Danija pasakė - gana: neliko praktiškai jokių COVID-19 ribojimų (1)

Nepaisant vis dar aukšto COVID infekcijų skaičiaus, Danija atšaukė praktiškai visus koronaviruso ribojimus. Nuo antradienio čia, išskyrus pavienes įvažiavimo taisykles, neliko jokių suvaržymų. Kaukių prievolė Danijoje jau - praeitis, kaip ir pažymėjimas apie vakcinaciją, persirgtą ligą ar neigiamą testą.

Šalyje vėl leidžiami masiniai renginiai, taip pat barų ir diskotekų lankymas. COVID-19 Danijoje nebelaikoma „visuomenei kritine liga“.

Panašiai Danija elgėsi jau praėjusį rugsėjį. Tačiau tada infekcijų skaičiai vėl smarkiai išaugo, todėl vėl buvo įvesti ribojimai.

Beveik 6 mln. gyventojų turinčioje šalyje dabar kasdien registruojamas penkiaženklis infekcijų skaičius – tai prieš pasirodant omikron atmainai buvo sunkiai įsivaizduojamas skaičius.

Organizatorių nuotr.

Tačiau skaičiai neatsiliepia ligoninėms taip smarkiai, kaip būgštauta. Lengva ligos eiga ir aukštas vakcinacijos lygis yra esminės priežastys, dėl kurių danai nebetaiko ribojimų.

„Mes įveikėme kritinį etapą“, - sakė ministrė pirmininkė Mettė Frederiksen. Dabar esą svarbiausias yra rodiklis, kuris parodo, kiek užsikrėtusių žmonių serga sunkiai. Ši kreivė leidžiasi žemyn.

Pavieniai įvažiavimo ribojimai, pirmiausiai – nepasiskiepijusiems asmenims, lieka galioti. Pasiskiepiję ir persirgę keliautojai iš viso pasaulio nebeturi papildomai pateikti neigiamo testo.

Tačiau ES ir Šengeno zonos piliečiai, neturintys galiojančio pažymėjimo apie skiepus ar persirgtą ligą, dieną prieš arba vėliausiai praėjus 24 valandoms po atvykimo turės atlikti  neigiamą testą.

Ligoninės ir slaugos namai, be to, raginami iš lankytojų toliau reikalauti kaukių ir COVID paso, kad būtų apsaugoti pažeidžiami asmenys.

Organizatorių nuotr.

Prievartos atsisako ir Pietų Afrika

Silpstant ketvirtajai koronaviruso bangai, Pietų Afrika atšaukia daugumą ribojimų. Mokyklos grįžta prie įprastinio mokymo. Be to, vyriausybės sprendimu, asmenims, kurių testas yra teigiamas, tačiau jie nejaučia jokių simptomų, nebereikės karantinuotis.

Tiems, kuriems simptomai pasireiškia, izoliacijos trukmė trumpinama nuo 10 iki 7 dienų. Tačiau kaukių prievolė ir bendros higienos taisyklės lieka galioti toliau.

Švelninimai argumentuojami tyrimų, anot kurių, Pietų Afrikoje apie 70 proc. žmonių jau buvo užsikrėtę koronavirusu, rezultatais. Pirmadienį 60 mln. gyventojų turinčioje šalyje registruotos tik 1 336 naujos infekcijos.

Nuo pandemijos pradžios Pietų Afrikoje patvirtinta daugiau kaip 3,6 mln. infekcijos atvejų bei 95 000 mirčių.

Pandemija smarkiai paveikė šalies ekonomiką: nedarbas praėjusių metų pabaigoje, oficialiais duomenimis, siekė 34,9 proc.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder