A. Lukašenkos diktatoriškas režimas gniuždo nepriklausomą žiniasklaidą: vyksta kratos redakcijose ir žurnalistų suėmimai

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka toliau tęsia kovą su nepriklausoma žiniasklaida šalyje. Ketvirtadienį saugumo pajėgos atliko kratas trijose redakcijose, žurnalistų namuose, ne vienas spaudos atstovas suimtas.

Kaip praneša nepriklausomas Baltarusijos žiniasklaidos portalas „Nexta“, krata atlikta pas „Onliner“ žurnalistę Anastasiją Zanko, redakcijose „Gantsavitski Chas“, „Inform-Promenade“ ir „Pervyy region“.

Nekviestų svečių savo namuose sulaukė ir žurnalistai Andrėjus Kukharchikas, Maksimas Khlebetsas, Tatjana Smotkina. Baltarusiai tai vadina „juoduoju žiniasklaidos ketvirtadieniu“.

„Nexta“ praneša, kad suimant buvo sumuštas „Nasha Niva“ vyriausiasis redaktorius Jegoras Martinovičius, kuriam buvo sužeista galva.

Vakar suimtas žurnalistas naktį praleido areštinėje, kur jam buvo suteikta būtinoji medicininė pagalba, tačiau jis ir jo kameros draugai buvo priversti miegoti ant žemės, kadangi režimas lovų ir čiužinių jiems nesuteikė.

J. Martinovičius kaltinamas šiurkščiai viešąją tvarką pažeidžiančių renginių organizavimu.

Alfa.lt primena, kad gegužės 23 d. Minske buvo nutupdytas „Ryanair“ civilinis orlaivis, kuris skrido iš Atėnų į Vilnių.

Nutupdžius lėktuvą, iš jo buvo išvesdintas „Nexta“ redaktorius Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega, kurie jau kurį laiką gyveno Vilniuje.

R. Pratasevičius kalinamas sulaukė ypatingo žiaurumo – jis buvo mušamas, smurtaujama buvo ir psichologiškai. Manoma, kad nosį jam sulaužė pats diktatorius A. Lukašenka.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder