Ekspertas paaiškina, kodėl Ukrainoje žuvo tiek daug Rusijos generolų

Rusijos aukšto rango kariuomenės vadai nepasitiki jaunesniaisiais karininkais. Todėl generolai dažnai perima kariuomenės ir taktinio lygmens padalinių kontrolę ir tampa prioritetiniu Ukrainos karių taikiniu, - paskelbė unian.net.

Ukrainos kariuomenė aiškiai supranta, kad priešo dalinių dekapitacijos taktika blokuoja jo puolamuosius pajėgumus.

Apie tai interviu OBOZREVATEL sakė karinis ekspertas Vladislavas Seleznevas.

"Viena vertus, Rusijos generolai nepasitiki jaunesniaisiais karininkais, kita vertus, šie jaunesnieji karininkai neturi iniciatyvos.

Ukrainos snaiperiams, Ukrainos artilerijos daliniams tokie pareigūnai, be abejo, yra prioritetinis taikinys. Jie juos sunaikina. Nes sunaikinti vieną karinį lyderį, kuris organizuoja karinę operaciją ar puolimą, yra daug lengviau, nei nukauti daug rusų karių", - aiškino ekspertas.

Selezniovas pažymėjo, kad vyresniojo karininko nušalinimas iš esmės atima vadovavimą Rusijos kariuomenės daliniams ir sutrikdo puolimo tempą bei įtampą.

"Jau girdėjome, kad mūsų artileristai iš amerikietiškų M777 klasės haubicų iššaudė didelio tikslumo sviedinius į valdymo punktą ir ryšių mazgus, per kuriuos paskirstomi įsakymai ir nurodymai, taip pat į punktus, kuriuose buvo laikoma amunicija.

Tai visiškai efektyvūs tikslieji smūgiai, kurie sudirgina Rusijos okupacinės kariuomenės puolamuosius veiksmus", - pažymėjo ekspertas.

Primename, kad gegužės pradžioje JAV žvalgyba pranešė apie 8 -10 nužudytų Rusijos generolų Ukrainoje. Tai apytikslis skaičius, kuris nuo to laiko vis didėjo.

Antradienį, gegužės 24 d., paaiškėjo, kad AFU likvidavo generolą majorą Kanamatą Botaševą, kuris vykdė kovinę užduotį lėktuvu Su-25.

Vėliau Ukrainos ginkluotosios pajėgos patvirtino, kad Rusijos generolas majoras Romanas Kutuzovas buvo likviduotas. Gandai apie jo mirtį sklido jau kelias dienas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder