Pavyko nufotografuoti nuostabų atmosferos reiškinį

Danguje virš Aliaskos pasirodė paslaptinga spiralinė "galaktika"

Aliaskos valstijos (JAV) gyventojai stebėjo, kaip danguje pasirodė paslaptinga šviesos spiralė, primenanti galaktiką. Pasirodo, šiame reiškinyje nėra nieko antgamtiško.

Aliaskos valstijos gyventojai danguje nuolat mato spalvotas auroras, kurios atsiranda dėl Saulės dalelių sąveikos su Žemės atmosferos viršutiniuose sluoksniuose esančiomis dalelėmis.

Tačiau neseniai danguje pasirodžiusi švytinti spiralė daugelį suglumino. Visų pirma vietos fotografas, fotografuojantis auroras, niekada anksčiau nematė tokio reiškinio, rašo ScienceAlert.

Fotografas Todas Salatas, Aliaskoje fotografuojantis auroras, labai nustebo, kai jam pavyko užfiksuoti neįprastą reiškinį danguje spalvingos auroros fone.

Ta švytinti spiralė, panaši į spiralinę galaktiką, pasirodė ankstyvą šeštadienio rytą, balandžio 15 d., danguje netoli Dart Junction (Aliaska, JAV).

Jis sakė, kad tokio reiškinio dar niekada nebuvo matęs. Švytinti spiralė didėjo, nes judėjo dangumi.

Pasak Salato, jam pavyko padaryti keletą stulbinančių reiškinio nuotraukų ir net sujungti jas į trumpą vaizdo įrašą.

"Pirmą kartą mačiau tokį šviečiantį sūkurį danguje, judantį per aurorą. Tai buvo tarsi tikras atmosferinis meno kūrinys", - sako Salatas.

Tačiau paaiškėjo, kad šiame reiškinyje nebuvo nieko antgamtiško, tai nebuvo spiralinė galaktika ar ateivių veiklos apraiška.

Švytinčią spiralę galima paaiškinti paprasčiau. Likus maždaug 3 valandoms iki spiralės pasirodymo danguje virš Aliaskos, iš paleidimo aikštelės Kalifornijoje (kitame JAV gale) buvo paleista "SpaceX" raketa "Falcon 9", turėjusi iškelti į orbitą aplink Žemę 51 palydovą.

"Pirmą kartą mačiau tokį švytintį sūkurį danguje, judantį per aurorą. Tai buvo tarsi tikras atmosferos meno kūrinys", - sako Salatas

Organizatorių nuotr.

Nuotrauka: Facebook

Praėjus kelioms minutėms po starto pirmoji raketos "Falcon 9" pakopa grįžo atgal, o antroji pakopa tęsė skrydį, kad iškeltų palydovus į orbitą. Išleidusi palydovus, ji pradėjo grįžti į Žemės atmosferą spiraline trajektorija.

Nusileidimo metu iš raketos antrosios pakopos variklių pradėjo išsiskirti degalų likučiai, o juose esantys vandens garai užšalo ir virto mažyčiais kristalais, kurie atspindėjo šviesą.

Taip danguje virš Aliaskos atsirado švytinti spiralinė galaktika.

Beje, ne tik Salatui pavyko užfiksuoti nuostabų atmosferos reiškinį, bet ir kiti Aliaskos gyventojai pasidalijo tokiais pat vaizdais internete.

Organizatorių nuotr.

Beje, ne tik Salatui pavyko nufotografuoti nuostabų atmosferos reiškinį, tokiais pačiais vaizdais internete pasidalijo ir kiti Aliaskos gyventojai. / Nuotrauka: Facebook

Nors švytinti spiralė yra spalvingas reiškinys, vis dėlto ne visi mokslininkai norėtų ją stebėti danguje ir tam yra svarbi priežastis.

Kartais į atmosferą grįžtančios raketos, kurios į kosmosą paleido palydovus, sukuria tokias spirales.

Tačiau pats faktas, kad tokie palydovai į orbitą paleidžiami vis dažniau, kelia didelį nerimą astronomams. Jie teigia, kad tokie palydovų žvaigždynai vis dažniau trukdo kosmoso stebėjimams.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder