Apklausa: ukrainiečiai ir toliau laiko Volodymyrą Zelenskį teisėtu prezidentu

(8)

Didelė dauguma ukrainiečių ir toliau laiko Volodymyrą Zelenskį teisėtu šalies prezidentu, nors dėl karo nauji rinkimai nevyko.

Remiantis Tarptautinio sociologijos instituto Kyjive atlikta apklausa, kurios rezultatai paskelbti pirmadienį, 70 proc. respondentų iš 2 011 teigė manantys, kad V. Zelenskis iki karo pabaigos turėtų likti poste. Prieš buvo tik 22 proc. apklaustųjų.

Rusija teigia, kad V. Zelenskio kadencija seniai pasibaigusi ir jis nebėra teisėtas Ukrainos vadovas. Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir beveik penktadalio teritorijos okupacijos rinkimai yra neįmanomi. Karo teisė draudžia rengti naujus rinkimus. Formaliai V. Zelenskio kadencija turėjo baigtis gegužės 20 d.

Remiantis apklausa, 56 proc. ukrainiečių yra patenkinti V. Zelenskio, kaip prezidento, darbu. 37 proc. yra nepatenkinti. Per apklausą praėjusių metų rugsėjį pritarimas V. Zelenskiui dar siekė 77 proc.

58 proc. apklaustųjų pareiškė nuomonę, kad derybose neturėtų būti jokių kompromisų. 30 proc. buvo priešingos nuomonės. Kartu 65 proc. žmonių nurodė, kad galimų derybų su Rusija rezultatai turėtų būti pateikti balsavimui referendume.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder