Davidas Tennantas apie savalaikį televizijos pasakojimą apie Putino kritiko Litvinenkos nužudymą (1)

Britų aktorius Davidas Tennantas puikiai prisimena, kaip 2006 m. per žinias pamatė ligoninės lovoje gulinčio buvusio rusų šnipo Aleksandro Litvinenkos atvaizdą, - rašo euronews.com.

Šią nuotrauką jis atkūrė, padedamas grimo meistrų, protezų specialistų ir meno skyriaus darbuotojų naujame mini seriale "Litvinenka".  

Džordžo Kejaus (George Kay) parašytoje dramoje pasakojama, kas nutiko po to, kai KGB agentas, tapęs Putino kritiku, buvo mirtinai nunuodytas Londone.

Tennantas sako, kad serialo komanda buvo motyvuota teisingai papasakoti istoriją ir jautė, kad ant jų užgriuvo nesenos istorijos "atsakomybės našta".

"Visi norėjo į tai pažvelgti su pagarba medžiagai, kuri galbūt pranoksta tai, ko lengviau tikėtis."

Litvinenka mirė Londone po to, kai viešbutyje kartu su dviem rusais išgėrė arbatos su radioaktyviąja medžiaga poloniu-210. 

Jis kalbėjosi su policija iš ligoninės lovos, taip pradėdamas tyrimą dėl jo nužudymo.

"Šioje istorijoje buvo tiek daug elementų ir nenuspėjamų aplinkybių, kad ji lengvai galėjo būti niekada nepapasakota", - sakė Tennantas.

"Pats faktas, kad Saša (Litvinenka) turėjo išgyventi, priešingai šansams, didžiuliams šansams, tiek ilgai, kiek jis išgyveno, kad jie galėtų nustatyti, kokie buvo jo nuodai, iš kur jie atsirado, kaip tai įvyko, nes nebuvo jokių precedentų." 

Praėjusį rugsėjį Europos Žmogaus Teisių Teismas palaikė 2016 m. Didžiosios Britanijos tyrimo išvadas - kad už Litvinenkos nužudymą atsakinga Rusija.

Tennantas sakė, kad naujasis serialas dar niekada nebuvo toks aktualus.

"Visa tai - apie valstybę, vieną žmogų arba vieno žmogaus valstybę ir apie tai, kaip tai veikia mūsų gyvenimus visame pasaulyje", - sakė jis.

"Ir tai tikrai verčia mus susimąstyti. Tai kelia nerimą. Ir mes negalime leisti jam (Putinui) išsisukti nuo atsakomybės".

Filmo "Litvinenka" premjera kanaluose - gruodžio 16 d.

Organizatorių nuotr.

Vaizdo kameros užfiksavo Litvinenkos žudikus

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kremliaus kritiko Aleksandro Litvinenkos nunuodijimu apkaltintas buvęs KGB pareigūnas Dmitrijus Kovtunas 2022-ųjų vasarą mirė nuo kovido

Organizatorių nuotr.

A. Litvinenka mirties patale apkaltino Putiną įsakius jį nužudyti, tačiau Kremlius visada neigė bet kokį vaidmenį.

Dmitrijus Kovtunas ir Andrejus Lugovojus neigė įvykdę apnuodijimą, o Rusija atsisakė juos išduoti, kad jie būtų teisiami.

Vaizdo įrašą žiūrėkite žemiau

Putino kritiko Litvinenkos nužudymas

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder