Antikarinio piešinio moksleivės tėvui nori apriboti teises

Jefremovo nepilnamečių reikalų komisija pateikė ieškinį dėl tėvų teisių apribojimo Aleksejui Moskaliovui - antikrainį piešinį nupiešusios šeštos klasės moksleivės Mašos tėvui. Mergaitė anksčiau buvo išsiųsta į reabilitacijos centrą.

Pirmasis posėdis vyks kovo 15 d. Tulos srities Jefremovsko tarprajoniniame teisme.

Anksčiau komisijos vadovė Svetlana Davydova pranešė, kad nuo 2022 m. gegužės mėnesio Moskalevai yra įtraukti į "prevencinį socialiai pavojingų šeimų registrą".

Pasak pareigūnės, tai buvo padaryta dėl to, kad mergaitės tėvas du kartus buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn ir nesistengė grąžinti dukters į mokyklą, o Mašos motina gyveno atskirai ir nesidomėjo jos gyvenimu.

Kovo 2 d. Moskaliovui buvo paskirtas namų areštas už kariuomenės "diskreditavimą".

Tačiau dukra jam nebuvo grąžinta.

Nuo kovo 1 d. apie ją nieko nežinoma.

Vaikų namų vadovybė neteikia jokios informacijos ir ignoruoja visus klausimus.

Telefono numeris, kurį atnešė žmogaus teisių gynėjai, kad Maša galėtų susisiekti su tėvu, nebuvo perduotas.

Mergaitė laikoma prieš jos valią ir be teismo sprendimo. 

"Mašos nematėme ir negirdėjome nuo kovo 1 d.

Iš pradžių centro direktorius patvirtino, kad mergaitė yra pas juos, o paskui jie visai nustojo su mumis bendrauti", - sako šeimos draugė Jelena Agafonova.

Olga Podolskaja, savivaldybės deputatė iš Jefremovo, taip pat pranešė, kad "kelis kartus bandė patekti ir į prieglaudą, ir į Nepilnamečių reikalų komitetą.

"Nesėkmingai. Mes net negalime patvirtinti, kad ji yra šioje prieglaudoje. Pateiksime pranešimą apie vaiko dingimą", - sakė ji. 

Agafonovos teigimu, teismas uždraudė Moskaliovui bendrauti su bet kuo, išskyrus advokatą, ir jis neturi kam nupirkti maisto produktų: "Jis sugniuždytas, nes negali bendrauti su dukra ir nežino, kokia jos būklė".

Praėjusį pavasarį Maša Moskaliova dailės pamokoje nupiešė paveikslą, kuriame moteris stovi prie Ukrainos vėliavos ir saugo savo vaiką nuo iš Rusijos skriejančių raketų.

Dailės mokytoja apie tai papasakojo mokyklos direktorei, kuri kreipėsi į policiją.

Nuo to laiko tėvas ir dukra ne kartą buvo vežami į policijos nuovadą, apklausiami FSB, o šeimos bute buvo atliekama krata.

Nustatyta, kad Moskaliovas socialinėje žiniasklaidoje rašė Ukrainą remiančius komentarus, taip pat Rusijos prezidento Vladimiro Putino karikatūras.

Už kariuomenės "diskreditavimą" vyras buvo nubaustas 32 tūkst. rublių bauda, o vėliau dėl to paties kaltinimo buvo iškelta baudžiamoji byla.

Jam gresia iki trejų metų kalėjimo.

Moskaliovas ir jo dukra galiausiai paliko Jefremovą. Po kurio laiko jo advokatas Vladimiras Bilienka pasakė, kad vyro ieško policija.

Kovo 1 d. Moskaliovas vėl buvo sulaikytas. Jis vienas augina Mašą.

Jos motina su jais negyvena nuo tada, kai mergaitei buvo treji metai.

Šaltinis: The Moscow Times

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder