T-72

Čekijos žmonės surinko pinigų ir nupirko tanką Ukrainai

Čekijos sutelktinio finansavimo kampanijos metu surinkta pakankamai lėšų, kad Ukrainai būtų nupirktas modernizuotas kovinis tankas T-72.

Maždaug per mėnesį trukusią kampaniją surinkta 30 mln. kronų (1,2 mln. JAV dolerių), pirmadienį pranešė organizatoriai.

Kampanijai, pavadintai „Dovana Putinui“ ir remiamai Čekijos gynybos ministerijos bei Ukrainos ambasados Prahoje, aukojo daugiau nei 11 tūkst. žmonių.

Organizatoriai tanką pavadino „Tomaš“ pagal Čekoslovakijos įkūrėjo ir pirmojo prezidento Tomašo Garrigue‘o Masaryko vardą.

Čekijos gynybos ministrė Jana Černochova padėkojo visiems dalyvavusiems ir sarkastiškai pažymėjo, kad jie užtikrino, jog Rusijos vadovas Vladimiras Putinas spalio 7 dieną, 70-ojo gimtadienio proga, gaus „deramą dovaną“.

Kremliaus vadovą ji pavadino „KGB agentu, žudiku ir sukčiumi“.

„Čekija tapo pirmąja šalimi, kurioje paprasti žmonės nupirko tanką“, – tviteryje pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Jevhenas Perebyinis.

Pasak „Reuters“, tankas T-72 AVENGER buvo modernizuotas patobulinant jo apsaugos sistemas ir įmontuojant modernią naktinio matymo bei ryšio įrangą.

Čekija Ukrainai perdavė perteklines kariuomenės atsargas, taip pat privačiai įsigytą įrangą, kurią finansavo kitos šalys ir Ukrainos vyriausybė. Tai yra senesni tankai, daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai, artilerija, pėstininkų kovos mašinos ir oro gynybos sistemos.

Ukrainos ambasada pranešė, kad iki rugsėjo pabaigos čekai paaukojo 1,3 mlrd. kronų (51,72 mln. JAV dolerių), skirtų ginklams įsigyti.

Ukraina nuolat ragina ją remiančias šalis atsiųsti modernių vakarietiškų kovinių tankų – kurių šalys donorės vengia duoti – kad padėtų sustiprinti kontrpuolimą prieš Rusijos pajėgas, užėmusias šalies pietinius ir rytinius regionus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder