Medvedevas: NATO lėktuvų pristatymas Ukrainai prilygs tiesioginiam karui su Rusija

Dmitrijus Medvedevas pagrasino smogti Lenkijai, jei ši padės Ukrainai įsigyti naikintuvų

(3)

Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas perspėjo NATO šalis netiekti Ukrainai naikintuvų. Pasak jo, bet kokia pagalba Kijevui tokiais lėktuvais, įskaitant techninę priežiūrą ir remontą, būtų laikoma aljanso "tiesioginiu dalyvavimu kare prieš Rusiją".

D. Medvedevas sakė, kad tokiu atveju pirmasis Rusijos taikinys būtų Lenkija.

"Jei įsivaizduosime, kad ateityje pristatytus NATO lėktuvus jų kariškiai aptarnaus kokios nors puldinėjančios Lenkijos teritorijoje, <...> tai bus tiesioginis atlantiečių įsitraukimas į karą prieš Rusiją su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis", - sakė jis.

D. Medvedevas taip pat pabrėžė, kad "visi tie, kurie nuspręs tiekti (remontuoti) tokią įrangą ar naikinimo priemones, kartu su užsienio samdiniais ir kariniais instruktoriais, turės būti laikomi teisėtu kariniu taikiniu".

Anksčiau Varšuva pareiškė esanti pasirengusi perduoti Ukrainai naikintuvus, tačiau ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) pabrėžė, kad Lenkija nebus pirmoji NATO šalis, kuri tai padarys.

D. Medvedevas savo postuose reguliariai mini Lenkiją.

Per invazijos į Ukrainą metines jis rašė, kad Rusijai reikia pasiekti Lenkiją, kad galėtų atremti Kijevo grasinimus, kitaip Ukrainos pajėgos vėl "išprovokuos pasaulinį konfliktą".

Jis taip pat apkaltino Lenkiją "išdavus Europos interesus" dėl jos ir Baltijos šalių paramos JAV sprendimams.

Be to, D. Medvedevas teigė, kad Varšuva "paskelbė Ukrainos padalijimą" ir laukia tinkamo momento užgrobti jos teritorijas.

Panašų pareiškimą padarė ir Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas.

Anksčiau Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad sąjungininkai turėtų skubiai nusiųsti Ukrainai būtiną karinę įrangą, nes jei Rusija "laimės", prezidentas Vladimiras Putinas nesustos.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas Lenkiją įvardijo kaip kitą taikinį po Ukrainos.

Siekdamas sukurti pretekstą invazijai, jis pasiūlė pasinaudoti "Krymo scenarijumi". Pasak Čečėnijos lyderio, Rusija turėtų padėti surengti "referendumą" dėl Silezijos, kurios didžioji dalis priklauso Lenkijai, autonomijos, o tada "denacifikuoti ir demilitarizuoti" visą šalį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder