Ekspertas įvardino, kada konkrečiai Putinas išprotėjo (1)

Karališkojo tarptautinių reikalų instituto analitikas Keiras Gilesas spėliojo, kaip ir kodėl Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tapo naujuoju "fiureriu". Apie tai jis kalbėjo duodamas interviu agentūrai "Ukrinform". 

Pasak Gileso, Putinas dabar pradeda konfrontaciją su likusiu pasauliu, nes yra susirūpinęs dėl to, ką laiko SSRS klaidomis, ir siekia jas ištaisyti.

"Jis pradėjo daugiau kalbėti apie imperinės Rusijos atkūrimą, Sovietų Sąjungos "nacionalinių respublikų" politiką, kurios pagrindu susiformavo dabartinės nepriklausomos šalys, vadindamas klaida.

Šiuo metu V. Putinui rūpi, kad šios šalys yra iš tiesų nepriklausomos, o ne kontroliuojamos Maskvos.

Jis įsitikinęs, kad tai nenatūralu ir kad reikia ištaisyti šią "istorinę klaidą", sakė ekspertas.

Analitikas teigė, kad koronaviruso pandemija turėjo įtakos Rusijos prezidento virtimui "fiureriu" ir pasinėrimui į liguistas idėjas apie Ukrainą bei sąmokslo teorijas.

"Žmonės, kurie nuo pat pradžių stebėjo Putiną ir analizavo jo pasisakymus, pastebėjo, kaip formuojasi ir įsitvirtina jo požiūris į pasaulį.

Su kiekvienais metais jis vis labiau tolsta nuo pasaulio tvarkos sampratos, kuri Vakarų pasaulyje laikoma norma.

Daugelis Putiną stebinčių analitikų mano, kad COVID-19 pandemijos laikotarpis, kai jis buvo visiškai izoliuotas nuo išorinio pasaulio, buvo labai svarbus ne tik jo pasinėrimui į sąmokslo teorijas apie Vakarų išpuolius, bet ir jo fantazijų apie Ukrainą formavimuisi.

Jis iš tiesų patikėjo, kad ukrainiečiai yra istorijoje paklydę rusai, laukiantys, kol bus išvaduoti, - sakė Gilesas.

Archyvų nuotr.

Ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder