kad rusų okupantai atnaujino Charkovo civilinės infrastruktūros ir priemiesčių apšaudymą iš artilerijos.

14:12 Kursko srities (Rusija) gubernatorius Romanas Starovoitas tvirtina, kad Vorožbos kaimą tariamai apšaudė Ukraina. Skelbiama, kad sužeista mokyklos mokytoja.

14:01 „Reuters“: Ankara derasi su Kyjivu ir Maskva, kad atidarytų koridorių per Turkiją grūdų eksportui iš Ukrainos.

13:47 Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose, agresyvų Rusijos karą Ukrainoje pavadino nesėkme ir pareiškė, kad Vladimiras Putinas neturėtų laimėti savo sukelto karo.

„Mūsų tikslas aiškus kaip dieną – Putinas privalo nelaimėti šio karo. Ir esu įsitikinęs, kad jis jo nelaimės“, – sakė Vokietijos lyderis.

13:20 Maskva tikisi, kad Kyjivas priims jų reikalavimus, įskaitant Rusijos pretenzijas į okupuotas teritorijas, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

13:11 Vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas priminė partneriams, kad ginklų pristatymas neturėtų būti atidėtas, nes tai matuojama žmonių, gelbstinčių pasaulį nuo rusų okupantų, gyvybėmis.

12:59 Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas sureagavo į Maskvos ketinimą išduoti rusiškus pasus okupuotose teritorijose ir teigė, kad ukrainietiškas pasas yra didvyriškumo simbolis, o rusiškas – nesąžininga etiketė.

12:36 „New York Times“: Gegužės pradžioje nesėkmingas bandymas perplaukti Severskij Donec upę Belogorovkoje nusinešė mažiausiai 400 Rusijos karių gyvybes ir tapo vienu iš daugiausiai aukų pareikalavusių karo epizodų Rusijos armijai.

12:04 Zaporožės srities tarybos deputatas iš „Opozicinio bloko“ Jevgenijus Balickis padėjo okupantams – jam pareikšti įtarimai, pranešė Ukrainos saugumo tarnyba.

11:56 Save pasiskelbęs Baltarusijos prezidentu Aleksandras Lukašenka liepė savo gynybos ministrui pasidaryti „pamokas ir išvadas“ iš Rusijos karo prieš Ukrainą.

11:12 Kyjivo sociologijos instituto tyrimas: Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios labai pablogėjo ukrainiečių požiūris į šalį agresorę. 92 proc. respondentų požiūris į Rusiją yra blogas ir tik 2 proc. vertina gerai.

10:45 Vadinamųjų „DLR“ ir „LLR“ kovotojai visos Donecko ir Luhansko sričių teritorijos okupacijos atveju norės surengti „referendumą“ dėl prisijungimo prie Rusijos, teigė kovotojų lyderis Denisas Pušilinas komentare Kremliaus ruporui „RIA Novosti“.

10:24 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:57 Mažiausiai 6 žmonės žuvo ir 12 buvo sužeisti gegužės 25 d. per Rusijos apšaudymą Donecko ir Luhansko srityse, skelbia Jungtinių pajėgų grupė.

09:39 Rusijos kariuomenės pergrupavimas Chersono srityje ir Zaporožės srities okupuotose srityse, taip pat papildomos gynybos linijos statyba rodo Rusijos ketinimą įsitvirtinti šiose teritorijose, praneša Ukrainos žvalgyba.

09:23 Regioninių karinių administracijų duomenys: Rusijos kariuomenė toliau naikina Luhansko ir Donecko sritis, taip pat apšaudomos Charkovo, Mykolaivo ir Dniepropetrovsko sritys.

09:01 Generalinė prokuratūra: nuo karo Ukrainoje pradžios žuvo 240 vaikų, 436 buvo sužeisti.

Be to, okupantai į skirtingus Rusijos regionus išvežė apie 230 000 ukrainiečių vaikų.

08:27 Dniepropetrovsko srityje naktį Rusijos kariuomenė apšaudė Apostolovskio bendruomenę iš artilerijos Kryvyj Rih kryptimi, pranešė Dniepropetrovsko karinės administracijos pirmininkas Valentinas Rezničenko.

08:24 Rusams apšaudžius Lisičansko miestą ir jo priemiesčius žuvo trys žmonės, Severodonecke okupantai apšaudė bendrovę „Impuls“, buvo apgadinta daug namų, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

08:05 Chersono srityje apšaudomi kaimai, o vietinis deputatas Dmitrijus Burlėjus teigia, kad įvairios okupantų grupės aiškinasi tarpusavio santykius, pranešė Dmytro Burlajus „Novovoroncovčina News“ grupėje.

07:52 Charkovo srityje per dieną gelbėtojai gesino gaisrus bent po 13 kartų, iš kurių 10 kildavo dėl rusų apšaudymo, pranešė Charkovo srities valstybės pagalbos tarnyba.

07:27 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atsiliepė į buvusio JAV valstybės sekretoriaus Henry Kissingerio pasiūlymą sutikti su dalies teritorijų praradimu mainais už karo pabaigą.

„Atrodo, kad pono Kissingerio kalendoriuje yra ne 2022, o 1938 metai, ir jis manė, kad kalbasi su publika ne Davose, o tuometiniame Miunchene“, – sakė jis.

07:12 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusijos okupantai bando atnaujinti Slovjansko puolimą ir masiškai apšaudo gyvenvietes įvairiomis kryptimis.

06:44 Ukrainos atstovas JT Serhijus Dvornykas paaiškino, kad Rusija pagrobia vaikus iš Ukrainos ir veža juos į savo teritoriją, siekdama sunaikinti ukrainiečių tautą.

04:43 Rusijos įsibrovėliai gali griebtis provokuojančių apšaudymų iš karo pradžioje užgrobto ukrainiečių katerio, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

04:27 Okupantai sraigtasparniais Mi-8 surengė 3 reidus Mikolajivo ir Chersono srityse, paskelbė operatyvinė komanda „Pietūs“.

03:55 Amerikiečių karo tyrimo analitikai teigia, kad artimiausiomis dienomis rusai gali pradėti sausumos puolimą siekdami užimti Severodonecką.

01:46 Chmelnickio srityje oro gynyba numušė okupantų raketą, kurios nuolaužos nukrito į lauką, pranešė Chmelnickio srities karinės administracijos vadovas Serhijus Hamalijus.

01:26 Zaporožėje okupantai į Melitopolį nugabeno pasenusių tankų T-62 ešeloną, taip pat 30 vienetų technikos į Kirillovkos kaimą, pranešė srities karinė administracija.

00:01 Volodymyras Zelenskis: Rytiniame regione rusų įsibrovėliai bando veržtis į priekį, apšaudydami kaimus ir paleisdami raketų bei bombų smūgius. Kai kur prieše dominuoja technika ir karių skaičius.

Ukrainos prezidentas prašo pagalbos ginantis.

91-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

20:15 BNS: Rusija pareiškė, kad jos pajėgų užimto Ukrainos pietrytinio Mariupolio miesto uostas vėl atidarytas. Pasak Gynybos ministerijos atstovo Igorio Konašenkovo, po išminavimo operacijos šis Azovo jūros uostas „pradėjo normaliai veikti“.

Strategiškai svarbaus uostamiesčio kontrolę Kremliaus pasiųstos pajėgos perėmė po brutalios apsiausties.

19:35 Daugelyje Ukrainos sričių paskelbtas oro pavojus.

19:06 BNS: Šveicarijos vyriausybė pareiškė pradėsianti daugiau nei 100 milijonų frankų (98 mln. eurų) turto konfiskavimo iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus artimo bendražygio procedūrą.

18:26 BNS: Kautynės tarp Rusijos ir Ukrainos pajėgų pasiekė svarbaus Rytų Ukrainos miesto Sjevjerodonecko ribas, pranešė vietos gubernatorius, apibūdinęs padėtį mūšio lauke kaip „labai sudėtingą“.

„Rusijos pajėgos padarė tiek pažangos, kad jau gali apšaudyti miestą iš minosvaidžių“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus, pridūręs, kad „vakar jau vyko kautynės pakraščiuose“.

16:40 Rusų įsibrovėliai pranešė Mariupolio vietos gyventojams, kad Rusijos pilietybę jie gali gauti negavę tarpinės vadinamosios „DLR“ pilietybės, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

16:25 Rusijos karinė vadovybė suaktyvino ilgojo nuotolio ir strateginių bombonešių naudojimą Ukrainos oro gynybos sistemoms aptikti, pranešė Gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianykas.

16:00 Teismas suėmė 27 metų Brovarų gyventoją, kuris apgaule užvaldė lėšas, pažadėjęs evakuoti žmones iš Rusijos blokuojamo Mariupolio.

15:40 Ukrainos karinės žvalgybos duomenimis, Rusijos okupantai jau panaudojo daugiau nei 60 proc. didelio tikslumo ginklų atsargų.

15:22 Operatyvinės vadovybės „Pietūs“ Saugumo ir gynybos pajėgų spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk sakė, kad Odesos miestas tebėra prioritetas priešui.

14:58 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus patikino, kad Rusijos kariuomenė neužblokavo maršruto Lisičanskas-Bachmutas ir neatskyrė Luhansko srities nuo likusios Ukrainos.

14:33 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl supaprastinto Rusijos pilietybės gavimo okupuotų Ukrainos Chersono ir Zaporožės regionų gyventojams.

14:24 Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pataikavimo ir nuolaidų strategija žlugo nuo 2014-ųjų ir neturėjo sėkmės.

„Visiems, kurie tiki, kad Ukraina gali daryti nuolaidų, kad nuraminti V. Putiną, mano atsakymas yra labai paprastas. Šią strategiją lyderiaujančios pasaulio pajėgos naudojo nuo 2014 m. iki 2022 m. vasario 24 d. Duok čia, daryk nuolaidų čia, tai padės užkirsti kelią karui. Ji nepavyko. Dėl aštuonerius metus trukusios strategijos raketos pataikė į Kyjivą ir praliejo kraują Donbase“, – sakė ministras.

14:01 Kremliaus ruporas „RIA Novosti“ skelbia, kad Valstybės Dūma per 3 svarstymus priėmė įstatymą dėl amžiaus ribos, leidžiančios sudaryti pirmą karinės tarnybos sutartį Rusijoje, panaikinimo. Rekrutuojami gali būti vyrai iki 50 metų.

13:47 Rusijos kariuomenė iš nuskendusio kreiserio „Moskva“ išėmė žuvusių jūreivių kūnus ir slaptą įrangą, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato atstovas Vadymas Skibickis.

13:41 Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka patvirtino, kad Baltarusija tiekia ginklus Rusijos Federacijai.

12:59 Rusija ruošia tris „katilus“ Donbase, – Amerikos karo studijų institutas

Remiantis tyrimais, „katilai“ planuojami Severodonetsko ir Lisičansko srityse, aplink Zolotę į šiaurės rytus nuo Popasnos, taip pat aplink Avdiivką.

Tuo pat metu Kremlius, matyt, atsisakė anksčiau planuoto visiško Ukrainos pajėgų apsupimo Rytų Ukrainoje.

12:43 Ukrainos saugumo tarnyba iškvietė Arsenijų Jaceniuką, Oleksandrą Turčinovą, Arseną Avakovą ir Maksimą Tymčenką į apklausą vadinamojoje „anglies byloje“.

11:48 Lietuvos krašto apsaugos ministras pranešė, kad ruošiama nauja paramos siunta į Ukrainą. 20 šarvuočių M113, 10 karinių sunkvežimių ir 10 visureigių.

11:28 Rusijos užsienio reikalų ministerija derybas dėl galimo Mariupolio gynėjų keitimo į Rusijos karius pavadino „per ankstyvomis“.

„Viską svarstysime po to, kai tie, kurie pasidavė į nelaisvę, bus tinkamai nuteisti. Tada gali būti kokių nors kitų žingsnių. Prieš tai visos kalbos apie mainus per anksti“, – sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrijus Rudenko.

11:18 Ukrainos prezidentas sako, kad Kinija pasirinko politiką laikytis nuošalyje dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir tai yra geriau nei padėti agresoriui.

10:58 Prezidentas Volodymyras Zelenskis vieninteliu teigiamu momentu derybose su Rusija pavadino tai, kad iš Mariupolio pavyko evakuoti žmones, o iš „Azovstal“ – civilius ir karius.

10:27 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

10:15 Naktį Rusijos kariai pradėjo oro antskrydį prieš Kramatorską (Donecko sritis), pataikė į gyvenamąjį sektorių, pranešė Kramatorsko meras Oleksandras Hončarenka.

10:01 Regioninių karinių administracijų duomenys: Rusijos kariai pradėjo raketų smūgius prieš Sumų sritį, Kryvyj Rih ir Zaporožę. Taip pat ryte okupantai pradėjo puolimą Severodonecke, Luhansko srityje, kovos tęsiasi Donecko srityje.

09:29 Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba netiki, kad Vakarų šalys gali jėga išspręsti Rusijos karinės jūrų blokados klausimą.

08:54 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas perspėja apie naują sukčiavimo rūšį – kaltininkai pelnosi iš į nelaisvę patekusių ar dingusiais laikomų karių artimųjų.

08:40 Britų žvalgyba: Ukrainos uostų karinė blokada, kurią Rusija vykdo nuo karo pradžios, jau lėmė pasaulinį kainų augimą.

08:16 Rusijos okupantai tris raketas paleido į Kryvyj Rih miestą Dniepropetrovsko srityje, apgadindami pramonės gamyklą, pranešė regioninės karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

08:01 Ukrainos nacionalinė gvardija: gegužės 23 dieną Zaporožės srityje Ukrainos nacionalinės gvardijos karys numušė antrą per mėnesį Rusijos lėktuvą Su-25.

06:58 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: tęsiasi kovos Severodonetsko kryptimi, rusai vykdo aktyvų puolimą.

06:23 Rusijos kariai Zaporožėje paleido keturias sparnuotąsias raketas, vieną numušė oro gynyba, paskelbė Zaporožės karinė administracija.

06:00 Vadinamasis Zaporožės „vietos administracijos atstovas“ Vladimiras Rogovas sakė, kad regionas tariamai nori būti Rusijos dalimi.

05:30 Rusai okupuotame Melitopolyje pradėjo imti mokestį už savo Z ženklu pažymėtus automobilius, pranešė regiono karinė administracija.

05:03 Mykolajivo regione rusai persirengė Ukrainos karių uniforma ir bandė užimti stebėjimo postą, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

04:20 Amerikos karo studijų institutas: rusai siunčia nemažai savo karių, artilerijos ir lėktuvų kariauti į Luhansko sritį.

00:03 Vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas paskelbė, kad fronto linijose jau naudojamos partnerių padovanoti savaeigiai artilerijos daliniai „Cezaris“ nuotraukas.

90-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

17:18 Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį paskelbė uždrausianti atvykti į šalį Jungtinės Karalystės parlamento aukštųjų Lordų Rūmų 154 nariams, atsakydama į sankcijas, įvestas Rusijos senatoriams dėl Maskvos karo Ukrainoje.

17:00 Rusijos parlamentas svarstys galimybę panaikinti norinčių tarnauti kariuomenėje asmenų didžiausio amžiaus ribą, o toks žingsnis galimai byloja apie Maskvos užmojus mobilizuoti daugiau karių savo kampanijai Ukrainoje. Dabar galiojantys įstatymai numato, kad savo pirmąjį karinės tarnybos kontraktą gali pasirašyti 18–40 metų Rusijos piliečiai arba 18–30 metų užsienio piliečiai.

Trečiadienį Valstybės Dūma, Rusijos parlamento žemieji rūmai, svarstys teisės akto projektą, kuriuo siūloma didžiausios amžiaus ribos visiškai atsisakyti. „Tiksliai nutaikomiems ginklams naudoti ir valdyti ginkluotei bei karinei technikai reikalingi itin profesionalūs specialistai“, – sakoma teisės akto aiškinamajame rašte. Pranešime nurodoma, kad tokie specialistai reikiamų įgūdžių paprastai įgyja tik sulaukę 40–45 metų.

16:03 Europos Sąjungos Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina liberalizavimo ir lengvatų papildymo, vieneriems metams atšaukiant muitus visam Ukrainos eksportui į ES. ES Tarybos pranešime spaudai pažymima, kad šiomis priemonėmis ES siekia iš esmės paremti Ukrainos ekonomiką.

15:23 Europos Sąjunga antradienį galutinai patvirtino naują 500 mln. eurų karinės pagalbos paketą Ukrainai, kovojančiai su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis. ES Taryba patvirtino du pagalbos paketus pagal Europos taikos priemonę (European Peace Facility, EPF), leisiančius ES „toliau remti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pajėgumus ir atsparumą ginant šalies teritorinį vientisumą ir suverenitetą, taip pat ginti civilius gyventojus nuo besitęsiančios Rusijos karinės agresijos“.

Nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną Bendrija skyrė Ukrainai tris ankstesnius karinės pagalbos paketus, kurių bendra vertė – 1,5 mlrd. eurų. Antradienį patvirtintas ketvirtasis paketas šią pagalbos sumą pagal EPF didina iki 2 mlrd. eurų.

15:08 Kalbėdama Lietuvos parlamente Sviatlana Cichanouskaja pažymėjo, kad be laisvos Ukrainos nebus laisvos Baltarusijos, o be laisvos Baltarusijos nebus saugios Ukrainos ir saugios Europos.

14:40 Rusijos pajėgų kontroliuojamos Ukrainos pietinės Chersono srities neteisėtai primestos administracijos pareigūnas Kirilas Stremousovas antradienį pareiškė, kad prokremliška regiono valdžia prašys Maskvos srities teritorijoje įkurti karinę bazę.

14:31 Dmitrijus Medvedevas sureagvo į Ukrainos siekį atsiimti okupuotą Krymą ir teigė, kad tai yra pretekstas visaverčiam karui.

14:08 Sergejus Šoigu sakė, kad Rusijos puolimas Ukrainoje lėtėja „tyčia“.

„Gyventojų pasitraukimui iš apsuptų gyvenviečių skelbiami tylos režimai, kuriami humanitariniai koridoriai. Žinoma, tai sulėtina puolimo tempą, tačiau tai daroma sąmoningai, siekiant išvengti civilių aukų“, – sakė jis.

13:58 Palydovinėse nuotraukose matyti, kaip Rusijos laivai krauna ukrainietiškus grūdus okupuotame Kryme – greičiausiai išvežtuose iš okupuoto Chersono srities ir kitų laikinai nekontroliuojamų teritorijų.

13:42 Kijeve Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė Rusijos okupantų sąjungininką, raginusį nužudyti ukrainiečius kalinius.

13:08 Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato vadovas Kirilas Budanovas pareiškė, kad iki šių metų pabaigos Ukrainos kariškiai turėtų „bent“ patekti į Krymo teritoriją.

11:57 Mariupolis: po daugiaaukščio namo griuvėsiais rasta apie 200 kūnų – mero patarėjas.

11:45 UNIAN: Chersone nugriaudėjo stiprus sprogimas. Pranešama, kad mieste ir regione daugelis prarado mobilųjį ryšį „Kievstar“ ir „Vodafone“.

10:55 Apklausa: 82 proc. ukrainiečių nėra pasirengę paaukoti kai kurių Ukrainos teritorijų dėl taikos.

10:23 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka praneša, kad per minos sprogimą „Azovstal“ gamykloje buvo sužeisti keturi okupantai.

09:43 Regioninių karinių administracijų duomenys: Naktį Mikolajive buvo girdėti sprogimai, Charkove – pavieniai apšaudymai, ryte Rusijos kariai apšaudė dvi bendruomenes Dniepropetrovsko srityje, besiribojančioje su Chersono sritimi, o Donecko ir Luhansko srityse vyko intensyvios kovos.

09:26 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:11 Britų žvalgyba: Donbase Ukraina išlaiko veiksmingą vadovavimą pajėgoms, tačiau Rusija padarė tam tikrą vietinę pažangą Luhansko srityje, nors jos veržimasis į vakarus gali sukelti sunkumų aprūpinant kariuomenę.

Rusija sustiprino savo veiklą Donbase, bandydama apsupti Severodonecką, Lisičanską ir Rubežnoję. Šiuo metu šios operacijos šiaurinė ir pietinė ašys dalijasi maždaug 25 km. Ukrainos kontroliuojamos teritorijos.

08:48 Naktį rusų okupantai pradėjo raketų smūgį Dniepropetrovsko srityje, pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

08:34 Rusijos karo laivai toliau manevruoja Juodojoje jūroje, o okupuotame Kryme rusai dislokuoja priešlėktuvinių raketų sistemas S-400, pranešė Odesos karinės administracijos atstovas Sergejus Bratčukas.

08:21 Severodonecke viename daugiaaukščiame žuvo keturi žmonės – Luhansko karinės administracijos vadovas Serhijus Gaidajus.

07:56 Per dieną Ukrainos gynėjai Donecko ir Luhansko kryptimis sunaikino 30 šarvuotų kovinių mašinų, sparnuotąją raketą ir šešis bepiločius orlaivius.

07:26 Limane, Donecko srityje, vyko mūšiai, okupantai bandė nutraukti Ukrainos tiekimo linijas, pranešė Amerikos karo studijų institutas.

07:20 Rusijos kariai Baltarusijoje, 50 km nuo Ukrainos sienos, dislokavo taktinių raketų sistemas „Iskander-M“ ir stiprina savo pozicijas prie Rusijos ir Ukrainos sienos, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

06:43 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusai pagerino savo taktines pozicijas Zaporožės Vasilivkos srityje (Bachmuto kryptis), o okupantai ruošiasi atnaujinti puolimą Vasylivka-Kamianske kryptimi.

05:03 Kolaborantai iš Chersono prašys okupantų dislokuoti ten Rusijos karinę bazę, pranešė Kremliaus statytinis, vadinamasis regiono „karinės-civilinės administracijos vadovo pavaduotojas“ Kirilas Stremousovas.

04:25 Rusai reikalauja nuo 3000 iki 5000 grivinų kyšių iš žmonių, norinčių palikti okupuotą Melitopolį, paskelbė Zaporožės karinė administracija.

03:26 Ukrainos pietuose rusai per užminuotą zoną pasiuntė civilius automobilius ir apšaudė po sprogimo išgyvenusius žmones, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

02:43 Amerikos karo studijų institutas: Rusijos kariuomenė tęsė sausumos puolimą prieš Severodonetską, bet padarė mažai pažangos apsupdama miestą.

01:55 Generalinė prokurorė Irina Venediktova: Gegužės 23 d. duomenimis, tiriama apie 13 000 įtariamų Rusijos karo nusikaltimų bylų.

Šiuo metu yra apie 600 asmenų, kurie gali būti susiję su karo nusikaltimais, sąrašas. Įtarimai pareikšti 49 Rusijos kariams.

01:16 Chersono ir Zaporožės srityse rusai jau įkūrė 19 „komendantūrų“, pranešė Zaporožės karinės administracijos atstovas Ivanas Arefjevas.

89-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

19:36 Pavlograde (Dnepropetrovsko sritis) pranešama apie sprogimus.

18:49 Maskvos pajėgų kontroliuojamos Ukrainos pietinės Chersono srities administracija pirmadienį pranešė, kad rublis taps oficialia valiuta kartu su ukrainietiškomis grivinomis.

17:35 Pasirodė vaizdo įrašas iš Limano. Nepatvirtintomis žiniomis, rusai šiaurinėje miesto dalyje užėmė kelias gatves: Podstepnaja, Jubilejnaja ir Kazačia. Vietiniai kanalai pranešė, kad evakuacija iš Limano buvo sustabdyta dėl apšaudymo.

16:59 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus sakė, kad okupantai prie Vrubivkos apšaudė evakuacijos autobusą.

16:14 Baltarusijos ginkluotosios pajėgos pratęsė mokymus pasienyje su Ukraina ir Vakarų šalimis mažiausiai iki gegužės 28 d.

15:42 Vietos žiniasklaida: Melitopolyje įvyko suardyti geležinkelio bėgių, kuriai atvykdavo okupantai.

15:07 Po sprogimo okupuotame Energodare okupantui Andriui Ševčikui lūžo raktikaulis, sakė teisėtai išrinktas Energodaro meras Dmitrijus Orlovas.

14:49 Garsiosios frazės „Russkij voennij korabl, idi na*uj“ autoriui pavyko ištrūkti iš Rusijos nelaisvės, paskelbė Gyvatės salos pasienio kontrolės punkto vadovas Bohdanas Gockis.

14:20 Bandydami atkirsti Luhansko sritį nuo greitkelio Lysičanskas-Bachmutas, rusai sugadino didelio skersmens dujotiekį, todėl kyla abejonių dėl dujų tiekimo Donecko sričiai, pranešė Luhansko karinės srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

13:59 Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato vadovas Kirilas Budanovas tvirtina, kad į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną buvo pasikėsinta nužudyti vos tik prasidėjus karui Ukrainoje.

13:17 Volodymyras Zelenskis: Gegužės 17 d. po Rusijos kariuomenės įvykdyto oro smūgio į Desnos kaimą Černihovo srityje po griuvėsiais buvo rasti 87 žmonių kūnai.

13:11 Rusijos karys Vadimas Šišimarinas, apkaltintas civilio nužudymu Sumų regione, buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

13:02 Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius neketina iškeisti Ukrainos „Azovstal“ kovotojų į Viktorą Medvedčuką, nes tai „skirtingos žmonių kategorijos“ – jis ukrainietis, o ne karys.

12:28 Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrius Rudenko pripažino, kad vyko diskusija su Ukraina dėl Mariupolio gynėjų mainų.

12:12 Generalinė prokurorė Irina Venediktova: dėl Rusijos ginkluotos agresijos civilių aukų skaičius pasiekė 4600, iš jų 232 vaikai.

12:02 Charkove dėl okupantų apšaudymų pusė tūkstančio namų nerestauruotina, Šiaurės Saltivkos rajone vietos valdžia jau planuoja statyti naujus būstus, bet laukia kariuomenės leidimo, pranešė Prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenko

11:52 Generalinė prokuratūra paskelbė, kad Donecko srities Bachmuto gyventojas buvo atskleistas už išdavystę. Vyriškis pažymėjo Ukrainos gynėjų buvimo vietas.

11:07 Po smūgių Malynai rusai raketomis apšaudė Korosteną Žitomiro srityje. Naktį viena raketa buvo numušta, kita apgadino geležinkelio infrastruktūrą, pranešė Žitomiro regiono administracijos vadovas Vitalijus Bunečko.

10:56 Donecko policija: Donecko srityje Rusijos kariai apšaudė 12 gyvenviečių, nužudė 6 ir 11 sužeidė.

09:51 Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, į Ukrainą grįžtančių piliečių skaičiaus didėjimo tendencija tęsiasi.

09:10 Naktį Rusijos kariai pradėjo naują raketų smūgį Žitomyro srityje – raketa apgadino pramonės objektą, kitos raketos nuolaužos apgadino tris namus Korostene, pranešė karinė administracija.

09:04 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:00 Naktį Rusijos kariai apšaudė Dniepropetrovsko srities Krivyj Riho rajoną ir smogė iš MLRS „Uragano“ prie Apostolivska bendruomenės.

08:45 Vakar okupantams raketa smogus Malyną (Žitomyro sritis) buvo apgadintas „Ukrzaliznicos“ objektas, apie 150 gyvenamųjų pastatų, vienas žmogus žuvo, keturi buvo sužeisti, pranešė meras.

08:22 Britų žvalgyba: Tikėtina, kad per pirmuosius tris karo Ukrainoje mėnesius žuvusiųjų skaičius iš Rusijos pusės bus toks pat, kaip ir Sovietų Sąjungoje per devynerius metus trukusį karą Afganistane.

Prastos taktikos su ribota oro priedanga, lankstumo stoka ir komandinis požiūris, kai kartojamos klaidos, lėmė tokį aukštą okupantų nuostolių lygį, kuris ir toliau didėja per puolimą Donbase.

07:57 Luhansko srityje per dieną nuo rusų nukenčia po 70 namų, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

07:43 Charkove nuo apšaudymo apgadinta bažnyčia, o Čuhuivo rajone degė namai ir kavinės, paskelbė Valstybinė pagalbos tarnyba Charkovo srityje.

07:01 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Baltarusijos ginkluotosios pajėgos intensyvina žvalgybą ir dislokuoja papildomus dalinius pasienio zonose.

03:57 Nuo karo pradžios Valstybinės pagalbos tarnybos Charkovo gelbėtojai 98 vietose visiškai išardė šiukšles. Jose rasta 150 kūnų.

03:36 Okupantų Zaporožės regione daugėja. Vasylivkos mieste jų jau yra daugiau nei vietinių, pranešė srities karinė administracija.

01:48 Naujausias Rusijos laivas „Admirolas Makarovas“ iš Sevastopolio pajudėjo į priešo grupę Juodojoje jūroje, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

01:17 JAV ekspertai teigia, kad Rusijos kariai ruošiasi puolimui pietų kryptimi, o gegužės 22 dieną Rytų Ukrainoje pasiekė tik minimalių laimėjimų.

88-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte 

20:32 Donbase ukrainiečių artileristai pasieniečių žvalgybos dėka sunaikino Rusijos okupantų pontoninį tiltą, kai juo judėjo priešo tankas.

20:05 Dėl anksčiau sekmadienį vykusio rusų apšaudymo Malyne (Žitomiro sritis) žuvo mažiausiai vienas žmogus, trys sužeisti.

19:37 Ukrainos generalinio ginkluotųjų pajėgų štabo duomenimis, rusų pajėgos tęsia puolimą ir bando prasiveržti pro ukrainiečių gynybos linijas Donecko ir Luhansko kryptimi.

18:38 Kaip praneša okupantai, anksčiau per sprogimą Energodare „liaudies meras“, kolaborantas Andrejus Ševčikas sužeistas nesunkiai.

17:12 Rusų pajėgos apšaudė Černihivo srities pasienį, aukų nėra.

16:28 Mariupolio mero patarėjo Petro Andriuščenkos teigimu, šeštadienį (gegužės 21 d.) iš miesto į netoliese esančias filtravimo stovyklas okupantai išvežė 313 gyventojų, tarp jų – 55 vaikus. Iš pačių stovyklų tą pačią dieną į Rusiją buvo ištremti 245 žmonės (tarp jų – 29 vaikai).

15:22 Mikolajivo regiono taryba: okupantai gegužės 21 d. apšaudė Mikolajivo apylinkes, 9 žmonės sužeisti.

15:00 Lvivo desantininkai numušė Rusijos atakos lėktuvą Su-25.

14:46 Aukščiausioji Rada pratęsė karo padėtį iki rugpjūčio 23 d.

14:39 Rusijos kariai pradėjo raketų smūgį į gyvenvietę Malyne (Žitomiro sritis), pranešė meras Aleksanderis Sitajla.

14:23 Beveik visoje Ukrainoje, išskyrus rytinius ir pietinius regionus, buvo paskelbtas oro antskrydžio perspėjimas. Sostinėje parlamentarai sustabdė Aukščiausiosios Rados posėdį ir nuėjo į slėptuves.

13:45 Vokietijos žvalgyba turi informacijos, kad kare Ukrainoje dalyvaujančių Rusijos pajėgų gretose yra Rusijos dešiniųjų radikalų ir neonacių organizacijų narių.

13:44 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka sakė, kad Rusijos užpuolikai nuo gegužės 21 dienos pakeitė įvažiavimo sistemą Mariupolyje ir Mariupolio rajone.

Mero patarėjo teigimu, nuo šiol automobiliams ir keleiviams įvažiuoti į Mariupolį reikia gauti leidimą. Leidimas galioja tris dienas, tačiau yra vienkartinis.

13:26 Krašto apsaugos spaudos centras: Rusijos propagandistų siužeto dėka Ukrainos artilerija apskaičiavo vietą ir Luhansko srityje sunaikino savaeigį minosvaidį „Tulpė“.

12:36 Vakar okupantai subombardavo beveik visas Dergačiovų bendruomenės gyvenvietes Charkivo srityje, pranešė Dergačiovo bendruomenės vadovas Viačeslavas Zadorenko.

12:32 Rusų įsibrovėliai Mariupolyje surengė „savanorių mitingą“ su raudonomis vėliavomis, kuris baigėsi ekskursija po Dramos teatrą, kurį okupantai ir sunaikino, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

12:19 Ukrainos saugumo tarnyba neleido Rusijos agentams prasiskverbti į ginkluotųjų pajėgų kovinio padalinio gretas.

12:05 Kyjivo miesto taryba įvardijo labiausiai užminuotas sostinės regiono sritis. Tai yra vietos, kur įvyko kariniai susirėmimai – Pušča-Voditsa, Vinogradaras, Svjatošinskio miškų ūkis, greitkelis Žitomiro ir Vyšgorodo kryptimi.

12:03 Energodaro meras patvirtina pranešimus, kad per sprogimą mieste buvo sužeistas „liaudies meras“, kolaborantas Andrejus Ševčikas bei jo sargybiniai.

Ryte nepažįstami asmenys susprogdino įėjimą į pastatą, kuriame buvo apsistojęs A. Ševčikas.

12:01 Prezidentūra pabrėžia, kad Ukrainai reikia amerikietiškos MLRS daugkartinės raketų paleidimo sistemos tam, kad atblokuotų Juodąją jūrą.

11:38 Iziumo regione rusai ruošiasi atnaujinti puolimą, sakė Charkivo regiono valstybinės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

11:31 Nacionalinė policija: okupantai apšaudė 12 gyvenviečių Donecko srityje, nužudydami ir sužeisdami 58 civilius.

11:18 Britų žvalgyba: Rusija dislokavo vienintelę savo grupę, ginkluotą tankų pagalbinėmis kovinėmis mašinomis „Terminator“, remti puolimą prie Severodonecko.

Šios grupės buvimas prie Severodonecko gali reikšti, kad ten dalyvauja centrinė karių grupė, nes tik jie turi šias transporto priemones. Pažymima, kad anksčiau ši grupė patyrė didelių nuostolių, bandydama pasiekti rytinį Kyjivo pakraštį per pirmąjį karo etapą.

11:09 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

11:04 Rusijos okupuotame Energodare šiuo metu vyksta derybos dėl priešgaisrinės gelbėjimo komandos vado Vitalijaus Trojano paleidimo ir grąžinimo namo, sakė meras Dmitrijus Orlovas.

10:54 Saugumo taryba: Dėl stiprios rublio devalvacijos okupantams neužtenka susimokėti už karą Ukrainoje, net už vieno kambario butą Rusijos kaime.

10:20 Žiniasklaida: Pietinėje Sevastopolio įlankoje, Rusijos okupuotame Kryme, yra dislokuoti 2 povandeniniai laivai, dar 4 – jūroje.

09:48 Karinių regionų valstybės administracijų duomenys: Rusijos okupacinės pajėgos apšaudo Ukrainos rytus ir pietus, priešas blokuoja kelius ir tiltus, per kuriuos Chersono srities gyventojai bando patekti į kontroliuojamą teritoriją.

09:21 Generalinė prokuratūra: nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios nukentėjo mažiausiai 662 vaikai: žuvo – 232, sužeista daugiau nei 430.

09:07 Luhansko regiono karinės adminisracijos vadovas sakė, kad okupantai Severodonecką atakavo iš keturių pusių. Nesiliauja civilinės infrastruktūros apšaudymas.

08:51 Naktį Rusijos kariai raketomis apšaudė Zaporižios srities kaimą, yra aukų. Apie tai pranešė Zaporižios regiono karinė administracija.

08:19 Bučoje rasti dar du okupantų nužudyti civiliai, pranešė Kyjivo srities policija.

07:46 Ginkluotosios pajėgos kartu su partizanais Zaporižėje sunaikino kelias priešo artilerijos sistemas, pranešė regiono karinė administracija.

06:55 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Okupantai Belgorodo srityje dislokavo operatyvinės-taktinės raketų sistemos „Iskander-M“ paleidimo įrenginius.

04:01 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino didelio kalibro patranką „Hiacintas“ ir didelės galios savaeigę mašiną „Bijūną“.

03:28 Amerikos karo studijų institutas: Rusijos kariuomenė gali ruoštis puolimui, kad užimtų likusią šiaurinio Chersono regiono dalį ir žengtų į Zaporižią.

00:27 Mykolajive girdimi kasetinių sviedinių sprogimai, pranešė meras Aleksandras Senkevičius.

00:13 Prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad padėtis Donbase itin sunki, Rusijos kariuomenė, anot prezidento, bando pulti Slavjanską ir Severodonecką.

87-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

20:19 UNIAN duomenimis, Rusija svarsto galimybę apkeisti proputinišką oligarchą V. Medvedčiuką į Mariupolyje nelaisvėn pasidavusius „Azovo“ karius.

19:47 Ukrainos Generalinio štabo teigimu, Rusijos pajėgos ruošia didelį puolimą Sloviansko fronto ruože rytuose.

19:00 Mariupolio administracija ragina gyventojus negrįžti į miestą – jo kontrolė perduota „kadyrovcams“ ir Rosgvardijos smogikams, kurie iš miesto nieko neišleidžia.

18:18 Bohorodičnos kaime (Donecko sritis) okupantų pajėgos apšaudė Maskvos patriarchatui priklausantį vienuolyną, kuriame slėpėsi dvasiškiai ir civiliai.

17:43 V. Zelenskis pareiškė, kad Ukraina paprašė draugiškų šalių suteikti jai ginklų, leisiančių nutraukti jūrinę blokadą.

17:26 Rados atstovė žmogaus teisėms L. Denisova teigia, kad okupuotose Donbaso teritorijose šiuo metu yra apie 4 000 vyrų išvežtų iš Ukrainos. Dalį jų planuojama paimti į Rusijos armiją.

16:26 V. Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos uostuose blokuota daugiau nei 20 mln. tonų grūdų.

16:11 Rivnės srities administracija praneša, kad po raketos smūgio žuvo 6 žmonės.

15:45 Donecko srities karinė administracija sumažino komendanto valandą nuo 21:00 iki 5:00.

15:38 Rusijos Kursko srities gubernatorius Romanas Starovoitas vėl paskelbė apšaudymą, pranešama „Telegram“.

15:11 Rusijos strateginiai bombonešiai paleido raketą į trąšų gamyklą Odesos srityje ir sukėlė gaisrą.

14:01 Prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido Oleksandrą Pavliuką iš Kijevo regiono valstybės administracijos vadovo pareigų ir paskyrė Oleksijų Kulebą.

13:47 Priešas iš minosvaidžių apšaudė Černigovo sritį.

13:44 Charkovo srities Zoločiovo rajono policija ekshumavo šešių Rusijos karių kūnus, kad jie būtų perduoti pagal tarptautines procedūras.

13:07 Desantininkai parodė, kaip naikinti rusų tankus ir pėstininkų kovos mašinas.

12:20 Regioninės valstybės administracija: rusai pataikė raketą į Rivnės srities karinę infrastruktūrą.

12:13 Saugumo tarnyba gavo neabejotinų įrodymų, kad rusai dalyvavo balandžio 8 d. Kramatorsko geležinkelio stoties apšaudyme, per kurį žuvo 61 žmogus ir 121 buvo sužeistas.

11:54 Oro gynyba virš Vinicos srities numušė okupantų raketą, pranešama „Telegram“.

11:47 Prezidentas: „Šiandien Ukrainą gina 700 tūkst. karių“.

11:11 V. Zelenskis patvirtino, kad „Azovstal“ kovotojais turėtų būti apsikeista.

10:41 Generalinio štabo duomenimis, nuo plataus masto invazijos į Ukrainą Rusija prarado 28 850 karių.

09:37 Gegužės 21-osios rytą rusų okupantai vėl apšaudė Sumų srities sieną.

09:32 Generalinės prokuratūros oficialiais duomenimis, per plataus masto Rusijos ginkluotą agresiją Ukrainoje žuvo mažiausiai 232 vaikai, o 430 buvo sužeisti.

09:16 Britų žvalgyba: jei Rusija ir toliau praras bepiločius orlaivius, jos padėtis tik blogės.

08:14 Rusija sustabdė dujų tiekimą Suomijai.

07:47 „Telegram“ sklinda gandai, jog Luhansko karinės administracijos vadovas Serhijus Haidai teigė, kad rusai norėjo sudeginti visą regioną, o Severodonetskas naikinamas kaip Mariupolis.

07:26 Rusijos įsibrovėliai išminuoja Mariupolio uostą ir nori atnaujinti jo darbą.

06:67 Rusijos įsibrovėliai planuoja atnaujinti puolimo operacijas Jampilio – Siversko kryptimi, verždamiesi į Seversky Donets upę, praneša, Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

3:58 Amerikos karo studijų institutas (ISW) mano, kad rusai gali pervertinti Ukrainos „Azovstal“ gynėjų skaičių, norėdami apsikeisti belaisviais arba nuslėpti tikrąjį gamyklos gynėjų skaičių.

02:18 Per praėjusią parą Ukrainos kariuomenė pietuose sunaikino 36 užpuolikus, 3 tankus T-72, krušos raketų paleidimo įrenginį ir transporto priemones.

00:38 Tikimasi, kad JAV artimiausiu metu Europoje paliks 100 tūkst. karių, atsižvelgiant į Rusijos grėsmę, praneša CNN.

86-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

19:09 BNS: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pasmerkė Rusijos smūgius, per kuriuos buvo suniokotas neseniai rekonstruotas kultūros centras Rytų Ukrainoje ir sužeisti septyni žmonės, įskaitant vaiką.

V. Zelenskio pasidalintame vaizdo įraše užfiksuotas didžiulis sprogimas šalia gyvenamųjų kompleksų ir pravažiuojančių automobilių. Įraše matyti į visas puses skriejančios nuolaužos ir po sprogimo didelį kultūros centro pastatą apgaubę juodi dūmai.

„Okupantai savo priešais laiko kultūrą, švietimą ir žmogiškumą. Ir jie negaili nei raketų, nei bombų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė V. Zelenskis, pavadindamas išpuolį „absoliučiu blogiu“ ir „absoliučia kvailyste“.

16:57 BNS: arptautinis Raudonasis Kryžius teigia, kad nuo pat Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios prieš beveik tris mėnesius lanko karo belaisvius „visose pusėse“.

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas nepatikslino, ką reiškia „visos pusės“, tačiau manoma, kad tai reiškia Rusijos ir Ukrainos pajėgas, taip pat prorusiškus separatistus, kurie nuo 2014 metų Rytų Ukrainoje vykdo ginkluotą kovą prieš Kyjivo vyriausybę. Taip pat tai gali apimti užsienio kovotojus, kurie galėjo būti paimti į nelaisvę.

16:34 Pasak Prezidentūros, išminuotojai baigė pagrindinių greitkelių išminavimą Kyjivo srities teritorijose.

16:16 Okupantai Luhansko srityje sunaikino daugiau nei 11 000 namų, iš kurių beveik 3 200 buvo daugiaaukščiai, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

15:57 Odesos miesto taryba: Rusijos kariškiai paleido raketą į Odesą, kur sunaikino paplūdimio tualetą.

15:32 Ukrainos gynybos ministerija perspėja, kad rusai pasiruošę paliesti 16 sparnuotųjų raketų „Kalibras“ iš Juodosios jūros.

15:31 Pasak Ukrainos žvalgybos, Rusijos ilgojo nuotolio bombonešių Tu-22M3 įgula atliko sąlyginius raketų paleidimus iš laikinai okupuoto Krymo šiaurinės dalies oro erdvės.

15:23 Rusijos delegacijos, deryboms su Ukraina narys Leonidas Sluckis neatmetė, kad derybos bus atnaujintos, tačiau teigė, kad tai priklauso nuo Kyjivo.

15:02 Mažiausiai trys žmonės žuvo per mokyklos apšaudymą Severodonetske, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas.

14:25 Dėl raketos atakos ant Žitomyro srities Malyn miestelyje buvo apgadintas infrastruktūros objektas ir beveik 100 namų, trys žmonės buvo sužeisti, pranešė meras Oleksandras Sitajlo.

14:00 Rusijos kariai smogė Lubny bendruomenės infrastruktūrai Poltavos srityje, pranešė Poltavos karinio regiono administracijos vadovas.

13:49 Ukrainos „Azovo“ nacionalinės gvardijos pulko vadas Denisas Prokopenko sakė, kad jiems liepta nutraukti miesto gynybą ir saugoti karių gyvybes.

Jis tikina, kad sunkiai sužeisti kovotojai iš „Azovstal“ gamyklos gavo pagalbą ir buvo išvežti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją, o dėl žuvusių „procesas vyksta“. D. Prokapenko tikisi, kad negyvųjų kūnus galės atgauti jų artimieji.

13:24 Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu patikino, kad artimiausiu metu Rusija okupuos visą Luhansko sritį, taip pat suformuos naujus karinius dalinius šalies vakaruose, reaguodama į Švedijos ir Suomijos ketinimą prisijungti prie NATO.

13:16 Žiniasklaida: nuo karo pradžios Ukrainoje žuvo 11 gruzinų savanorių.

13:14 Teisėsaugininkai atskleidė Kyjivo srities Lubjankos kaimo gyventoją, kuris bendradarbiavo su priešu Rusijos kariams užėmus Bučos rajoną.

12:57 Norėdama išlaisvinti vaiką, Ukrainos saugumo tarnyba surengė specialią operaciją Černihovo srityje, kai regionas buvo laikinai okupuotas.

12:49 Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos sunaikino grupę Rusijos prieštankininkų.

12:27 Valstybės sienos apsaugos tarnyba: iš šalies dėl karo išvykę ukrainiečiai ir toliau grįžta namo – vien per pastarąją parą vakarinę šalies sieną kirto 41 tūkst. asmenų.

11:58 Per mėnesį darbo Kyjivo srityje speciali mobili policijos grupė nustatė 13 okupantų įvykdytų seksualinių nusikaltimų aukų.

11:30 Rusų įsibrovėliai iš tikrųjų sunaikino Rubižnės miestelį Luhansko srityje – nėra išlikusių namų, daugelio jų negalima atkurti. Apie tai paskelbė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

11:05 Ryte Žitomiro srityje buvo užfiksuoti du sprogimai, pranešė Korosteno apygardos karinės administracijos vadovą Jurijus Tarasiukas.

10:56 Kariai Lvove sudegino du rusų tankus.

10:46 Federacijos tarybos Konstitucinės teisės aktų leidybos komiteto pirmininkas Andrijus Klišas sakė, kad visų Ukrainos okupuotų teritorijų gyventojai, ne tik gyvenantys Donbase, turi teisę nuspręsti, ar toliau gyventi su Rusija. Jis užsiminė ir apie Zaporožės ir Chersono gyventojus.

10:28 Rusijos okupuotame Zaporožės srities Energodare ugniagesių komanda protestavo po to, kai priešo kariai pagrobė ugniagesių vadą Vitalijų Trojaną.

10:07 Regioninių karinių administracijų duomenys: naktį Rusijos kariai vėl apšaudė Charkovą, Velykos Kostromkos kaimą Dniepropetrovsko srityje, Širokivo bendruomenę Mykolaivo srityje ir daugybę miestų Luhansko ir Donecko srityse.

10:00 Lvovo srityje sparnuotoji raketa buvo pastebėta vizualinio stebėjimo poste. Suveikė oro gynyba – regiono karinės administracijos vadovas Maksimas Kozickis.

09:45 Praėjusią parą Rusijos įsibrovėliai iš raketų sistemų apšaudė Kyjivo Charkovo rajoną, Saltovką, Aleksejevką, pranešė Charkovo srities valstybės administracijos vadovas.

09:41 Kelios rusų bataliono taktinės grupės su oro parama vyksta į Popasnają, kad bandytų prasibrauti į vakarus nuo miesto – skelbia „OSINTdefender“ tviteryje.

09:11 Didžiosios Britanijos žvalgybos duomenimis, mūšiuose dėl Mariupolio dalyvaujantiems Rusijos kariams reikia laiko atstatyti ir pasipildyti, tačiau dėl vadovaujančios vadovybės spaudimo jie gali būti nedelsiant išsiųsti į kitas sritis.

Pažymima, kad apie 1700 Ukrainos karių tikriausiai paliko „Azovstal“, o likusiųjų skaičius nežinomas.

09:07 Ukrainos generalinė prokuratūra: nuo karo pradžios žuvo mažiausiai 232 vaikai ir 427 buvo sužeisti.

09:04 Amerikos karo studijų institutas: Rusai sutelkė dėmesį į konkrečių kaimų užgrobimą Donbase.

08:51 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

08:42 Pranešama, kad Kyjivo regione nugriaudėjo sprogimas. Pasirodė informacija, kad anksčiau regiono šiaurėje buvo numušta raketa.

08:22 „Azovo“ pulko vado pavaduotojas įrašė vaizdo įrašą, kuriame paneigė informaciją, kad pasidavė ir paliko „Azovstal“.

08:12 Severodonetske žuvo 12 žmonių, vienas žmogus iš Girskij bendruomenės, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

07:04 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusai veržiasi į Lisičansko ir Severodonetsko rajonus.

05:32 Chersono srityje rusai naudoja oro gynybą, numuša savo raketas ir apsimeta, kad juos apšaudo civilinės ginkluotosios pajėgos, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

01:33 Rusams nepavyko atkirsti kelio į Bachmutą (Donecko sritis), priešas buvo atmuštas, pranešė Donecko srities valstybės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

85-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte (nuolat pildoma)

18:32 Tik per pastarąjį mėnesį ant „Azovstal“ gamyklos Rusijos kariuomenė numetė 714 tonų bombų.

18:12 Pirminiais duomenimis, per šiandien dienos Severodonecko apšaudymą Luhansko srityje žuvo 12 gyventojų ir daugiau nei 40 buvo sužeista, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

17:46 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Ukrainos pietuose Rusijos kariai nevykdo aktyvių puolimo operacijų, rengia papildomas gynybos linijas. Taip pat pranešama, kad okupantai užblokavo įvažiavimą ir išvažiavimą iš Chersono srities bei apšaudė evakuacijos kolonas.

17:37 Valstybinė pagalbos tarnyba: Černihovo srityje traktorių vairavęs vyras užvažiavo ant priešo minos. Jam sužalota koja.

16:58 Zaporožės srities Vasilivkos miestelyje prieš okupantų postą stovi daugiau nei tūkstantis automobilių, kuriems Rusijos kariuomenė neleidžia įvažiuoti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją arba atvirkščiai.

16:39 Valstybinės pagalbos tarnybos padalinys gesino gaisrą Rusijos kariškių užimtame viešbučių komplekse Energodare, pranešė miesto meras.

16:28 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo Pagrindinio operacijų skyriaus viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas: nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Rusijoje užregistruota mažiausiai 12 tyčinio karinės registracijos ir įdarbinimo biurų padegimo atvejų.

16:16 Nuo gegužės 5 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų daliniai iš Rusijos okupacijos išlaisvino 23 Charkovo srities gyvenvietes.

16:13 Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidajus paskelbė, kad gegužės 19 d. iš Severodonecko pavyko išvežti 37 žmones.

16:05 BNS: Rusija užsiminė siekianti atkirsti Ukrainą nuo didžiausios Europoje atominės elektrinės, jei Kyjivas nemokės Maskvai už elektrą.

15:40 Charkovo regiono karinės administracijos vadovas Olehas Sinegubovas sakė, kad orkams nepavyko priversti okupuoto Iziumo vyrų prisijungti prie Rusijos armijos.

15:23 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kur Ukrainos kariuomenė gegužės 11-ąją Luhansko srityje sumušė rusus, kurie mėgino kirsti Severskio Doneco upę, okupantai prarado daugiau nei 80 vienetų technikos.

15:17 Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad su okupuotomis teritorijomis nieko negalima padaryti be okupuotų Ukrainos teritorijų gyventojų valios.

14:55 BNS: Pirmasis už karo nusikaltimus Ukrainoje teisiamas Rusijos karys ketvirtadienį per bylos nagrinėjimą Kyjive paprašė jam atleisti, išsamiai nupasakojęs, kaip nušovė vieną civilį Maskvos pajėgų invazijos pradžioje.

14:37 Pasak Amerikos karo studijų instituto (ISW), okupantai nenustoja pulti „Azovstal“ infrastruktūros.

14:16 Ukrainos specialiosios tarnybos sulaikė Olego Carevo brolį, kuris bandė organizuoti sabotažą rytiniuose regionuose.

14:00 Mariupolyje okupantai iš sunaikinto Dramos teatro teritorijos antrą dieną sunkvežimiais išveža žuvusiųjų kūnus.

„Okupantai ir toliau tvarko Dramos teatro griuvėsius. Mūsų šaltiniai praneša, kad vakar ir šiandien žuvusiųjų kūnai kelis kartus buvo išvežti sunkvežimiais Starij Krymo kryptimi“, – sakė Mariupolio mero patarėjas Petras Andriuščenka.

13:04 BNS: Tarptautinis Raudonasis Kryžius ketvirtadienį pranešė užregistravęs „šimtus“ ukrainiečių karo belaisvių, išvežtų iš Rusijos pajėgų apsuptos metalurgijos įmonės „Azovstal“ Ukrainos pietrytiniame uostamiestyje į Maskvos kontroliuojamas teritorijas.

12:26 Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba pareiškė, kad Ukraina tikisi gauti kandidatės į ES statusą, o bandymai vietoj jo siūlyti kitus formatus vertinami kaip įžeidžiantys.

11:57 Rusai surengė dar vieną oro smūgį prieš Bachmutą. Apšaudytas penkių aukštų pastatas, privatus namas ir biurų pastatas, pranešė Donecko srities valstybės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

11:38 Derybininkas su Rusija ir Saugumo tarnybos vadovo patarėjas Michailo Podoliakas prašo nesiūlyti Ukrainai paliaubų be visiško Rusijos kariuomenės išvedimo.

11:17 Generalinė prokuratūra: nuo karo pradžios žuvo mažiausiai 231 vaikas, o 427 vaikai buvo sužeisti. Tikrasis aukų skaičius gali būti didesnis.

10:38 Britų žvalgyba: Rusija pastarosiomis savaitėmis atleido aukšto rango vadus, kurie, kaip manoma, prastai pasirodė ankstyvosiose invazijos į Ukrainą stadijose.

Generolas leitenantas Sergejus Kysil, vadovavęs elitinei 1-ajai gvardijos tankų armijai, buvo nušalintas, nes nesugebėjo užimti Charkovo.

Viceadmirolas Igoris Osipovas, vadovavęs Rusijos Juodosios jūros laivynui, taip pat greičiausiai buvo atleistas po to, kai balandį nuskendo „Moskvos“ kreiseris.

10:22 Prezidento atstovas Konstituciniame Teisme Fiodoras Venislavskis paaiškino, kad karo padėtis bus pratęsta trims mėnesiams, nes kontrpuolimas užima daugiau laiko nei gynyba. Taryba taip pat gali bet kada panaikinti karo padėtį.

10:21 Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas sudarė 7 Rusijai „nedraugiškų šalių“ reitingą. Sąraše yra: JAV, Kanada, Šveicarija, Didžioji Britanija, ES (27 šalys), Australija ir Japonija.

09:24 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:12 Regioninių karinių administracijų duomenys: Sumų, Charkovo, Dniepropetrovsko, Chersono ir Mikolajivo sritys ir toliau apšaudytos. Luhansko ir Donecko srityse tęsiasi apšaudymai, Luhansko sritis liko be elektros, o Avdiivkos geležinkelių infrastruktūra apgadinta.

08:49 Pentagonas pažymėjo, kad Rusija pastaruoju metu sumažino savo veiksmų mastą, o tai rodo jų ambicijų mažėjimą.

Rusijos kariai dirba mažesnėmis grupėmis su daug „mažesnėmis“ užduotimis – vietoj kelių šimtų žmonių rikiuotės, veiksmai vykdomi grupėmis nuo kelių dešimčių iki šimtų karių. Dabar okupantų dėmesys sutelkiamas į tam tikrus kaimus ar sankryžas.

08:26 Gegužės 18 dieną per Rusijos apšaudymą Severodonetske žuvo keturi žmonės, o dar trys buvo sužeisti, pranešė srities karinė administracija.

07:54 Naktį rusų įsibrovėliai penkis kartus apšaudė Velykos Kostromkos kaimą Zelenodolsko teritorinėje bendruomenėje Dniepropetrovsko srityje, pranešė Dniepropetrovsko karinės administracijos pirmininkas Valentinas Rezničenko.

07:46 Rusijos Kursko srities gubernatorius Romanas Starovoitas paskelbė „priešo ataką“ prieš spirito varyklą Tiotkino gyvenvietėje.

07:30 Kyjivo srities policija: Bučos rajone du vyrai susisprogdino užlipę ant minos, kurią lauke paliko Rusijos kariškiai.

07:07 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: 4-iomis Ukrainos gynybos rytinių sienų kryptimis okupantai nesėkmingai bandė vykdyti puolimo ir šturmo operacijas.

03:43 Laikinai okupuotame Melitopolio mieste prie Rusijos komendantūros sprogo granata, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

02:31 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Gindama Ukrainos pietines sienas, Ukrainos kariuomenė įveikė 90 priešo taikinių.

Taip pat okupantai ruošia vadinamąjį „prestūrą“ Rusijos ir užsienio žiniasklaidai nuo Rostovo prie Dono iki laikinai okupuotų Ukrainos miestų.

01:10 Praėjusią naktį Ukrainos lėktuvai sunaikino apie 20 šarvuočių, o raketų „Zentine“ pajėgos virš Charkovo srities numušė Rusijos naikintuvą, pranešė oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas.

00:32 Gegužės 18-osios vakarą masiniai apšaudymai iš Rusijos teritorijos tęsėsi palei visą Sumų srities sieną, pranešė Sumų karinės administracijos vadovas Dmitrijus Živytskis.

00:23 Rusijos žiniasklaida, remdamasi šaltiniais, pranešė, kad 89 Ukrainos gynėjai, išvežti iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje, buvo nugabenti į Taganrogą.

84-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte 

19:30 Ukrainos generalinis štabas pranešė apie išvaduotą nuo rusų Dementijevkos gyvenvietę (Charkivo sritis).

19:25 Oro pavojus skelbiamas beveik visoje Ukrainoje.

19:06 Ukrainos kariai susprogdino strateginius tiltus Luhansko srityje, taip sutrukdydami Rusijos kariams pulti Severodonecką ir Lisičanską.

18:49 Melitopolyje susprogdintas rusų šarvuotas traukinys. Aukų skaičius tikslinamas.

18:25 Volodymyras Zelenskis pasirašė dekretą, kuriuo karo padėtis pratęsiama 90 dienų nuo gegužės 24 d. Dabar ji tęsis iki Ukrainos nepriklausomybės dienos, kuri švenčiama rugpjūčio 24 d.

18:15 Kijevo regione, kuris vasario-kovo mėnesiais buvo okupuotas Rusijos kariuomenės jau rasti 1288 civilių gyventojų kūnai. Kijevo srities nacionalinės policijos departamento vadovas Andrijus Nebytovas sakė agentūrai „Interfax-Ukraina“.

„Dauguma jų buvo nušauti iš automatinių ginklų“, – teigė A. Nebytovas. Pasak jo, policija ir toliau randa naujų civilių masinių kapaviečių.

18:05 Ukrainos leidinys "Ria-Melitopol"pranešė, kad trečiadienį Melitopolyje buvo susprogdintas Rusijos šarvuotas traukinys.

17:10 BNS: svarstant, kaip padėti karo niokojamai Ukrainai, Lietuva galėtų ne tik dalyvauti atstatant sunaikintą svarbią šalies infrastruktūrą, bet ir pati sukurti Ukrainos atstatymo fondą, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. „Rusija dėl savo agresijos yra padariusi Ukrainai žalos už 100 mlrd. eurų, trečdalis šios sumos – gyvenamosios infrastruktūros žala. Ukrainos biudžetas yra netekęs 80 proc. pajamų, BVP yra kritęs apie 60 proc.“, – sakė ministrė.

„Tai reiškia, kad Ukrainai reikalinga ne tik karinė, bet ir ekonominė pagalba“, – pridūrė A. Armonaitė.

16:40 BNS: Europos Komisija Ukrainai šiais metais siūlo skolinti 9 milijardus eurų – pinigai būtų skirti palaikyti karo nualintai šalies ekonomikai. Šiam Europos Komisijos siūlymui dar turės pritarti Bendrijos narės.

16:00 BNS: Ukrainos sostinėje trečiadienį prasidėjo pirmasis nuo Rusijos invazijos pradžios teismo procesas dėl karo nusikaltimų, per kurį prieš teismą stojo neginkluoto civilio nužudymu kaltinamas rusų karys. 21 metų Vadimas Šišimarinas pripažino kaltę dėl neginkluoto 62 metų civilio nužudymo vasario 28 dieną Ukrainos šiaurės rytuose.

15:29 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerija sunaikino Juodosios jūros laivyno brigados vadavietę.

Pirminiais duomenimis, sunaikinta Juodosios jūros laivyno 810-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados (13140 karinis dalinys, Sevastopolis) vadavietė.

14:47 Vadinamosios „DLR“ lyderis Denisas Pušilinas sakė, kad gamyklos „Azovstal“, kurią okupantai bando nušluoti nuo žemės paviršiaus, vietoje norima padaryti technologijų parką ar tiesiog parko zoną.

14:17 Rusijos Belgorodo gubernatorius Viačeslavas Gladkovas sakė, kad vakar paleista raketa į vieną iš kaimų buvo „iš Ukrainos“.

13:24 Žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius išaugo dėl gegužės 17-osios rytą Rusijos lėktuvų atakos Desnos kaime Černihovo srityje.

13:10 Ukrainos saugumo tarnyba: Rusų įsibrovėliai bijo naktinio „partizaninio karo“ ir pradeda mokytis ukrainiečių kalbos.

13:01 Rusijos okupantai vis labiau atsisako vykdyti vadovybės įsakymus, aktyvias puolimo operacijas Ukrainos teritorijoje, teigia Ukrainos žvalgyba.

12:44 57 atskira motorizuota pėstininkų brigada praneša apie priešo lėktuvo numušimą.

12:36 Prezidentas Volodymyras Zelenskis siūlo pratęsti karinę padėtį Ukrainoje.

11:50 Kremliaus kontroliuojamas Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas „apšvietė“ rusų jaunimą, sakydamas, kad Vladimirui Putinui nereikia skelbti mobilizacijos, o Rusijos piliečiai „turėtų patys mobilizuotis aplink prezidentą“.

11:43 BNS: Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad šią savaitę pasidavė iš viso 959 ukrainiečių kariai, gynę apsuptą metalurgijos įmonę „Azovstal“ Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje.

11:29 Pasak merijos, Rusijos kariuomenė sugriovė žydų bendruomenės pastatą Mariupolyje.

11:10 Nacionalinė policija: Rusijos okupantai per pastarąją parą 28 kartus apšaudė gyvenvietes Donecko srityje, žuvo mažiausiai vienas žmogus ir buvo sužeisti trys vaikai.

10:47 Rusai sunaikino mokymo įstaigą Donecko srityje – Avdiivkos mokyklą G1. Mokykla sudegė, pranešė regiono valstybės administracija.

10:29 Partijos „Balsas“ vadovė Kira Rudyk pripažino, kad nedalyvauja derybose dėl evakuacijos iš „Azovstal“.

„Po daugybės žiniasklaidos užklausų noriu informuoti, kad nedalyvauju derybose dėl įkaitų evakavimo iš „Azovstal“. Be to, „New York Times“ straipsnyje apie tai neužsimenama nė žodžio“, – paaiškino ji.

10:11 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Rusijos kariai iš Juodosios jūros pradėjo raketų smūgį Odesos regione.

10:04 Valstybės sienos apsaugos tarnyba: Rusijos kariai toliau apšaudo Sumų sritį iš daugkartinio raketų paleidimo įrenginio „Grad“.

10:00 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje:

09:34 Prezidentūros vadovo patarėjas Michailo Podoliakas sakė, kad partijos „Balsas“ vadovė Kira Rudyk nedalyvauja derybose dėl evakuacijos iš „Azovstal“.

09:25 Regionų karinės administracijos: Rusijos kariai trečiadienio rytą paleido dvi raketas į Dnieprą, vieną iš jų pavyko numušti, taip pat ryte nukentėjo Mykolaivo gyvenamieji kvartalai, apšaudyta Sumų sritis, Charkove – tylu, tačiau nesiliauja kovos Luhansko ir Donecko srityse.

08:58 Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba: Rusijos kariai pradėjo raketų smūgį į Mykolaivą. Kilo gaistas, yra sužeistų.

08:42 Britų žvalgyba: Čečėnijos prezidento Ramazano Kadyrovo pusbrolis Adamas Delimchanovas tikriausiai buvo Mariupolio lauko vadas.

Pažymima, kad Rusijos bandymai užimti miestą buvo nesėkmingi ir lėmė didelius Rusijos kariuomenės personalo nuostolius.

Bandydama įveikti Ukrainos pasipriešinimą, Rusija plačiai pasitelkė pagalbinį personalą. Tai apima čečėnų pajėgų, kurias greičiausiai sudarys keli tūkstančiai kovotojų, dislokavimą, daugiausia sutelktų Mariupolio ir Luhansko srityse.

08:03 „Balso“ partijos lyderė Kira Rudyk dalyvauja derybose dėl evakuacijos iš „Azovstal“ ir, anot jos, mainų mechanizmas dar neparengtas, o Mariupolio gynėjus norima išvežti į trečiąją šalį.

07:58 Papildyta: Suveikė oro gynyba Dniepre – numušta viena iš dviejų rusų paleistų raketų, tačiau per ataką buvo sužeista moteris.

07:05 Suveikė oro gynyba Dniepre, pranešė „Rytų oro komanda“.

06:57 Generalinio štabo pranešimas: šiandien ryte okupantai šaudo visoje Donecko operatyvinėje srityje ir Sloviansko srityje.

06:17 Iš 32 teritorijų gynybos brigadų 25 kovoja visiškai arba iš dalies, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Serhijus Sobko.

05:14 Amerikos karo studijų institutas (ISW): Rusija galėtų sutikti evakuoti kariuomenę iš „Azovstal“, kad kuo greičiau paskelbtų užėmę Mariupolį.

04:27 Rusijos kariuomenė atsisako vykti į Belogorovką (Luhansko sritis) ir kol kas neforsuoja veiksmų į Severskio Donecą, nes tai „baisu“, pranešė srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

03:42 Melitopolyje partizanai likvidavo aukšto rango rusų karius, pranešė Zaporožės karinė administracija.

02:48 Zaporožės srityje baigtos statyti dvi įtvirtinimų linijos miestui apginti.

83-ioji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

18:45 Šiandien iš „Azovstal“ gamyklos su ukrainiečių kariškiais išvažiavo mažiausiai 7 autobusai. Apie tai skelbia „Reuters“. Ukraina šios situacijos kol kas nekomentavo.

18:40 Limano mieste (Donecko sritis) okupantai susprogdino duonos kepyklą „Čaika“.

18:23 Europos Parlamento pirmininkas Josepas Borrellis pareiškė, kad Europos Sąjunga neleis, jog per kritinius mūšius Donbase Ukrainai pasibaigtų ginklai ir karinė technika.

17:50 BNS: Kyjivas antradienį paskelbė, kad taikos derybos su Rusija dėl karo Ukrainoje užbaigimo buvo sustabdytos, ir apkaltino Maskvą nesurandant erdvės kompromisui. „Derybų procesas sustojęs“, – Ukrainos prezidentūros paskelbtame pareiškime sakė prezidento biuro vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas.

16:30 BNS: Černihivo regiono gelbėjimo tarnybų atstovas Oleksandras Ivčenka nurodė, kad Rusijai antradienį smogus kaimui Ukrainos šiaurėje, kur įsikūrusi ukrainiečių karinė bazė, žuvo aštuoni ir buvo sužeista dar 12 žmonių.

16:25 BNS: Tarptautinis Baudžiamasis Teismas antradienį išsiuntė į Ukrainą 42 tyrėjų, teismo medicinos ekspertų ir kitų darbuotojų komandą tirti karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui. Tai didžiausia tokio pobūdžio pavienė misija nuo pat jo įkūrimo, sakoma Teismo vyriausiojo prokuroro Karimo Khano pareiškime.

15:10 Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip evakuojami sužeisti kariai iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje.

14:30 BNS: Maskva antradienį pranešė, kad dviem Suomijos ambasados Rusijoje darbuotojams nurodyta palikti šalį atsakant į analogišką Helsinkio žingsnį. Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 d. pasiuntus karius į Ukrainą, Vakarų šalys išsiuntė dešimtis rusų diplomatų. Maskva į tai atsakė analogiškomis priemonėmis.

14:22 Ukrainos valdžia gavo netiesioginį patvirtinimą, kad Rusijos apšaudymų metu Mariupolio vos nesugriovę okupantai planuoja jį atiduoti kadyroviečiams, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

13:56 BNS: Rusijos gynybos ministerija antradienį pranešė, kad 265 Ukrainos kariai, tarp jų – kelios dešimtys sužeistų, pasidavė apsiaustoje metalurgijos įmonėje „Azovstal“ Ukrainos Mariupolio uostamiestyje.

„Per pastarąją parą sudėjo ginklus ir pasidavė 265 kariai, įskaitant 51 sunkiai sužeistą“, – sakė ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

Pasak jo, visi, kam reikalinga medicininė pagalba, buvo nugabenti į ligoninę Novoazovsko mieste.

13:51 Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas patvirtino Rusijos pusės informaciją, kad Ukrainos ir Rusijos Federacijos derybų procesas sustabdytas.

13:48 Žiniasklaida: Ryte per Rusijos aviacijos smūgį Desnos kaime Černigovo srityje žuvo aštuoni žmonės, o dar 12 buvo sužeista.

13:28 Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios 363 žmonės buvo paleisti iš įkalinimo įstaigų ir išsiųsti į frontą. Anot teisingumo ministro, visi jie dabar tarnauja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų arba teritorinės gynybos gretose.

13:08 Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad derybos su Ukraina nevyksta, nes Kyjivas pasitraukė iš derybų proceso.

12:24 Generalinė prokuratūra: okupantai draudžiamais kasetiniais šaudmenimis apšaudė Mykolaivą – prokuratūra pradėjo tyrimą.

12:04 Ministro Pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščiuk: tęsiama humanitarinė Mariupolio gynėjų gelbėjimo operacija.

11:44 Policija nustatė dar vieną okupantą, kuris Kyjivo regione prievartavo moteris, 20-metį radijo operatorių Bulatą Fassachovą iš 30-osios atskiros motorizuotųjų šaulių brigados.

11:38 Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas „pranašavo“, kad dabartinė „krizė“ baigsis pasaulyje, kuriame „bus išgirstas Rusijos balsas ir kuriame bus patogu egzistuoti“.

11:15 Regioninių karinių administracijų duomenys: naktį Rusijos kariai pradėjo raketų smūgius į Lvovo, Černigovo ir Sumų sritis, Charkovas pagaliau nebuvo apšaudytas, vakare Mikolajivo srityje buvo apšaudytas Pervomaiskas, o Luhansko ir Donecko srityse – dideli sunaikinimai ir aukų.

10:34 Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė dar vieną perimtą Rusijos kariuomenės pokalbį, kurio metu okupantai pavydi, kad ukrainiečiai turi „Bayraktar“ ir su nerimu laukia naujų užsienio ginklų tiekimo ginkluotosioms pajėgoms.

10:09 Britų žvalgyba: artimiausiomis savaitėmis Rusija greičiausiai tęs didžiulius apšaudymus iš artilerijos, bandydama sustiprinti puolimą Donbase.

10:03 Lvovo srities Javorivo rajone gegužės 17-osios naktį Rusijos raketos smūgis apgadino Lvovo geležinkelio regioninio padalinio infrastruktūrą ir geležinkelių infrastruktūrą.

09:52 Ukrainos oro gynyba gegužės 17-osios naktį numušė tris Rusijos sparnuotąsias raketas virš Lvovo srities ir vieną virš Mykolaivo srities.

09:29 Šiandien, apie penktą valandą ryto, įvyko priešo raketų ataka prieš Achtyrką – Sumų administracijos vadovas Dmitrijus Živitskis. Penkios okupantų raketos skrido į taikius civilius taikinius. Mažiausiai 5 žmonės sužeisti.

09:26 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:01 Generalinė prokuratūra: Dėl Rusijos ginkluotos agresijos Ukrainoje buvo sužeisti mažiausiai 652 vaikai, žuvusiųjų skaičius per pastarąją parą nekito – 229, o sužeistų vaikų skaičius išaugo.

08:37 Šiandien ryte raketa buvo paleista į Desnos kaimą Černigovo srityje, yra žuvusių ir sužeistų, pranešė Černigovo srities valstybės administracijos vadovas Viačeslavas Čausas.

08:25 Ukrainos kariškiai atmušė rusų puolimą prie Gorskoje, Zolotės miestų ir Sirotynės kaimo Luhansko srityje, okupantai buvo priversti trauktis, o priešo nuostoliai buvo dideli, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

07:45 Rusijos Federacijos Kursko srities vadovas Romanas Starovoitas sakė, kad pasienio kaimas Oleksijivka buvo apšaudytas „didelio kalibro ginklais“.

07:43 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Okupantai bando išgelbėti savo nuskendusį valtį netoli Gyvačių salos.

07:06 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Severodonecko kryptimi, prie Sirotynės gyvenvietės, okupantai patyrė nuostolių ir atsitraukė.

06:57 Kyjivo srities policija: netoli Makarovo, Bučos rajone policija aptiko trijų rusų okupantų nužudytų civilių kūnus.

03:01 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Pietuose Ukrainos kariškiai sunaikino priešo kuro ir tepalų sandėlį, 29 okupantus, priešlėktuvinių raketų sistemą ir kitą rusišką techniką.

01:57 Lvovo srityje rusų įsibrovėliai vėl apšaudė karinės infrastruktūros objektą Javorivo rajone, pranešė Lvovo administracijos vadovas Maksymas Kozyckis.

01:32 Lvovo meras Andrijus Sadovij sakė, kad mieste girdėti sprogimai. Pirminiais duomenimis, veikė Ukrainos oro gynybos sistema.

00:47 „Reuters“: Autobusai su Ukrainos kariais išvažiavo iš Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos teritorijos.

00:23 Prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad iš „Azovstal“ 221 karys buvo nuvežtas į okupuotą teritoriją tolimesniems mainams, 53 sunkiai sužeisti nuvežti į ligoninę.

00:16 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas konstatavo, kad Mariupolio garnizonas įvykdė savo kovinę užduotį, dalinių vadams buvo įsakyta gelbėti personalo gyvybes.

82-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte (nuolat pildoma)

18:51 Ukrainoje uždaromas vienintelis šalyje Maksimo Gorkio muziejus, esantis Poltavos srityje.

16:30 Rusijos gynybos ministerija pirmadienį pranešė, kad pasiektas susitarimas evakuoti sužeistus karius iš metalurgijos gamyklos „Azovstal“ Ukrainos Mariupolio uostamiestyje. „Buvo pasiektas susitarimas su Ukrainos kariuomenės atstovais“ evakuoti sužeistuosius iš Rusijos pajėgų apgultos gamyklos, sakė ministerija ir pridūrė, kad evakuacijos metu įvestas „tylos režimas“.

Pasak ministerijos, sužeisti kariai bus nugabenti į ligoninę netoliese įsikūrusiame Novoazovsko mieste. Vis dėlto Ukrainos pareigūnai šios informacijos kol kas nepatvirtino.

13:02 BNS: Ukrainos rytinės Luhansko srities karinės administracijos vadovas pranešė, kad praėjusią naktį per rusų pajėgų smūgius ligoninei Sjeverodonecko mieste du žmonės žuvo ir dar devyni, įskaitant vaiką, buvo sužeisti.

12:52 BNS: Ukraina paskelbė, kad jos pajėgos susigrąžino kontrolę prie sienos su Rusija netoli antro pagal dydį šalies miesto Charkivo, kuris buvo nuolat apšaudomas nuo Maskvos invazijos pradžios.

Gynybos ministerija per socialinius tinklus vėlai sekmadienį pranešė, kad Teritorinės gynybos pajėgų 127-osios brigados 227-ojo bataliono kariai „išvijo rusus ir susigrąžino valstybės sieną“.

12:51 UNIAN: užgrobę Mariupolį rusai mėgina užglaistyti savo įvykdytus nusikaltimus. Turima duomenų, kad okupantai mėgina išvalyti nuolaužas ir statybinį laužą gimdymo namų, subombarduotų dar karo pradžioje, teritorijoje. Kovą subombarduoti gimdymo namai buvo vienas iš pirmųjų karo nusikaltimų, sulaukusių itin didelio pasaulio dėmesio.

12:16 Ukraina: rusai bandė prasiveržti į ukrainiečių teritorijas Sumuose, tačiau „gavo į dantis“. Teigiama, kad pasienyje okupantų pajėgos pabandė prasiveržti naudodamos granatsvaidžius, artileriją ir automatinius ginklus, tačiau pasienyje veikę ukrainiečių kariai sulaikė ataką ir nuslopino iniciatyvą.

12:10 Ukrainos vidaus reikalų ministro teigimu, rusų pajėgoms duotas nurodymas iš Maskvos užimtuose Ukrainos miestuose Enerhorade ir Chersone pasiruošti referendumui ar referendumams, kurie turėtų įvykti per kelis mėnesius.

„Jei kalbėsime apie Enerhoradą ir ne tik, rusai stengiasi kaip galima geriau įsitvirtinti, turėti pagrindą po kojomis, įvesti savo tvarką“, – teigia ministras Vadimas Denisenko.

Anot vietinės Chersono apskrities valdžios atstovų, okupantai iš vietinių gyventojų renka pasus ir kitus asmens dokumentus, kuriuos vėliau gali panaudoti vykstant referendumui.

12:03 UNIAN: per parą Rusijos pajėgos neteko dar maždaug 300 karių, iš viso žuvusių Rusijos karių skaičius siekia maždaug 27 700. Ukrainiečių teigimu, per pastarąją parą taip pat buvo sunaikinti 8 rusų tankai, 16 šarvuočių ir 22 artilerijos sistemos.

11:35 Ukrainos vidaus reikalų ministras Vadimas Denisenko pareiškė, kad ukrainiečių pajėgos ties Charkivu įgyja pagreitį ir pereina į sunkiai sustabdomą puolimą, tuo tarpu besitraukiantys rusai panikuoja. Anot ministro, besitraukiančios okupantų pajėgos dažnai elgiasi chaotiškai, sprogdina tiltus, taip bandydamos pristabdyti ukrainiečių puolimą. Besitraukiančių rusų tikslas – neleisti ukrainiečiams patekti į užnugarį ir atkirsti Rusijos kovinių grupuočių nuo tiekimo ir paramos.

11:15 BNS: Per beveik tris mėnesius besitęsiančią Rusijos invaziją į Ukrainą nenaudotinais jau tapo maždaug 23 proc. šalies geležinkelių, pareiškė Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas.

„Rusijos kariuomenė sąmoningai naikina Ukrainos civilinę infrastruktūrą. Vien dokumentais patvirtintų nuostolių suma jau viršija 90 mlrd. JAV dolerių ir ji auga su kiekviena karo diena“, – kalbėjo ministras per savaitgalį Lenkijoje vykusią tarptautinę konferenciją „Karpatų Europa“.

Ministras pabrėžė, jog tokiomis sąlygomis Ukraina priversta skubiai pertvarkyti logistikos sistemą.

„Siekiame užtikrinti krovinių pristatymo grandžių veikimą, perorientuoti prekybos srautus dėl Ukrainos jūrų uostų blokados ir maždaug 23 proc. šalies geležinkelių tinklo praradimo“, – sakė A. Kubrakovas.

Jis patikslino, kad sugriauta 6,3 tūkst. kilometrų magistralinių geležinkelių, 23,5 tūkst. automobilių kelių, taip pat 289 automobilių kelių tiltai ir 41 geležinkelių tiltas.

10:21 Pasak regiono administracijos vadovą Viačeslavą Čausą, šiandien prasideda infrastruktūros atstatymas.

10:04 Mykolajeve nuskambėjo galingų sprogimų serija dėl raketų smūgių ir MLRS. Pataikė į gyvenamuosius miesto kvartalus, pranešė meras.

10:03 Žiniasklaida: Rusijos kariai pradeda vykdyti raketų smūgius į Odesos sritį, buvo apgadintas poilsio centras.

09:48 Rusijos kariai nesiliauja bandę patekti į Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos bunkerius arba blokuoti išėjimą iš jų, kur yra Ukrainos gynėjai, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

09:30 Britų žvalgyba: Baltarusijos prezidentu pasiskelbęs Aleksandras Lukašenka bando išvengti tiesioginio dalyvavimo Ukrainos kare.

Po gegužės pradžioje vykusių pratybų Baltarusija paskelbė apie specialiųjų operacijų pajėgų dislokavimą prie sienos su Ukraina, taip pat oro gynybos, artilerijos ir raketų pajėgų dislokavimą poligonuose šalies vakaruose.

„Baltarusijos pajėgų buvimą prie sienos greičiausiai užfiksuos Ukrainos kariai, todėl jie negali dislokuoti pajėgų, kad remtų operacijas Donbase“, – sakoma pranešime.

09:09 Generalinės prokuratūros duomenimis, okupantai Ukrainoje nužudė mažiausiai 229 vaikus, o Mariupolyje nustatytos naujos okupantų aukos.

08:54 Regioninių karinių administracijų duomenys: Luhansko sritį nuolat apšaudo rusai, ypač Severodonetską ir Lisičanską, Donecko sritis taip pat smarkiai apšaudyta, įskaitant pramonės objektus, Mykolajeve raketų smūgiai ir MLRS salvės krito į gyvenamuosius rajonus.

08:35 Rusijos kariai apšaudė Luhansko srities gyvenvietes iš artilerijos ir MLRS. Gynėjai išvijo okupantus iš Borivskio netoli Severodonetsko, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Hajdaj.

07:02 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Ukrainos ginkluotosios pajėgos vėl smogė rusams Čornobaivkos (Chersono sritis) srityje, priešo nuostoliai dar skaičiuojami.

06:14 Odesos miesto taryba: Odesos srities pakrantėje buvo išplautos ir neutralizuotos dvi Rusijos karinio jūrų laivyno inkarų minos.

04:25 Amerikos karo studijų instituto (ISW) analitikai: tikėtina, kad rusai sutelks dėmesį į Severodonecko užgrobimą, o ne į Donecko srities administracinių ribų pasiekimą.

01:42 Rusai Dniepropetrovsko srityje naudoja Ženevos konvencijos uždraustą fosforinę amuniciją, pranešė Kryvyj Rih Karinės administracijos viršininkas Oleksandras Vilkulas.

00:52 Rusai užmaskavo Zaporožės AE mokymo centro apšaudymo rezultatus, o stoties darbuotojams uždraudė ateiti į darbą su telefonais, pranešė „Energoatom“.

00:32 Karinių oro pajėgų vadovybės Spaudos centras: Praėjusią parą Ukrainos oro gynyba sunaikino 11 priešo taikinių, orlaiviai smogė okupantams, kertamiems Inguleto upę.

00:07 Gynybos ministerija: Charkovo srityje vienas iš teritorinės gynybos batalionų išstūmė Rusijos kariuomenę ir nuėjo prie valstybės sienos su Rusija.

81-oji karo Ukrainoje diena: pagrindiniai įvykiai fronte

22:56 Artimiausiu metu bus siekiama prezidento V. Zelenskio kalbas transliuoti Afrikos ir Azijos šalių parlamentuose.

22:46 Okupantai nenori pripažinti, jog „specialioji operacija“ žlunga. Apie tai pranešė Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

21:49 Lvivo pirmojo mero pavaduotojo Andrejus Moskalenko duomenimis, okupantai iš Lvivo miesto tarybos pavogė ir paskelbė bylas.

21:00 Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas „Ukrinform“ telemaratono eterio metu, pranešė, jog rusų kariai Metilopolyje apiplėšė gamyklą.

20:54 Per dieną Donecko srityje žuvo trys ukrainiečiai, sužeistųjų - 13. Apie tai pranešė Donetsko OVA vadovas Vadimas Kirilenko.

20:39 Luhansko srities karinės administracijos pirmininkas Sergejus Gaidai pranešė, jog jau 10 proc. Luhansko srities teritorijos kontroliuoja Ukraina.

20:18 Ukrainos vicepremjere Olha Stefanyshina duodama interviu CNN teigė, jog Ukrainos prašymas įstoti į NATO turėtų būti svarstomas taip pat greitai, kaip ir Švedijos ir Suomijos prašymai:

„Pažiūrėsime, kas bus toliau, kai Švedijos ir Suomijos prašymai prisijungti prie aljanso bus apsvartyti greitai. Yra akivaizdu, jog NATO pasimokė iš savo politinių klaidų, padarytų 2008 m., kai buvo žadama narystė ir tolesnis bendradarbiavimas. Reikalingų sprendimų stoka lėmė karus, kuriuos teko ir iki šiol tenka išgyventi Ukrainai. Todėl tikimės, jog šįkart nagrinėjant prašymą stoti į NATO sprendimai bus priimti greičiau“.

19:56 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabas pranešė, jog Rusija ruošia iki 2500 rezervistų, kurie bus išsiųsti į Ukrainą:

„Voronežo, Belgorodo ir Rostovo sričių poligonuose yra apmokoma iki 2500 rusų karių rezervistų, kuriuos planuojama išsiųsti į Ukrainos teritoriją dalyvauti kare.“

19:20 Luhansko srities karinės administracijos pirmininkas Sergejus Gaidai pranešė, jog Severodonetske okupantų apšaudymo metu 2 žmonės.

19:06 Ukrainos ginkluotojų pajėgų štabas pranešė, jog kai kuriose srityse Rusijos dalinių įrangos yra mažiau nei 20%.

„Įsibrovėliai patiria didelių nuostolių dėl žmogiškųjų išteklių ir technikos. Kai kuriose vietovėse padaliniai jau yra iširę, todėl remiantis karo veiksmų rezultatais, nesiekia 20 proc.“, – rašoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo pranešime.

18:43 Ginkluoto išpuolio metu okupantai apgadino gyvenamuosius namus Huliapolėje. Apie tai pranešė Zaporožės regiono valstybinė administracija.

18:23 JAV ambasada Twitter'yje pranešė, jog perdavė 155 mm haubicas Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms:

18:15 Vandens tiekimas atkurtas visuose Kijevo srities miestuose ir kaimuose. Apie tai pranešė Kijevo regioninės karinės administracijos spaudos tarnyba.

Šiuo metu kiekvienoje gyvenvietėje vyksta atskirų gyvenamųjų namų prijungimo prie vandens darbai: „Be centralizuoto vandentiekio tvarkymo darbų Gostomelio kaime, elektros neturi tik keli namai. Darbai tęsiasi“, – pažymėjo Kijyvo regioninė karinė administracijos spaudos tarnyba.

18:02 Evropeiskaja Pravda: NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Berlyne pareiškė, kad Ukraina yra pajėgi laimėti karą prieš Rusijos agresiją.

17:11 Nacionalinė gvardija pasveikino „Kalush Orchestra“ atlikus dainą „Stephanie“.

16:58 Luhansko srities administracijos vadovas Sergejus Gaidai pranešė, jog rusų kariai apšaudė evakuacinį automobilį, kuriame buvo vaikai:

„Buvo išvežta 10 žmonių, iš kurių keturi – vaikai. Severodonetske rusai ir toliau gąsdina gyventojus, griauna jų namus.“

16:11 Apšaudžius ligoninę Severodonetske buvo sužeisti 9 žmonės.

16:00 Mariupolio mero patarėjas Petras Andriuščena pranešė, jog šiuo metu daugiausia gyventojų miršta ne nuo apšaudymų, o nuo karo pasekmių: nervų priepuolių, antisanitarinių sąlygų, bado.

15:41 UNIAN: nepaisant pastovaus bombardavimo artilerija ir aviacija, ukrainiečių kovotojai vis dar laikosi apsuptoje „Azovstal“ gamykloje Mariupolyje. Likusius kovotojus sudaro „Azovo“ bataliono nariai, pasienio apsaugos tarnybos pareigūnai ir pakrantės apsaugos pareigūnai, taip pat ir kitų dalinių atstovai.

14:11 Okupantai mėgina apsupti ukrainiečių pajėgas Rubižnėje, Severodonecke ir Lisičianske, o kaip placdarmą tokiam planui įgyvendinti naudoja Popasnajos gyvenvietę. Į pastarąją, anot ukrainiečių, siunčiamos ir telkiamos pajėgos bei karinė technika, rusai bando sukaupti pakankamai pajėgumų prasiveržimui.

12:24 BNS: Rusijos kariuomenės puolimas Ukrainoje atrodo išsikvepiantis, sekmadienį pareiškė vienas aukšto rango NATO pareigūnas, taip pat išreiškęs viltį, kad Kyjivas šį karą laimės.

NATO šalių diplomatijos vadovai sekmadienį Berlyne aptars tolesnę paramą Ukrainai, taip pat Suomijos, Švedijos ir kitų šalių pastangas įstoti į Vakarų karinį aljansą, padidėjus Rusijos keliamai grėsmei.

„Rusijos brutali invazija praranda pagreitį, – žurnalistams sakė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Mircea Geoana. – Žinome, kad su Ukrainos žmonių ir kariuomenės drąsa ir su mūsų pagalba Ukraina gali laimėti šį karą.“

10:53 Rusijos kariuomenės planuose – Severodonecko apsuptis. Anot Ukrainos spec. tarnybų, okupantų pajėgos, pasinaudodamos užimtomis teritorijomis Luhansko regione kaip placdarmu, ketina skverbtis giliau į dar neužimtas teritorijas vakarų kryptimi. Nors iki šiol rusams prastai sekėsi užkariauti ukrainiečių laikomas teritorijas, anot Ukrainos atstovu, artimiausiu metu ketinama apsupti Severodonecką, o tuomet šį miestą užimti.

09:54 UNIAN paviešino itin geros kokybės vaizdo įrašą, kuriame, kaip teigiama, matoma, kaip „Azovstal“ gamykla Mariupolyje atakuojama draudžiamomis baltojo fosforo bombomis. Pastarojoje gamykloje įsitvirtinę paskutiniai ukrainiečių kariai, kovojantys Mariupolyje.

„Pragaras atėjo į žemę. Į „Azovstal“, – cituojamas Mariupolio mero patarėjas Petras Andriušenko.

09:51 Jungtinės Karalystės žvalgyba teigia, kad Rusijos puolimas Donbase išsikvėpė, prarado pagreitį, rusai atsilieka nuo grafiko ir neužėmė jokių reikšmingų teritorijų. Tačiau okupantai vis dar sugeba daryti didelį spaudimą ukrainiečių pajėgoms.

09:36 Ukrainos naujienų tarnyba UNIAN praneša, kad Severodonecke rusų pajėgos įvykdė 11 artilerijos atakų. Nukentėjo „Azot“ gamykla, proftechninė mokykla, daugiaaukščiai pastatai. Tačiau žuvusiųjų išvengta, o sužeisti keturi žmonės.

09:30 Lvivo regione naktį iš šeštadienio į sekmadienį nugriaudėjo eilė sprogimų, tačiau „sėkmingai suveikė“ oro gynybos sistema. Anot vietinės valdžios atstovų, rusai taikėsi į karinės infrastruktūros objektą.

80-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto 

18:26 Didelė 500–1000 automobilių kolona iš Mariupolio, daugiau nei tris dienas išbuvusi okupacijos punkte, pagaliau buvo paleista Zaporožės link.

17:54 Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Serhijus Haidai pranešė, kad pirmą kartą per ilgą laiką iš Severodonecko buvo evakuota 17 žmonių.

17:35 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, kad 128 brigados iš Šiaurės Osetijos konfiskavo Rusijos trofėjus, įskaitant naujausią BMP-3, ginklus, amuniciją ir asmeninius daiktus.

17:00 Azovo pulkas pramešė, kad rusų okupantai ir toliau meta bombas ant Mariupolio gynėjų, naudoja sunkiąją artileriją, tankus. Daugybę okupantų šturmuodami „Avozstal“ gamyklą.

16:40 Donecko srities policijos atstovas pranešė, kad „Avozstal“ gamykloje antisanitarinėmis sąlygomis, be vaistų, vandens ir maisto slepaisi apie 600 sužeistųjų. Daugelis iš jų sužaloti sunkiai.

15:45 Ukrainos žvalgybos duomenimis, 8 iš 40 Rusijos karių iš Gyvatės salos grįžo į okupuotą Sevastopolį.

15:10 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Sausumos daliniai praktikuojasi puolimo įgūdžius – vyksta mokymai amerikiečių šarvuočiuose, kurie jau tarnauja kartu su Ukrainos pėstininkais.

14:47 Rusijos propagandistai tvirtina, kad okupuotame Chersono tardymo izoliatoriuje kaliniai bandė maištauti, tačiau buvo nuslopinti Rusijos kariuomenės.

14:31 G7 užsienio reikalų ministrai įsipareigojo stiprinti Rusijos ekonominę ir politinę izoliaciją, toliau tiekti ginklus Ukrainai.

13:36 Ukrainos gynėjai Iziumo kryptimi perėjo į kontrataką, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olehas Synegubovas.

13:12 Ryte okupantai apšaudė pasienio miestelį Blešnią Černigovo srityje, pranešė operatyvinė vadovybė „Šiaurė“.

12:30 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Rusijos kariai bando sustiprinti savo pozicijas Gyvatės saloje ir perkėlė ten savo oro gynybos sistemas.

11:25 Ukrainos saugumo tarnyba: okupantų „vadovais“ laikinai okupuotame Chersono regione paskirtos buvusios padavėjos ir perbėgėliai jau planuoja bėgti į Krymą.

10:46 Ukraina šiuo metu derasi dėl 60 žmonių evakuacijos iš „Azovstal“, pranešė Ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk.

10:29 Generalinė prokuratūra: gegužės 12 dieną ligoninėje mirė 12-metis berniukas, kuris gegužės 1 dieną buvo sunkiai sužeistas per Popasnos miesto apšaudymą Luhansko srityje. Žuvusių vaikų skaičius išaugo iki 227.

10:13 Regionų karinės administracijos: Naktį rusų okupantai apšaudė Charkovą ir jo apylinkes, Mikolajevą, Chersoną ir Donbasą, o kovos tęsėsi per visą fronto liniją Zaporožės srityje, taip pat Iziumo kryptimi.

10:01 Skelbiami okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:39 VSAT: Rusijos kariuomenė nevaldomomis raketomis apšaudė Sumų regioną.

09:12 Okupantai Luhansko srityje per dieną sunaikina apie 50 namų, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Hajdaj.

09:03 Britų žvalgyba tvirtina, kad prorusiškos administracijos įkūrimas Chersone tik pabrėžia Rusijos politinių tikslų Ukrainoje žlugimą.

Pažymima, kad Rusijos įsteigta karinė-civilinė Chersono administracija paskelbė prašysianti Rusijos įtraukti šį regioną į Rusijos Federaciją.

08:30 Naktį Rusijos kariai iš uragano reaktyvinių sistemų apšaudė Dniepropetrovsko sritį, pranešė regiono administracijos vadovas Valentinas Rezničenko.

07:39 Virš Belgorodo srities (Rusija) vėl pasigirdo garsai, panašūs į sprogimą.

06:31 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Oro gynybos padaliniai per vieną dieną numušė tris bepiločius orlaivius „Orlan-10“. Okupantai aktyviausiai veikia Slobožanskio ir Donecko srityse.

06:02 Amerikos karo studijų instituto (ISW) analitikai: Rusijos kariuomenė tikriausiai nusprendė visiškai apleisti savo pozicijas aplink Charkovą.

05:45 Pentagono duomenimis, šiuo metu Ukrainoje yra 105 rusų bataliono taktinės grupės.

05:12 Rusai didelio tikslumo raketomis smogė Kremenčugo šiluminei elektrinei, pranešė Poltavos regiono valstybės administracijos pirmininkas Dmitrijus Luninas.

04:17 „Azovo“ pulko kovotojai Mariupolyje nukovė apie 6000 rusų karių, tarp jų ir vieną generolą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder