Didžiosios Britanijos bendrovė į Rusiją išsiuntė uždraustos elektronikos už beveik 1 mlrd. dolerių

Didžiosios Britanijos bendrovė į Rusiją išsiuntė uždraustos elektronikos už beveik 1 mlrd. dolerių

(1)

Londono šiauriniame priemiestyje registruota korporacija "Mykines Corporation" po Rusijos kariuomenės invazijos į Ukrainą ir sankcijų įvedimo į Rusiją išsiuntė elektronikos už maždaug 1,2 mlrd. dolerių. Kaip rašo laikraštis "The Financial Times", remdamasis muitinės dokumentais, bendrovė į Rusiją išsiuntė puslaidininkių, serverių, nešiojamųjų kompiuterių, kompiuterių komponentų, telekomunikacijų tinklų įrangos ir buitinės elektronikos prekių.

Deklaracijose nurodyti tokie prekių ženklai kaip "Huawei" ir H3C, taip pat "Intel", AMD, "Apple" ir "Samsung".

Iš visų siuntų mažiausiai 982 milijonų JAV dolerių vertės prekės buvo nurodytos kaip uždraustos eksportuoti į Rusiją. Šių prekių pardavimas klientams Rusijoje be JK valdžios institucijų leidimo yra sankcijų pažeidimas, net jei siuntos buvo gabenamos per trečiąsias šalis, nurodo FT.

Bendrovė "Mykines" veikė Rusijoje iki karo Ukrainoje, tačiau jos pardavimai smarkiai išaugo būtent po to, kai buvo įvestos sankcijos. Iš viso bendrovė į Rusiją išsiuntė 10 600 siuntų.

Didžiąją jų dalį gavo viena Maskvoje įsikūrusi bendrovė "Marsala".

Kaip pažymi FT, ši bendrovė gali būti glaudžiai susijusi su "Merlion", pagrindine kompiuterinės įrangos ir elektronikos platintoja Rusijoje.

Tačiau viena iš "Marsala" kontrahentų yra "Microcontract", kuriai priklauso bendra įmonė su Novgorodo valstybinio universiteto inžinerijos centru.

Ji, savo ruožtu, buvo atidaryta dalyvaujant "Rostec" ir, be kita ko, vykdo mokslinius tyrimus aviacijos ir bepiločių orlaivių srityje.

Didžiosios Britanijos vyriausybė reaguodama į aptiktus muitinės duomenis pareiškė, kad "visos Jungtinėje Karalystėje registruotos įmonės teisiškai privalo laikytis Rusijai taikomo sankcijų režimo".

JAV, ES ir Jungtinė Karalystė dėl karo Ukrainoje įvedė apribojimus mikroschemų tiekimui į Rusiją. Tačiau 2022 m. pabaigoje "Reuters" rašė, kad JAV mikroschemos ir toliau patenka į Rusiją per trečiųjų šalių, tarp kurių yra Turkija ir Honkongas, tarpines bendroves.

ES bendrovės taip pat toliau tiekė elektronikos gaminius į Rusiją. Pavyzdžiui, Estijos bendrovė "Elmec Trade Oü" nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki spalio 31 d. į Rusiją eksportavo elektronikos už mažiausiai 17 mln. dolerių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder