Australijoje rastos 30 milijonų metų senumo augalų fosilijos
Medžiaga, kurioje rastos fosilijos, vadinama silkritu.
Atlikdama tyrimą mokslininkų komanda norėjo geriau suprasti Australijoje esančias suakmenėjusių augalų silkrito radimvietes.
Konkrečiai jų tikslas buvo išaiškinti, kaip šiose vietose išliko augalai, "Newsweek" sakė tyrimo autorius Endrius Rosefeldas (Andrew Rosefelds).
Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad tokios vietos dažniausiai aptinkamos rytinėje Australijos dalyje ir visada yra susijusios su vulkaninėmis medžiagomis.
Nors dabar Australija geologiškai stabili, taip buvo ne visada.
Maždaug prieš 40-20 mln. metų rytinėje šios šalies dalyje vyko didelis vulkaninis aktyvumas.
Fosiliniai augalai dažnai būna suplokštėję ir suspausti arba išlikę kaip atspaudai.
Tačiau augalai iš silkbetonio radimviečių, kurios dažniausiai datuojamos maždaug prieš 30-20 mln. metų, yra išlikę trimačiai ir beveik nesuspausti.
Tyrėjai nustatė, kad, kad augalai taip puikiai išsilaikytų, jie turėjo būti greitai palaidoti po vulkanine medžiaga.
Tai, kad augalai buvo greitai palaidoti po vulkanine medžiaga, rodo, kad tuo metu jie aktyviai augo savo pirminėje vietoje.
Šis scenarijus suteikia mokslininkams galimybę atskleisti priešistorinių augalų bendrijų pobūdį.
"Kitose vietovėse, kur gali kauptis augalų fosilijos, pavyzdžiui, upių deltose, niekada negalime būti tikri, kaip toli atgal šie augalai nusėdo ir ar jie priklausė skirtingiems augmenijos tipams", - aiškino Rosefeldas .
Puikiai išsilaikiusios silkbetonio fosilijos leidžia ekspertams palyginti jas su šiuolaikiniais augalais, nustatyti ir suprasti jų evoliucinius ryšius.
"Taip gerai išsilaikiusios silkbetoninių augalų fosilijos leidžia visiškai naujai suprasti kai kurių Australijos augalų grupių ir augalijos tipų istoriją", - apibendrino mokslininkas.
Kiti mokslininkų atradimai
Mokslininkai nustatė, kad paslaptis, kaip banginiai dainuoja po vandeniu, slypi jų unikaliame balso aparate.
Mokslininkai atrado, kad šie gyvūnai turi neįprastas gerklų struktūras, kurios leidžia jiems skleisti iki šiol negirdėtus garsus.
Rašyti komentarą