Dėl galingo žemės drebėjimo prie Rusijos krantų paskelbti perspėjimai dėl cunamių Ramiajame vandenyne

Trečiadienį po galingo 8,8 balo stiprumo žemės drebėjimo daliai Rusijos Tolimųjų Rytų ir Japonijos smogė cunamiai, o aplink Ramųjį vandenyną buvo paskelbti perspėjimai, kad vietomis bangų aukštis gali siekti daugiau nei tris metrus.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad cunamis smogė ir užliejo Severo-Kurilsko uostamiestį, iš kurio buvo evakuota apie 2 000 gyventojų. Rusijos socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše, regis, matyti jūros vandens apsemti šio miesto pastatai. Valstybinė žiniasklaida pranešė, kad Rusijoje dėl žemės drebėjimo buvo sužeisti keli žmonės, tačiau nė vienas iš jų nebuvo sužalotas sunkiai.

Tuo metu Japonijos televizija tiesiogiai rodė, kaip žmonės automobiliais arba pėsčiomis evakuojasi į aukštesnes vietas, įskaitant šiaurinę Hokaido salą, kur buvo pastebėta pirmoji 30 centimetrų aukščio banga.

Pasak Rusijos mokslų akademijos Geofizikos tarnybos, trečiadienį įvykęs žemės drebėjimas buvo stipriausias nuo 1952 m., kai žemės drebėjimas sudrebino Rusijos Kamčiatkos regioną. JAV geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, žemės drebėjimo epicentras yra maždaug toks pat, kaip ir tais metais įvykusio 9 balų stiprumo požeminio smūgio, kuris sukėlė niokojantį cunamį visame Ramiajame vandenyne.

Skelbiama, kad regioną supurtė dar bent šeši pakartotiniai smūgiai, vieno iš jų stiprumas buvo 6,9 balo, o kito – 6,3.

Japonijos transliuotojas NHK pradėjo specialią transliaciją – vedėjai ragino pakrantėje esančius žmones „nedelsiant evakuotis“. Ekrane buvo rodomi pranešimai „Cunamis! Evakuokitės!“

Sustiprintas perspėjimas

Buvo evakuoti Japonijos šiaurės rytuose įsikūrusios Fukušimos atominės elektrinės, kuri 2011 m. buvo apgadinta dėl didžiulio žemės drebėjimo ir cunamio, darbuotojai, informavo objekto operatorius.

Japonijos meteorologijos agentūra iš pradžių perspėjo, kad bangos bus iki vieno metro aukščio, tačiau vėliau šis skaičius buvo pakeltas iki potencialiai kur kas pavojingesnių trijų metrų. Toks perspėjimas apima šiaurinę ir rytinę Japonijos pakrantę bei atokias mažesnes salas.

USGS iš pradžių skelbė, kad žemės drebėjimo stiprumas siekė 8 balus, tačiau vėliau patikslino duomenis ir kalbėjo apie 8,8 balo stiprumą. JAV perspėjimo apie cunamius centrai teigė, kad potvynio lygį daugiau nei trimis metrais viršijančios bangos galimos kai kuriose Ekvadoro, šiaurės vakarinių Havajų salų ir Rusijos pakrantėse.

Teigiama, kad 1-3 metrų bangos galimos kai kuriose Čilės, Kosta Rikos, Prancūzijos Polinezijos, Guamo, Havajų, Japonijos ir kitų salų bei salų grupių Ramiajame vandenyne pakrantėse. Iki 1 metro bangos galimos ir kitur, įskaitant Australiją, Kolumbiją, Meksiką, Naująją Zelandiją, Tongą ir Taivaną.

Jungtinės Valstijos įvairaus lygio perspėjimus paskelbė ir Šiaurės Amerikos vakarinėje pakrantėje – nuo Aliaskos iki visos Kalifornijos pakrantės. Japonijos meteorologijos agentūra tinkle „X“ perspėjo, kad „cunamiai smogs kelis kartus. Neplaukite į jūrą ir nesiartinkite prie pakrantės, kol perspėjimas nebus atšauktas“.

Dėl perspėjimų Japonijoje buvo sustabdytas eismas kai kuriose traukinių linijose. Be to, Filipinai taip pat paragino palei rytinę pakrantę gyvenančius žmones pasitraukti toliau į sausumą, prognozuodami iki vieno metro aukščio cunamio bangas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder