Bild: Vokietija stato didžiausius karo laivus nuo Antrojo pasaulinio karo laikų

Vokietijos vyriausybė patvirtino planus pastatyti šešis F126 tipo fregatus – didžiausią šalies laivų statybos projektą nuo 1945 metų. Apie tai spalio 2 d. pranešė Bild, remdamasis šaltiniais.

Pasak leidinio pašnekovų, užsakymo vertė viršija 10 mlrd. eurų, tačiau dėl techninių problemų terminai atidedami. Pirmasis planuojamas fregatas turėjo būti perduotas kariniam jūrų laivynui 2028 m., tačiau šis grafikas buvo sutrikdytas.

Iš pradžių sutartis buvo sudaryta su Nyderlandų laivų statykla „Damen Naval“, tačiau projektas įstrigo dėl problemų su IT sistemomis. 

Dabar statybą planuojama perduoti Vokietijos bendrovei „Lürssen“ (NVL) iš Brėmeno, kuri yra pasirengusi tapti generaliniu rangovu. Anksčiau vyriausybė baiminosi, kad programa bus visiškai atšaukta.

Fregatos F126 buvo sumanytos kaip universalios tolimųjų reisų laivai. 

Tačiau dabar, atsižvelgiant į priešišką agresyvios Rusijos politiką, poreikis keičiasi galingų karo laivų, skirtų operacijoms Baltijos jūroje, link, pažymi kariniai ekspertai.

Šaltinis: gordonua.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder