Donaldas Tuskas: gaisras Varšuvos prekybos centre, „labai tikėtina“, susijęs su Rusija

(1)

Vyksta tyrimas dėl didelio atgarsio sulaukusio gaisro Varšuvos prekybos centre Marywilska gatvėje, per kurį šio mėnesio pradžioje sudegė visas pastatas.

„Visiškai tikėtina“, kad su gaisru susijusios Rusijos valstybinės tarnybos, po antradienio vyriausybės posėdžio sakė Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas.

D. Tuskas sakė, kad norėtų, jog „mes viešojoje erdvėje nespekuliuotume apie tai, kurie Lenkijoje įvykę incidentai galbūt yra užsienio tarnybų, įskaitant Rusijos ir Baltarusijos, (dalyvavimo – PAP) rezultatas“.

Jis pažadėjo, kad pateiks „tai, ką galima pranešti visuomenei“, tačiau glaudžiai konsultuodamasis su valstybės tarnybų vadovais, įskaitant vidaus reikalų ministrą.

„Šiandien, – pažymėjo jis, – neabejojame, kad Rusijos tarnybų, bendradarbiaujančių su Baltarusijos tarnybomis, aktyvumas yra didelis“.

Sekmadienį, gegužės 12 dieną, Lenkijos sostinės Bialolekos rajono Marywilska gatvėje esančiame dideliame prekybos centre kilo gaisras. Niekas nenukentėjo, tačiau pastatas sudegė beveik iki pamatų, o centre veiklą vykdantys prekybininkai patyrė nuostolių.

Marywilska 44 pastatytas po to, kai Varšuvos savivaldybė nusprendė surasti naują prekyvietę verslininkams, anksčiau turėjusiems savo parduotuves pačiame miesto centre, netoli komunistų laikų Kultūros ir mokslo rūmų, ir buvusiame „Dziesieciolecia“ stadione rytinėje Vyslos upės pusėje, tuo metu laikytame vienu didžiausių turgaviečių Europoje.

Naujajame prekybos centre buvo įsikūrę šimtai mažmeninės prekybos parduotuvių, kurioms dažniausiai vadovavo vietnamiečių kilmės prekeiviai, siūlantys pigius tekstilės ir kitus gaminius, dažniausiai pagamintus Kinijoje, taip pat maitinimo įstaigų. Jame kasdien apsilankydavo iki 10 000 pirkėjų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder