Ekspertas svarstė, kas nutiks, jei Putinas nuspręs smogti Ukrainai branduoliniu ginklu

(6)

Šveicarijos kariuomenės majoro Claude'o Meyerio teigimu, Ukrainos mūšio lauke būtų sunku efektyviai panaudoti taktinius branduolinius ginklus. Kremliui teks suduoti kelis smūgius, kad pasiektų rezultatų.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino bet kokio branduolinio ginklo panaudojimas reikštų paradigmos pasikeitimą, ypač dėl neišvengiamo eskalacijos pavojaus.

Daugelis analitikų bando modeliuoti, kas galėtų nutikti, jei Kremlius nuspręstų žengti tokį žingsnį.

Šveicarijos kariuomenės majoras Claude'as Meyeris apie tai rašo laikraščiui "Neue Zürcher Zeitung".

Pranešama, kad esama ženklų, jog Kremlius šį karą laiko beveik egzistenciniu.

Be to, Rusijos kariuomenės pajėgumai pasirodė esą labai riboti. Tačiau analitikai vis dar linkę manyti, kad branduolinis smūgis Ukrainai yra mažai tikėtinas scenarijus.

Medžiagoje teigiama, kad branduolinio ginklo poveikis priklauso nuo sprogimo vietos. Jei sprogimas įvyks ant žemės, radioaktyvioji tarša bus daug didesnė, o jei ją nuneš vėjas, ji apims didelę teritoriją.

Be to, pasak leidinio, branduolinio smūgio poveikis labai priklauso nuo naudojamo ginklo, jo panaudojimo būdo, taikinio vietos ir sąlygų sprogimo metu. Savo ruožtu radioaktyvaus užterštumo mastą lemia ginklo sprogstamoji galia, sprogimo aukštis ir oro sąlygos.

"Apskritai skiriami trumpalaikiai ir ilgalaikiai sprogimo padariniai. Pirmieji apima šviesos blyksnį ir šiluminę spinduliuotę, smūginę bangą, radiacinį lietų ir branduolinį elektromagnetinį impulsą.

Ilgalaikiams padariniams priskiriama neutronų sukelta spinduliuotė ir radioaktyviųjų dalelių jonizuojančioji spinduliuotė", - rašoma medžiagoje.

Pranešama, kad jei V. Putinas nuspręs panaudoti branduolinį ginklą, jis turės laikytis saugaus kelių kilometrų atstumo.

"Ukrainoje frontas labai ilgas, o pajėgos išsklaidytos. Todėl šiame mūšio lauke sunku efektyviai panaudoti taktinius branduolinius ginklus.

Norimam operatyviniam poveikiui pasiekti - pavyzdžiui, sustabdyti Ukrainos kontratakas - tikriausiai reikės panaudoti kelis taktinius branduolinius ginklus", - teigiama dokumente.

Dokumente taip pat teigiama, kad Kremlius gali apsvarstyti galimybę suduoti branduolinį smūgį Ukrainos gyvenvietėms ar svarbiems infrastruktūros objektams.

Tačiau mažai tikėtina, kad Rusija tokiu būdu galės pasiekti kokių nors tikslų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder