Kinijoje uždrausta naudotis "iPhone"

Bloomberg: Kinija uždraus valstybinių įmonių darbuotojams naudotis "iPhone"

Kinija planuoja uždrausti naudoti "Apple" išmaniuosius telefonus vyriausybės remiamų bendrovių ir valstybinių įmonių bei įstaigų biuruose. Tai byloja apie didėjančias "Apple" problemas didžiausioje pardavimo rinkoje ir pagrindinėje gamybos bazėje.

Įvedus apribojimus "iPhone" naudojimui, tęsiamos Pekino daugelį metų trunkančios pastangos sumažinti priklausomybę nuo JAV programinės įrangos ir grandynų.

Kai kurios įmonės jau pradėjo informuoti darbuotojus, kad šie nesinešiotų savo "iPhone" telefonų į biurą. Apie tai praneša agentūra "Bloomberg", remdamasi šaltiniais, pageidavusiais likti anonimais dėl šio klausimo jautrumo.

Praėjusį ketvirtį Kinijos rinkoje buvo pasiekti vieni geriausių "Apple" rezultatų, padėjusių bendrovei atsigriebti už sąstingio laikotarpį.

Pardavimai Kinijoje sudarė beveik 25 proc. visų "Apple" pajamų. Be to, didžioji dalis pasaulio "iPhone" telefonų gaminama Kinijos gamyklose, kuriose dirba milijonai kinų.

Kinijos valdžios institucijos dar oficialiai nepaskelbė apie draudimą, todėl kol kas neaišku, kurioms konkrečioms įmonėms ir institucijoms bus taikomi apribojimai.

Taip pat lieka neaišku, kokie griežti bus draudimai. Gali būti uždrausta naudotis "Apple" įrenginiais tik darbo vietoje arba gali būti reikalaujama, kad darbuotojai jų visiškai atsisakytų ir už biuro ribų.

"Apple" būstinė, taip pat Kinijos valstybinio turto priežiūros ir administravimo komisija ir Kinijos valstybės tarybos informacijos biuras neatsakė į "Bloomberg" prašymus pateikti komentarus.

"Apple" įrenginių boikotas sutampa su aktyviu Kinijos technologijų ir inovacijų vystymu.

Praėjusią savaitę išleistas naujas "Huawei" išmanusis telefonas su pažangiu Kinijoje pagamintu procesoriumi sukėlė sumaištį abiejose Ramiojo vandenyno pusėse.

Slaptosios Kinijos tarnybos jau seniai nepritaria užsienio prietaisų naudojimui.

2022 m. Pekinas nurodė centrinės valdžios agentūroms ir valstybės remiamoms korporacijoms per dvejus metus pakeisti užsienyje pagamintus asmeninius kompiuterius vietinėmis alternatyvomis.

Primename, kad liepos mėnesį Rusijos valstybės tarnautojams buvo uždrausta naudotis "iPhone" telefonais "tarnybiniais tikslais".

Pernai Kinija taip pat uždraudė "Tesla" elektromobilius "valstybės saugumo sumetimais".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder