Nuotekos

Britanijoje įspėjama nesilankyti 50 „pavojingų“ Jungtinės Karalystės paplūdimių

Britai įspėjami nesilankyti net 50-yje Jungtinės Karalystės paplūdimių dėl pavojingo užterštumo lygio. Nauji "Surfers Against Sewage" (SAS) atskleisti duomenys parodė, kad daugelyje pakrančių paplūdimių į jūrą patenka nuotekų.

Nuotekų perpildymas dažnai įvyksta po gausių liūčių, todėl sistema būna perkrauta ir priversta išleisti nevalytą vandenį, kad nesusidarytų nuotekų sankaupa.

Įspėjime teigiama: "Per pastarąsias 48 valandas šioje vietoje buvo išleista lietaus nuotekų iš perpildytos kanalizacijos."

Tarp populiarių paplūdimių, kurie buvo užteršti, yra keli paplūdimiai aplink Braitoną ir Sautendą, taip pat netoli Niukėjaus ir Bognoro Redžio.

Dėl užterštumo taip pat buvo įspėti nesimaudyti paplūdimiai netoli Skegneso ir Robin Hood Bay.

Kiekvienas, kuris maudosi užterštame vandenyje, gali susirgti, jei išgers vandens, taip pat gali susirgti odos infekcijomis.

"Twitter" vartotojas Martynas tviteryje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Seaforde, Rytų Sasekse, į jūrą pumpuojamos nuotekos.

Jis rašė: "Šiandien po audros į jūrą Seaforde, Rytų Sasekse, pumpuojamos nevalytos nuotekos.

"Taip... tai saugoma jūros teritorija. Dar vakar čia maudėsi 1000 žmonių. Siaubinga."

Organizacija "Surfers Against Sewage" skelbia šokiruojantį interaktyvų žemėlapį, kuriame realiuoju laiku stebimi nuotekų perpildymai ir taršos rizikos prognozės.

Jame stebima vandens kokybė daugiau kaip 400 vietų Jungtinės Karalystės upėse ir pakrantėse.

Jūrų apsaugos labdaros organizacija jau daug metų ragina politikus įvesti teisinę prievolę vandens tiekimo bendrovėms nutraukti nevalytų nuotekų išleidimą į upes ir vandenyną.

Pernai "Southern Water" buvo nubausta rekordine 90 mln. svarų sterlingų bauda už tai, kad 2010-2015 m. į jūrą tyčia išpumpavo nuo 16 iki 21 mlrd. litrų nuotekų.

O 2020 m. daugiau nei 100 paplūdimių po smarkaus lietaus buvo paskelbtas įspėjimas dėl nuotekų.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder