"Bus dar daugiau skirstymo ir skaldymo": Feiginas ateinančiais dešimtmečiais prognozuoja naujus karus

Rusijos opozicijos ir žmogaus teisių aktyvistas Markas Feiginas mano, kad valstybių sienų peržiūrėjimas taikos susitarimais gali sukurti blogą precedentą ir išprovokuoti naujus konfliktus dėl teritorinių pretenzijų.

Jis prognozuoja, kad Artimieji Rytai, Kaukazas ir Užkaukazė per artimiausius dešimtmečius patirs daug karų, kurie aktualizuos sienų klausimą.

"Amerika siūlė Rusijos Federacijai tam tikrą nulėmimą: jūs pasitraukite iš teritorijos, galbūt net iš Krymo.

Jie taip pat galėtų pasiūlyti mainais į sankcijų panaikinimą - tai galėtų būti pokalbio tema.

Maskvą tikrai domina ne tik sankcijos, bet ir jų asmeninis turtas - pinigai, kurie priklauso šiai grupei: Putinui, Naryškinui, Patruševui, kurie yra multimilijardieriai.

Tai reiškia, kad ir tai galėjo būti aiškių derybų objektas.

Šie asmenys yra pagrindiniai "ofšorinės bendrovės Rusija" naudos gavėjai, jie iš jos išsiurbia pinigus ir perveda juos į saugias prieglaudas kitose pasaulio šalyse.

Visi tai supranta. Taigi, šiose derybose buvo kalbama apie tam tikrą platesnį klausimų ratą", - "Espresso TV" sakė Feiginas.

Pasak Feigino, pasaulis turėtų grįžti prie tarptautinės teisės, kurioje pripažįstamas teritorinis vientisumas, suverenitetas ir valstybių sienų neliečiamumas.

Jis teigė, kad atsisakymas prie to grįžti sukuria "labai blogą precedentą". 

"Šiame pasaulyje vis dar bus dalijamasi ir dalijamasi - Artimieji Rytai, Kaukazas ir Užkaukazė artimiausiais dešimtmečiais išgyvens daug karų, kurie aktualizuos sienų klausimą.

Labai pavojinga sukurti precedentą, kad po SSRS žlugimo taikos sutartimi būtų oficialiai peržiūrėtos sienos", - sakė jis.

Karas Ukrainoje: ar tikėtini teritoriniai kompromisai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atmetė galimybę atsisakyti kokios nors Ukrainos teritorijos kaip galimo taikos susitarimo su Rusija dalies.

Jis pabrėžė, kad teritorijų atsisakymas Rusijos naudai reikštų, jog Rusija galėtų "nuolat grįžti".

Tuo pat metu Ukrainos kaimyninės šalys baiminasi, kad Vakarai gali padaryti tam tikrą kompromisą su Rusija ir pakartoti liūdnai pagarsėjusį "Miuncheno susitarimą", kuris įkvėpė Hitlerio karinį perversmą Europoje. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder