ESA vadovas: pirmasis Europos astronautas Mėnulyje - iki 2030 metų

Europos kosmoso agentūros (ESA) vadovas nori, kad iki 2030 m. Mėnulyje nusileistų pirmasis žemyno astronautas.

„Tikslas – iki dešimtmečio pabaigos pasiųsti astronautą ant Mėnulio paviršiaus“, – dpa Paryžiuje sakė ESA vadovas Josefas Aschbacheris. Jis paliks pirmus europiečio batų pėdsakus Mėnulio paviršiuje – tai, be abejo, turėtų simbolinę reikšmę, sakė jis.

J. Aschbacheris teigė esąs įsitikinęs, kad tikslas gali būti pasiektas, be to, jis tikisi, kad ateityje Mėnulis taps nauja ekonomine erdve ir nauju žemynu.

Vis dėlto konkrečių planų dėl Europos misijos į Mėnulį nėra. J. Aschbacheris sakė, kad tai svarbus derybų su JAV kosmoso agentūra NASA klausimas.

Šiuo metu NASA planuoja iki 2025 metų pasiųsti astronautus į Mėnulį, tai būtų pirmas kartas per beveik 50 metų vykdant misiją „Artemidė“. JAV iki šiol yra vienintelė šalis, išlaipinusi astronautus Mėnulyje, iš viso 12 jų nusileido ant paviršiaus per „Apollo“ misijas 1969–1972 metais.

EKA aktyviai dalyvauja dabartinėje „Artemidės“ misijoje, sakė J. Aschbacheris.

Kitame etape, kai NASA ir ESA sukurs mažą „The Gateway“ stotį, kuri suksis aplink Mėnulį, Europos dalyvavimas bus „toks svarbus, kad be mūsų jie negalės nuskristi į Mėnulį", sakė jis. Dalyvauja ir kitos bendrovės, bet malonu matyti, kad NASA priklauso nuo Europos kaip patikimos partnerės, sakė jis.

„Ir tai tikrai yra mūsų bendras kelias į Mėnulį“, – sakė jis.

Sidebar placeholder