Dmitrijaus Peskovo sūnaus automobilis Maskvoje gavo dvi baudas, kol jis "kariavo" Ukrainoje

Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo vyresnysis sūnus Nikolajus, interviu laikraščiui "Komsomolskaja pravda" sakė, kad Ukrainoje kariavo priklausydamas Vagnerio PMC. Tačiau tuo metu jo Tesla Maskvoje gavo dvi baudas.

Pasak PMC "Wagner" įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino, 2022 m. vasarą D. Peskovas asmeniškai kreipėsi į jį su prašymu "suorganizuoti", kad jo sūnus įstotų į samdinių kompaniją ir būtų išsiųstas į Ukrainą kaip artileristas.

Pasak J. Prigožino, Peskovo sūnus pagal sutartį tarnavo šešis mėnesius, o tada išėjo atostogų. 

Tačiau "Tesla Model X", priklausęs jam iki 2023 m. kovo pabaigos, ir toliau gaudavo baudas Maskvoje.

Automobilis buvo pastebėtas 2022 m. liepos 24 d. ir lapkričio 6 d., kai Peskovo sūnus turėjo atvykti į Ukrainą.

Be to, anoniminiai VČK-OGPU šaltiniai, neva pažįstantys Peskovo sūnų, "Telegram" kanalui sakė, kad jis niekur neišvyko.

Telegramos kanalas "Astra" nurodė, kad Nikolajus buvo nufilmuotas su karine uniforma ir kauke propagandisto Vladimiro Solovjovo pasakojime.

Vaizdo įraše vyro veidas paslėptas; jis prisistatė esąs Vagnerio PMC šaulys iš Čeboksarų. Vladimiras Solovjovas šią filmuotą medžiagą pavadino "išskirtine Nikolajaus Peskovo filmuota medžiaga iš fronto. 

Prigožinas pirmą kartą atskleidė, kad Peskovo sūnus balandžio 21 d. kovėsi Vagnerio būryje. "Iš visų mano pažįstamų vienas žmogus - Dmitrijus Sergejevičius Peskovas, kuris vienu metu garsėjo kaip visiškas liberalas, - jo sūnus, kuris dalį gyvenimo nugyveno Amerikoje, jei neklystu, arba Anglijoje...

Atėjo ir pasakė: "Imkite jį kaip paprastą šaulį", - pasakojo PMC įkūrėjas. 

Jis neatskleidė, kurį Peskovo sūnų turėjo omenyje, tačiau apibūdinimui tiko tik Nikolajus, apie 10 metų gyvenęs Jungtinėje Karalystėje.

Prigožinas gerai įvertino jo tarnybą, sakydamas, kad jis "visiškai puikiai tarnavo" MLRS "Uragan".

Vėliau Prigožinas sakė, kad Nikolajus buvo nugabentas į Vagnerio PMC "pagal suklastotus dokumentus, pakeitęs pavardę, vardą ir tėvavardį.

Jei Peskovo sūnus naudojosi suklastotu pasu, kad įstotų į PMC, tai reiškia iki metų kalėjimo, "Agentūrai" sakė "Pirmojo departamento" advokatas Jevgenijus Smirnovas.

Kartu pats samdinių organizacijos egzistavimas yra draudžiamas įstatymu, todėl neaišku, kokių dokumentų galėjo prireikti, pridūrė jis.  

Pats Peskovo sūnus interviu "Komsomolskaja pravda" patvirtino, kad Ukrainoje kovojo priklausydamas Vagnerio PMC ir kad susisiekti su samdinių organizacija jam padėjo tėvas.

Jis taip pat pažymėjo, kad už "karinius žygdarbius" buvo apdovanotas medaliu "Už narsą".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder