Dmitrijus Peskovas gina sūnų, kaltinamą vengimu atlikti karo tarnybą

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas ketvirtadienį gynė savo sūnų, opozicijos aktyvistams apkaltinus šį vengimu atlikti karo tarnybą, šalyje prasidėjus dalinei karinei mobilizacijai.

Anksčiau šaukimo skyriaus pareigūnais apsimetę aktyvistai paskambino Nikolajui Peskovui, o paskui pasidalijo garso įrašais, kurie žaibiškai išplito internete.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paskelbė apie dalinę karinę mobilizaciją, o gynybos ministras Sergejus Šoigu patikslino, jog bus pašaukta apie 300 tūkst. rezervistų.

Rusijos socialiniuose tinkluose plačiai išplitusiame vaizdo įraše kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno šalininkai skambina N. Peskovui, prisistato už šaukimą atsakingais pareigūnais ir liepia jam atvykti užsiregistruoti mobilizacijai.

Įraše girdėti, kaip aktyvistams atsakantis vyras, kuris, pasak jų yra D. Peskovo sūnus, atsisako paklusti ir sako, kad „spręs tai aukštesniu lygiu“.

Pats Kremliaus atstovas ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad apie tą pokalbį jį informavo sūnus.

D. Peskovas pridūrė, jog visa stenograma nebuvo paskelbta, tikriausiai norėdamas pasakyti, kad aktyvistų paskelbtas įrašas buvo ištrauktas iš konteksto.

„Aš nežiūriu šio kalinio komandos parengtos medžiagos“, – pridūrė D. Peskovas, turėdamas omenyje A. Navalną, atliekantį griežtą laisvės atėmimo bausmę sukčiavimo byloje, kurią jo sąjungininkai vadina politine.

Sidebar placeholder