Berlynas paragino Rusiją „nedelsiant“ suteikti medicininę pagalbą Navalnui

(2)

Penktadienį Vokietija pareikalavo skubiai suteikti medicininę pagalbą įkalintam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui, pranešusiam, kad Rusijos kalėjimo pareigūnai neleidžia jam gydytis ligoninėje.

 

Žymiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino priešininkas A. Navalnas trečiadienį pranešė, kad jam pasireiškia gripo simptomai, įskaitant karščiavimą, tačiau jis laikomas griežčiausio režimo kameroje kalėjime už Maskvos ir negauna vaistų.

A. Navalnui "skubiai būtina medicininė pagalba, kaip nurodė daugelis Rusijos gydytojų. Raginame Rusijos valdžios institucijas nedelsiant ją suteikti visa apimtimi", - sakė vyriausybės atstovė Christiane Hoffmann. Berlynas taip pat pakartojo raginimą paleisti A. Navalną, nes jis kalinamas pagal „politiškai motyvuotą nuosprendį“.

Pastaruosius dvejus metus 46 metų A. Navalnas kali prie Vladimiro, maždaug už 230 kilometrų į rytus nuo Maskvos esančio miesto, nuteistas už grobstymą pagal vieną iš kelių nuosprendžių, kuriuos jis vadina mėginimu jį nutildyti.

2020 m. keliaudamas  į Sibirą A. Navalnas buvo apnuodytas sovietų gamybos nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičok“. Jis buvo gydomas Berlyne ir kaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną kaip šio išpuolio užsakovą.

Šimtai Rusijos gydytojų atvirame laiške ragino valdžią nustoti „kankinti“ A. Navalną ir suteikti jam deramą priežiūrą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder