Grūdai tinka tik pečiui kūrenti

Borellis: Rusija atėmė maisto iš daugiau kaip 300 mln. pasaulio gyventojų

(3)

ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis teigia, kad dėl Rusijos suintensyvėjusio karo Ukrainoje ir pasaulinės maisto krizės 323 mln. žmonių atsidūrė ties bado riba.

Apie tai pranešė "European Pravda", remdamasi J. Borrellio kalba Indonezijoje vykusiame G20 ministrų susitikime.

Visame pasaulyje dėl bado pažeidžiami 1,2 mlrd. žmonių, arba kas šeštas pasaulio gyventojas.

"Rusijos invazinis karas prieš Ukrainą smarkiai gilina maisto krizę.

Vos per dvejus metus žmonių, kuriems labai trūksta maisto, skaičius pasaulyje padvigubėjo nuo 135 milijonų prieš COVID-19 pandemiją iki 276 milijonų 2022 m. pradžioje ir 323 milijonų šiandien", - sakė jis.

Diplomatas pridūrė, kad 1,2 mlrd. žmonių, arba kas šeštas Žemės gyventojas, yra pažeidžiami dėl "kylančių maisto kainų, didėjančių energijos kainų ir blogėjančių finansinių sąlygų".

"Padėtis gali pablogėti. Rusija blokuoja 20 mln. tonų grūdų Ukrainos saugyklose.

Tai sąmoningas bandymas panaudoti maistą kaip karo ginklą ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš pažeidžiamiausias pasaulio šalis", - pridūrė J. Borrellis.

Rusija blokuoja Juodosios jūros vandenis, todėl Ukraina negali eksportuoti maisto produktų jūra. Ji taip pat kaltina Vakarus, kad dėl sankcijų prieš ją didina maisto kainas.

Kaip pranešta, JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas G20 ministrų susitikime paragino Maskvą nutraukti Ukrainos grūdų eksporto blokadą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder