Kiek verti Kryme sunaikinti lėktuvai

Daugiamilijoniniai Rusijos nuostoliai: "Forbes" apskaičiavo, kiek verti Kryme sunaikinti lėktuvai

Įvairūs šaltiniai praneša, kad Sakų aerodrome Kryme buvo sunaikinta nuo 8 iki 24 Rusijos orlaivių vienetų, daugiausia naikintuvų ir žvalgybininkų. "Forbes Ukraine" apskaičiavo jų vertę, atsižvelgdama į jų skaičių ir klasifikaciją.

Likus kelioms valandoms iki sprogimų JAV bendrovė "Planet Labs" paskelbė aerodromo palydovines nuotraukas - jose matyti, kad šalia oro uosto stovėjo daugiau kaip 20 lėktuvų.

Daugiausia tai naikintuvai Su-30SM ir žvalgybiniai lėktuvai Su-24MR, vienas sunkusis karinis transportas IL-76 ir keli sraigtasparniai, sakė karinių oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas.

Remdamasis įvairiais šaltiniais, "Forbes" apskaičiavo, kad prieš sprogdinimus aerodrome buvo laikomi lėktuvai, kurių vertė siekė 650-850 mln. dolerių.

"Forbes" apskaičiavo apytikslę Rusijos karinių orlaivių vertę (kai kuriais atvejais gali būti aplinkybių, turinčių didelės įtakos atskirų vienetų kainai): Su-30SM - 50 mln. dolerių, Su-24MR - 6 mln. dolerių, IL-76 - 86 mln. dolerių.

Prezidentas Zelenskis rugpjūčio 10 d. vakare vaizdo kreipimesi į ukrainiečius pareiškė, kad Rusija prarado devynis karinius orlaivius.

Darant prielaidą, kad visi devyni prarasti orlaiviai buvo pigesni už Su-24MR, bendras Rusijos nuostolis yra apie 55 mln. dolerių, o jei jie brangesni už Su-30SM - 450 mln. dolerių. 

Atvirojo šaltinio žvalgybos projekto "UA Weapons Tracker" duomenimis, Novofedorovkos aerodrome buvo sunaikinta mažiausiai 11 orlaivių - penki naikintuvai Su-30SM ir šeši smogiamieji ir žvalgybiniai lėktuvai Su-24MR.

Novofedorovkos sprogdinimai Rusijai kainavo apie 300 mln. dolerių. 

Žvalgybos ekspertai mano, kad sunaikintų orlaivių galėjo būti ir daugiau - be patvirtintų 11 orlaivių, tikriausiai buvo sunaikinti dar keturi, tačiau tai dar nėra įrodyta.

Tarptautinė žvalgybos bendruomenė "InformNapalm" teigia, kad palydovinės nuotraukos neparodo viso smūgio poveikio.

Krymo šaltinių duomenimis, Rusijos orlaivių nuostoliai po smūgio sudaro: aštuoni Su-27, keturi Su-30SM, penki Su-24, šeši Mi-8 ir vienas Il-20, iš viso apie 380 mln. dolerių.

Primename, kad rugpjūčio 9 d. Rusijos karinėje aviacijos bazėje "Saki" Novofedorivkoje, laikinai okupuotame Kryme, nugriaudėjo keli sprogimai.

Būtent iš šios aviacijos bazės priešo lėktuvai skrido bombarduoti Zaporožės, Nikolajevo ir Chersono regionų.

Ukrainos gynybos ministerija pakomentavo sprogimus, pažymėdama, kad negali nustatyti gaisro priežasties, tačiau dar kartą priminė priešgaisrinės saugos taisykles ir draudimą rūkyti neleistinose vietose.

Rusijos gynybos ministerija teigė, kad sprogimai įvyko detonavus šaudmenims.

Pranešama apie nukentėjusiuosius ir vieną žuvusįjį.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder