Brangesnis alkoholis vartojimo nesumažino

Dėl omikron atmainos Norvegija uždraudžia barams ir restoranams pilstyti alkoholį

Likus pusantros savaitės iki Kalėdų, Norvegija dėl omikron koronaviruso atmainos dar kartą griežtina ribojimus. „Padėtis rimta“, - pirmadienio vakarą spaudos konferencijoje Osle sakė ministras pirmininkas Jonas Gahras Størė.

Dėl to restoranams, barams ir viešbučiams visoje šalyje uždrausta pilstyti alkoholį.

Griežtesnės taisyklės galios ir viešiems renginiams, kultūriniam gyvenimui bei organizuotoms laisvalaikio veikloms. Kas gali dirbti iš namų, turi tai daryti, sakė premjeras. Universitetams ir profesinėms mokykloms nurodyta dirbti nuotoliniu būdu. Išplėstas kaukių prievolės dėvėjimas.

Nauji reikalavimai, vyriausybės duomenimis, įsigalios naktį į trečiadienį ir kol kas galios keturias savaites – taigi per visas šventes.

Priemonės griežtinamos atsižvelgiant į nacionalinio sveikatos instituto FHI perspėjimą dėl dramatiškai blogėjančios omikron situacijos.

Ši atmaina jau labai greitai vyraus šalyje ir jau gruodį sukels bangą su daug susirgimų ir hospitalizacijų bei didelę naštą sveikatos sistemai ir visuomenei, sakoma pirmadienį paskelbtame rizikos vertinime.

Preliminariomis FHI prognozėmis, jau po trijų savaičių per dieną gali būti registruojama nuo 90 000 iki 300 000 omikron atvejų per dieną, jei priemonės pastebimai nepristabdys epidemijos.

Kartu institutas atkreipė dėmesį į tai, kad šiuos skaičiavimus reikia vertinti atsargiai, nes nėra aiškumo dėl svarbiausių omikron atmainos savybių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder