Gyvačių sala

Atskleidė ką rusų karinis laivas siūlė Gyvačių salos gynėjams

Paviešintas kreiserio „Moskva“, tuo metu dar vadovavusio Rusijos kariniam Juodajam laivynui, vieno iš vadų kreipimasis į Gyvačių salos gynėjus invazijos į Ukrainą pradžioje. Rusai siūlė ukrainiečiams „butus, gerą uždarbį ir pensiją“, jeigu šie sutiks sudėti ginklus.

„Jūs turite visai galimybes normaliam ir sąžiningam gyvenimui, be dalyvavimo eiliniame žudikiškame kare užjūrių šeimininkų intereso vardan. Jeigu jūs atsisakysite dalyvauti brolžudiškame kare ir pasirinksite teisingą pusę, tai turėsite galimybę tinkamai susitvarkyti gyvenimą kaip civiliai arba pratęsti tarnybą Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose.

Su karjeros augimo perspektyva, stabiliu uždarbiu, išspręsti būsto problemas, gauti gerą pensiją, gyventi vieningoje didelėje valstybėje. Priimkite teisingą sprendimą. Likite gyvi ir gyvenkite teisingai. Tam užtenka tik: paskelbti 16 kanale apie savo sutikimą iškelti baltą vėliavą, veikti remiantis tolimesniais mūsų nurodymais, nusiginkluoti ir nutraukti ryšį su savo vadovybe“, – vasario 24-ąją perskaitė nurodymą ukrainiečiams vienas iš kreiserio „Moskva“ karininkų.

Ukrainiečiai atsisakė paklusti nurodymams, tačiau dėl priešo jėgos persvaros buvo įveikti ir sulaikyti. Vėliau dalis jų buvo iškeisti į rusų belaisvius ir grįžo namo, įskaitant ir patį frazės „Russkij vojennyj korabl, idi n****“ autorių.

Strategiškai svarbi sala

2022 m. vasario 24 d., pirmąją 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą dieną, du Rusijos karinio jūrų laivyno karo laivai „Vasilij Bykov“ ir „Moskva“ užpuolė ukrainiečių ginamą Gyvatės salą.

Gavęs pranešimą iš vieno iš Rusijos karinio jūrų laivyno karo laivų, kuriame prisistatoma „kalba Rusijos karo laivas“ ir prašoma pasiduoti palydint grasinimais bombarduoti, Ukrainos pasienietis atsakė: „Rusijos karo laive, eik n****“. Toks atsakymas sulaukė viso pasaulio dėmesio ir tapo Ukrainos pasipriešinimo simboliu.

Gyvačių sala - negyvenama, bet strategiškai svarbi uolėta vietovė, esanti už 45 kilometrų nuo Rumunijos pakrantės, kur plyti Bukarešto kontroliuojami dujų telkiniai.

Bukareštas ir Kyjivas reiškė pretenzijas į salą, kol 2009 metais Tarptautinis teisingumo teismas ją pripažino Ukrainos teritorija.

„Tikėtina, kad Rusija niekada nepaliks salos ir ją gali panaudoti ateityje, trukdydama Dunojaus deltą paliekantiems laivams“, – dar vasario mėnesį sakė George Scutaru, dirbantis Rumunijoje veikiančiame Naujajame strategijos centre.

Rusijos karinio Juodosios jūros laivyno flagmanas kreiseris „Moskva“, dalyvavęs Gyvačių salos užgrobime, buvo nuskandintas balandžio viduryje ukrainiečiams surengus sėkmingą karinę operaciją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder