Pterozaurai

Atrasta nauja pterozauro rūšis, kurios sparnų ilgis siekė 4,5 metro

Australijoje paleontologai aptiko naują pterozauro rūšį. Suakmenėjusias skraidančio roplio liekanas 2021 m. aptiko Kevinas Petersenas, Ričmonde esančio muziejaus "Cronosaurus Corner" kuratorius. Dabar mokslininkai identifikavo suakmenėjusius kaulus.

Fosilijos buvo priskirtos Haliskia peterseni - naujai pterozaurų genčiai ir rūšiai, rašo "Newsweek". 

Pterozaurai - tai skraidančių roplių grupė, gyvenusi dinozaurų laikais, nuo vėlyvojo triaso iki kreidos periodo pabaigos.

Jie žinomi dėl savo įvairaus dydžio ir prisitaikymo - nuo mažų į paukščius panašių būtybių iki didžiulių plėšrūnų su dideliais sparnais.

Tyrėjų komandai vadovavo doktorantė Adelė Pentland, kuri identifikavo egzempliorių pagal kaukolės formą, dantų išsidėstymą ir raktikaulio struktūrą.

"Haliskia, kurios sparnų plotis siekė apie 15 pėdų (4, 57 m), buvo grėsmingas plėšrūnas maždaug prieš 100 mln. metų, kai didžioji vidurio vakarų Kvynslando dalis buvo po vandeniu", - sakė mokslininkė.

Mokslininkai sakė, kad egzempliorius turėjo visą apatinį žandikaulį, dalį viršutinio žandikaulio, 43 dantis, slankstelius, šonkaulius, sparnų kaulus ir dalį kojos, taip pat plonus gerklės kaulus, o tai rodo, kad turėjo raumeningą liežuvį, kuriuo maitinosi žuvimis ir galvakojais moliuskais.

"Šis atradimas yra puikus postūmis mokslui, švietimui ir regioniniam turizmui.

Džiaugiuosi, kad mano atradimas yra nauja rūšis, nes mano aistra - padėti formuoti dabartines žinias apie priešistorines rūšis", - komentavo Petersenas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder