Ajatolos režimas padarė nuolaidų: Iranas panaikino dorovės policiją.

Po du mėnesius trukusių protestų, kuriuos sukėlė 22 metų Mahsos Amini mirtis, Irano valdžios institucijos panaikino nusikaltėlių būrį, - paskelbė euronews.com.

Irano valdžios institucijos panaikino dorovės policiją, kilus plataus masto protestams, kurie kilo po Mahsos Amini, kuri buvo sulaikyta Teherane už tariamai netinkamą hidžabo dėvėjimą, mirties.

Islamo respublikos generalinis prokuroras Džafaras Montazeris (Jafar Montazeri) teigė, kad šariato policijos padaliniai "neturi nieko bendra su teismais" ir buvo išformuoti "tų, kurie juos sukūrė".

Dieną prieš tai pareigūnas sakė, kad parlamentas ir teismai siekia pakeisti 1983 m. priimtą įstatymą, įpareigojantį moteris dengti galvą.

"Gasht-e Ershad" arba "įsakymų patruliai" buvo įvesti 2006 m. ultrakonservatyvaus prezidento Mahmoudo Ahmadinejado "siekiant skleisti padorumo kultūrą".

Prezidentas Ebrahimas Raisi sekmadienį sakė, kad islamo pagrindai yra įtvirtinti Irano konstitucijoje, tačiau "yra ir švelnesnių vykdymo metodų".

Antivyriausybiniai protestai šalyje tęsiasi nuo rugsėjo mėn. JT duomenimis, daugiau nei 20 protestuotojų gresia mirties bausmė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder