Australijos policija pradeda naują kampaniją prieš užsienio kišimąsi

Australijos policija stiprins pastangas kovoti su užsienio kišimusi ir pradės naują bendruomenių švietimo kampaniją, pirmadienį pranešė federalinė policija.

Australijos federalinė policija (AFP) ir Australijos vidaus žvalgybos agentūra ASIO pranešė, kad šalyje stebimas „precedento neturintis“ šnipinėjimo ir užsienio kišimosi lygis.

AFP specialiųjų tyrimų vadas Stephenas Nuttas sakė, kad užsienio kišimasis kelia „rimtą grėsmę“ Australijos bendruomenėms, suverenitetui ir saugumui.

„Užsienio kišimosi grėsmės kyla ne kokiam nors vienam Australijos bendruomenės sektoriui ir jas kelia ne viena valstybė“, – sakė S. Nuttas. „Užsienio valstybių veikėjai, kurie imasi priešiškos veiklos prieš kitas šalis, kuria ir siekia galimybių kištis į

Australijos reikalus – nuo sprendimų priėmėjų visais valdžios lygmenimis iki įvairių sektorių ir mūsų bendruomenių“.

Australijos policija rengs susitikimus su įvairiomis bendruomenėmis, grupėmis ir religiniais lyderiais, kad padėtų šviesti australus, kas yra užsienio kišimasis, kaip jis pasireiškia ir kur aukos gali kreiptis pagalbos.

Kampanija surengta ASIO generaliniam direktoriui Mike'ui Burgessui perspėjus, kad „daugelis valstybių“ pasitelkia šnipinėjimą siekdamos propaguoti savo interesus Australijoje. "Kai kurios tai darančios vyriausybės laikomos draugiškomis.

Kitos yra autoritariniai režimai, kurių vertybės labai skiriasi nuo mūsų", - sakė jis vasario mėnesį, kai paskelbė metinį pranešimą apie grėsmes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder