Brazilija

Brazilijoje stichijos aukomis tapo daugiau kaip 90 žmonių

 Brazilijos mieste Petropolyje (Rio de Žaneiro valstija) smarkių liūčių ir jų sukeltų nuošliaužų ir potvynio aukomis tapo mažiausiai 94 žmonės, tarp jų – aštuoni nepilnamečiai. 

Tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas „Globo“, remdamasis gelbėjimo tarnybomis.

Anksčiau buvo pranešta apie 71 stichijos auką.

Iki šiol gelbėtojams pavyko ištraukti iš griuvėsių 24 išgyvenusius žmones, ieškoma dar 35 gyventojų, kurie, kaip manoma, gali būti po nuolaužomis. Paieškų darbuose dalyvauja 400 gelbėtojų, 200 policininkų, taip pat kariškiai ir savanoriai.

Pasak valstijos gubernatoriaus Cláudio Castro, kuris nuo antradienio vakaro yra Petropolyje ir koordinuoja žinybų pastangas likviduoti stichijos šėlsmo padarinius, „tai buvo smarkiausia liūtis mieste nuo 1932 metų“.

Gelbėjimo tarnybos gavo pranešimų apie beveik 190 nuošliaužų ir beveik 230 smulkių incidentų; nukentėjo 80 gyvenamųjų namų, iš jų mažiausiai 54 visiškai sugriauti.

Brazilija

Petropolyje antradienį per šešias valandas iškrito 260 mm kritulių (daugiau kaip mėnesio norma). Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausią parą vėl lis. Miesto valdžia paskelbė gedulą ir įvedė nepaprastosios padėties režimą.

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras, kuris šiuo metu lankosi Maskvoje su vizitu, socialiniuose tinkluose pranešė davęs nurodymą suteikti federalinę pagalbą nuo stichijos nukentėjusiems žmonėms.

Gausūs krituliai šiaurinėje, centrinėje ir pietrytinėje Brazilijos dalyse vasarą yra sezoninio pobūdžio ir kartojasi kasmet. 2020 metų sausį stichijos aukomis tapo 66 žmonės, 2021 metais – daugiau kaip 150.

2011 metų sausį nuošliaužos ir potvyniai Rio de Žaneiro valstijos kalnų rajonuose, kur ir įsikūręs Petropolis, pareikalavo daugiau kaip 900 žmonių gyvybių, apie 100 dingo be žinios, maždaug 35 tūkst. gyventojų liko be pastogės.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder