Centrinis bankas prieš karą į Rusiją įvežė dešimtis milijardų dolerių grynaisiais pinigais

Centrinis bankas prieš karą į Rusiją įvežė dešimtis milijardų dolerių grynaisiais pinigais

(2)

Rusijos bankas prieš karą su Ukraina dalį savo atsargų konvertavo į grynąją užsienio valiutą ir įvežė į šalį. Centrinis bankas tai nurodė metinėje ataskaitoje, nusiųstoje tvirtinti Valstybės Dūmai. Apie tai paskelbė The Moscow Times.

Pasak reguliatoriaus, nuo 2014 m. centrinis bankas ruošėsi griežtesnių sankcijų scenarijui, dėl kurio dalies atsargų nebūtų buvę galima panaudoti.

Šiam atvejui atsargos buvo perskaičiuotos į auksą,  Kinijos juanius ir grynuosius pinigus.

"Ši saugumo pagalvė buvo sukurta kaip alternatyvios atsargos - mažiau likvidžios ir patogios įprastame gyvenime, bet patikimesnės esant sudėtingam geopolitiniam scenarijui", - rašė centrinis bankas.

O grynųjų pinigų valiuta buvo atgabenta tiek, kiek leido transportavimo pajėgumai - pasak Centrinio banko, "kiekiais, kuriuos ribojo logistikos galimybės".

Dabar šie banknotai, kaip ir aukso luitai, yra centrinio banko saugyklose Rusijos viduje, sakoma pranešime.

Iki 2022 m. pradžios Centrinis bankas gali būti sukaupęs 60 mlrd. dolerių slėptuvę, mano buvęs "Ingosstrakh-Investment Management Company" vyriausiasis analitikas Viktoras Tunevas, remdamasis išsamia pačios reguliavimo institucijos statistika.

Tuo pat metu per ketverius prieškario metus "banknotų kalnas" galėjo padidėti maždaug 29 mlrd. dolerių. Tunevas mano, kad dalį šios valiutos Centrinis bankas tikriausiai "išsiuntė" į bankus pirmosiomis karo dienomis, kai supanikavę indėlininkai atsiėmė dolerių ir eurų.

Pavieniai asmenys vien iš VTB pasiėmė beveik 20 mlrd. dolerių, skundėsi banko vadovas Andrejus Kostinas.

Iš viso per metus rusai iš savo sąskaitų užsienio valiuta išsiėmė rekordinę 40 mlrd. dolerių sumą, todėl šalies bankų sistemoje liko mažiausiai lėšų per 14 metų.

Dar daugiau užsienio valiutos - beveik 63 mlrd. dolerių - "pabėgo" į užsienį kartu su emigrantais, kurių skaičius, demografo Aleksejaus Rakšos skaičiavimais, siekia nuo 550 000 iki 800 000 žmonių, o "Alfa Bank" analitikų skaičiavimais - milijoną.

Tačiau šie pinigai iš Rusijos anksčiau iškeliaudavo negrynaisiais pinigais, nes per muitinę buvo draudžiama išvežti daugiau kaip 10 000 JAV dolerių grynaisiais.

Centrinio banko duomenimis, per metus piliečių turimų grynųjų pinigų suma padidėjo 20 mlrd. dolerių ir vasario 1 d. sumušė istorinį rekordą - daugiau kaip 105 mlrd. dolerių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder