Borisas Pistorius

Borisas Pistorius žada greitai apsilankyti Ukrainoje

Naujasis Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius pareiškė, kad kiek įmanoma greitai apsilankys Ukrainoje.

„Nėra abejonių, kad greitai vyksiu į Ukrainą. Galbūt net per ateinančias keturias savaites“, – sakė jis vokiečių laikraščiui „Bild am Sonntag“.

Kartu B. Pistorius pareiškė sieksiąs, kad Bundesveras tarptų stipriausia ES kariuomene. „Vokietija yra didžiausia Europos ekonomika. Todėl mūsų tikslas turėtų būti turėti stipriausią ir geriausiai aprūpintą kariuomenę ES“, – kalbėjo ministras.

Tačiau to esą neįmanoma padaryti per trejus metus iki kitų Bundesago rinkimų. Tam, anot B. Pistorijaus, jam reikės dar kelerių metų. „Mano darbas dabar yra nubrėžti gaires, kad lūžis pavyktų“, – tęsė jis.

Socialdemokratų politikas įvardijo tris pagrindinius uždavinius, kuriuos būtina įgyvendinti greitai: tai ginklų ir įrangos įsigijimas, kareivinių modernizavimas ir personalo skaičiaus didinimas. Kariai, be to, esą turi jausti, kad jais pasitikima.

Paklaustas apie pastaruoju metu daug diskutuojamą klausimą dėl „Leopard“ tankų perdavimo Ukrainai, B. Pistorius patvirtino anksčiau išsakytus teiginius: „Mes palaikome labai glaudų dialogą šiuo klausimu su savo tarptautiniais partneriais, pirmiausiai – JAV“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder