Dar viena su "Gazprom" susijusi Rusijos magnato mirtis

Jau skelbėme, kad 61 metų Jurijus Voronovas, logistikos bendrovės, kuri turėjo pelningų sutarčių su "Gazprom" Arktyje, vadovas, pirmadienį apie 14 val. buvo rastas nušautas savo dvaro baseine itin turtingame Sankt Peterburgo priemiestyje. 

Voronovas buvo rastas plūduriuojantis baseine su šautine žaizda galvoje, netoliese - pistoletas "Grand Power", o baseino dugne - kelios panaudotos dėtuvės. 

Jis yra mažiausiai šeštas nuo metų pradžios paslaptingomis aplinkybėmis miręs turtingas Rusijos verslininkas, daugelis iš jų susiję su "Gazprom", du iš jų mirė tame pačiame Sankt Peterburgo priemiestyje kaip ir Voronovas.

Profesorius Olegas Karatajevas, geriausias kriminologas ir vieno iš Sankt Peterburgo universitetų Teisės fakulteto dekanas, sakė, kad buvo artimas Voronovo draugas ir abejoja, kad jis nusižudė pats.

Paklaustas, ar tai buvo savižudybė, jis atsakė: "Jis to nepadarė. Jis buvo nužudytas. Jis neturėjo nė menkiausios priežasties. Ar jis nusišovė kelis kartus? Aš tuo abejoju".

Archyvų nuotr.

61 metų Jurijus Voronovas buvo rastas negyvas pirmadienį apie 14 val. savo dvare netoli Sankt Peterburgo su šautine žaizda galvoje.

Archyvų nuotr.

Draugas ir kriminologas profesorius Olegas Karatajevas mano, kad tai buvo žmogžudystė 

Rusijos Tyrimų komitetas tiria mirtį, kuri, kaip buvo vaizduojama, įvyko po to, kai jis susirgo depresija dėl verslo ginčo, per kurį prarado didelę sumą. 

Pranešama, kad jo žmona tyrėjams sakė, jog Voronovas manė, kad "negarbingi" rangovai ir partneriai iš jo išviliojo "daug pinigų".  

Karatajevas sakė, kad Voronovas turėjo "finansinių problemų" po to, kai artimas draugas jį "apiplėšė" ir atėmė beveik 2 mln. svarų sterlingų, tačiau "jis dėl to nesirgo depresija", - sakė jis.

Žiniasklaidai jis sakė: "Paskutinį kartą kalbėjomės prieš kelias dienas telefonu.

Jurijus buvo puikios nuotaikos. Jis apskritai buvo linksmas žmogus".

Voronovas vadovavo logistikos įmonei, kuri turėjo pelningų sutarčių su "Gazprom" Arktyje

"Jurijus prisipažino, kad jam yra tekę atsidurti ir blogesnėse situacijose. Jis yra didelės įmonės vadovas, turi verslą, didžiulius pinigus".

Profesorius pareikalavo, kad bylą ištirtų aukščiausio lygio kriminalistikos ekspertas, baimindamasis, kad ją bus bandoma pavadinti savižudybe ir uždaryti.

Tai jau nebe pirma įtartina mirtis

Archyvų nuotr.

61 metų Aleksandras Tiulakovas (kairėje) ir 60 metų Leonidas Šulmanas (dešinėje) buvo rasti negyvi tame pačiame Sankt Peterburgo priemiestyje

Keletas mirčių netoli Sankt Peterburgo sukėlė gandus apie žmogžudystes, kurios buvo inscenizuotos taip, kad atrodytų kaip savižudybės. 

61 metų Aleksandrą Tiulakovą, aukšto rango "Gazprom" finansų ir saugumo pareigūną, vasario mėnesį savo namuose išskirtiniame Lenino rajone rado pakartą.

Tyrėjai teigė, kad jis nusižudė pats, tačiau vietos pranešimuose teigiama, kad ant jo kūno buvo matyti sumušimo žymių - tai leidžia manyti, kad savižudybė buvo inscenizuota.

Trimis savaitėmis anksčiau tame pačiame gyvenamųjų namų kvartale 60-metis Leonidas Šulmanas buvo rastas mirtinai subadytas peiliu vonios kambaryje.

L. Šulmanas buvo energetikos milžinės "Gazprom Invest" padalinio "Gazprom Invest", kuris rūpinasi jos investiciniais projektais, transporto vadovas. 

Gegužės mėn. 43 m. milijardierius Aleksandras Subotinas, buvęs energetikos milžinės "Lukoil" aukšto rango vadovas, taip pat buvo rastas negyvas.

Archyvų nuotr.

Vladislavas Avajevas

51 m. Vladislavas Avajevas, susijęs su "Gazprombank", buvo rastas negyvas šių metų pradžioje, kai, kaip įtariama, nužudė 41 m. žmoną Jeleną ir jų 13 m. dukrą.

Jis turėjo aukšto lygio ryšių su žinoma Rusijos finansų įstaiga "Gazprombank".

Draugai paneigė pranešimus, kad tai įvyko dėl pavydo, neva, po to, kai jo žmona prisipažino, kad yra nėščia nuo jų vairuotojo.

Teigiama, kad jis turėjo prieigą prie Kremliaus elito finansinių paslapčių.

Archyvų nuotr.

Sergejus Protosenija (kairėje) ir Jevgenijus Palanta

Po kelių dienų 55 metų multimilijonierius Sergejus Protosenija buvo rastas pakartas Ispanijoje po to, kai kirviu nužudė savo 53 metų žmoną Nataliją ir jų paauglę dukrą Mariją.

47 m. Jevgenijų Palantą ir jo 50 m. žmoną Olgą, abu gimę Ukrainoje, su daugybinėmis peilio žaizdomis praėjusią savaitę rado jų 20 m. dukra Polina

Jis buvo buvęs bendrovės "Novatek", taip pat glaudžiai susijusios su Kremliumi, pirmininko pavaduotojas.

Kaip ir Avajevo atveju, manoma, kad tai galėjo būti nužudymas, kuris turėjo atrodyti kaip žmogžudystė arba savižudybė.

Iškart informavus žiniasklaidą buvo teigiama, kad moteris atėmė sau gyvybę iš pavydo, kai Palanta pasakė, kad ją palieka.

Tačiau tai griežtai paneigė geriausias šeimos draugas.

šaltinis: dailymail.co.uk

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder