Dėl karo Ukrainoje 4 mln. vaikų atsidūrė skurde

Rusijos invazija į Ukrainą ir jos sukelti ekonominiai padariniai įstūmė į skurdą keturis milijonus visoje Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje, pirmadienį pranešė JT vaikų agentūra.

„Vaikams tenka sunkiausia karo Ukrainoje sukeltos ekonominės krizės našta“, – sakė UNICEF.

Konfliktas „ir auganti infliacija į skurdą įstūmė dar keturis milijonus vaikų visoje Rytų Europoje ir Centrinėje Azijoje, t. y. 19 proc. daugiau nei 2021 metais“, teigia UNICEF, savo išvadas pagrindusi 22 šalių duomenų tyrimu.

Nuo vasario mėnesio, kai Maskva užpuolė Ukrainą, labiausiai nukentėjo rusų ir ukrainiečių vaikai.

„Rusijai tenka beveik trys ketvirtadaliai viso vaikų, gyvenančių skurde, skaičiaus padidėjimo dėl karo Ukrainoje ir pragyvenimo išlaidų krizės visame regione, todėl dar 2,8 mln. vaikų dabar gyvena namų ūkiuose, esančiuose žemiau skurdo ribos", - nustatė UNICEF.

Tokius didelius skaičius lėmė Vakarų sankcijų smūgis Rusijos ekonomikai ir didelis šalies gyventojų skaičius.

Pasak UNICEF, „Ukrainoje gyvena dar pusė milijono skurstančių vaikų – tai antras pagal dydį skaičius“. Nuo jos nedaug atsilieka Rumunija, kurioje skursta dar 110 tūkst. vaikų.

„Vaikai visame regione atsidūrė šio siaubingo karo padarinių sūkuryje, – sakė UNICEF Europos ir Centrinės Azijos regiono direktorė Afshan Khan.

– Jei dabar neparemsime šių vaikų ir jų šeimų, smarkiai išaugęs vaikų skurdas beveik neabejotinai lems prarastas gyvybes, prarastą mokymąsi ir prarastą ateitį“.

Kuo skurdesnė šeima, tuo didesnę pajamų dalį ji turi skirti maistui ir kurui, o vaikų sveikatos priežiūrai ir švietimui lieka mažiau. Jiems taip pat „kyla didesnis smurto, išnaudojimo ir prievartos pavojus“.

Tai gali lemti, kad dar 4 500 vaikų mirs nesulaukę pirmojo gimtadienio, o vien šiais metais mokyklos nebaigs dar 117 tūkst. vaikų, teigė UNICEF.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder