Elonas Muskas
E. Muskas: „Tesla“ vėl priims bitkoiną kaip atsiskaitymo būdą, kai šis taps „žalesniu“

„Tesla“ vėl priims bitkoiną kaip atsiskaitymo būdą, kai bus gerokai sumažinta šios kriptovaliutos kasybos procesų žala aplinkai, nurodė kompanijos vadovas Elonas Muskas.

Maždaug 50 proc. švarios energijos naudojimas bitkoinų kasyboje būtų priimtina riba, sekmadienį tviteryje parašė E. Muskas.

Bitkoinai generuojami vykdant sudėtingus skaičiavimo procesus, kuriems reikia daug elektros energijos. Būtent dėl šios priežasties kriptovaliutos sulaukia daug aplinkosaugos aktyvistų kritikos.

E. Muskas ir „Tesla“ pastaraisiais mėnesiais paskelbė keletą pranešimų apie bitkoiną, dėl kurių pradėjo svyruoti šios kriptovaliutos kursas.

Iš pradžių elektromobilių gamybos bendrovė paskelbė investavusi į bitkoiną 1,5 mlrd. dolerių ir netrukus leisianti savo klientams atsiskaityti už automobilius šia skaitmenine valiuta.

Tokie atsiskaitymai buvo leisti kovą, tačiau po mažiau nei dviejų mėnesių sustabdyti, E. Muskui užsiminus apie bitkoino žalą aplinkai.

E. Muskas atmetė kaltinimus, kad dažnais krypties pokyčiais siekė manipuliuoti bitkoino kaina.

Jis nurodė, kad „Tesla“ pardavė maždaug 10 proc. savo įsigytų bitkoinų, kad galėtų įrodyti, jog įmanoma jų atsisakyti nepadarant reikšmingos įtakos šios kriptovaliutos kursui.

Sidebar placeholder