Didžiojoje Britanijoje povandeninį laivą remontavo super klijais

Didžiosios Britanijos karinio jūrų laivyno vadovybė nurodė atlikti tyrimą atominį povandeninį „Vanguard“ klasės laivą tvarkiusių darbininkų atžvilgiu, pranešė „The Sun“.

Apžiūrint laivą prieš planuojamą branduolinio reaktoriaus paleidimą buvo rasta vieno iš izoliaciją ant reaktoriaus aušinimui skirto vamzdžio turėjusių laikyti varžtų galvutė.

Netrukus paaiškėjo, kad mažiausiai septynių varžtų galvutės, dėl juos prisukant panaudotos per didelės jėgos, buvo nutrauktos, o vėliau nuo 2015 metų laivą Plimute esančioje Devenporto bazėje remontavę darbininkai jas tiesiog priklijavo.

Leidinio teigimu, sužinojęs apie tai šalies gynybos ministras Benas Volesas įsiuto.

Už povandeninio laivo remontą atsakinga įmonė „Babcock“ savo laiku buvo pranešusi apie tam tikrus procedūrinius nesklandumus, tačiau net neužsiminė apie nutrauktas ir vėliau priklijuotas varžtų galvutes.

Taip pat rangovai nesugebėjo paaiškinti, kaip tai galėjo nutikti.

Povandeninio laivo remontas ne tik truko keturiais metais ilgiau, negu buvo planuota, bet ir kainavo šalies biudžetui 370 mln. JAV dolerių.

Į tarnybą laivas buvo grąžintas 2022 metais. Iš viso Didžioji Britanija turi keturis „Vanguard“ tipo povandeninius laivus.

Bet kuriuo metu vienas laivas yra jūroje, vienas - techniniame aptarnavime, du - uoste arba mokymuose

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder