Estija – absoliuti paramos Ukrainai lyderė, Lietuva – trečia

Pagal šalies BVP Estija, Lenkija ir Lietuva Ukrainai paaukojo daug daugiau nei JAV, JK ar kitos didesnės Europos ekonomikos, rašo „Estonian World“, remdamiesi „Kiel Institute“.

„Kiel Institute“ duomenimis, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pražios JAV Ukrainai paaukojo beveik 4,4 mlrd. eurų ir yra bene didžiausia donorė.

Estija paaukojo 220 mln. ir yra didžiausia donorė vertinant BVP vienam gyventojui.

„Stulbina tai, kad JAV skyrė beveik keturis kartus daugiau karinės pagalbos nei visos kitos 30 Vakarų šalių kartu paėmus. Lygiai taip pat stulbina tai, kad maža Estija, mūsų duomenimis, pasiūlė Ukrainai daugiau karinės pagalbos nei visos didžiosios ES ekonomikos“, – teigė institutas.

Organizatorių nuotr.

Valstybių parama Ukrainai. Kiel Institute

„Kiel Institute“ atkreipė dėmesį į tai, kad Rytų Europos šalys išsiskiria kaip „ypač dosnios atsižvelgiant į jų ekonomikos dydį, o Estija, Lenkija, Lietuva ir Slovakija yra keturios didžiausios donorės.

JAV (būdamos didžiausia donorė absoliučiais skaičiais) yra šeštoje vietoje, suteikdamos pagalbą, kurios vertė siekia maždaug 0,04 proc. savo BVP.

Apskritai Estija suteikė Ukrainai pagalbą, kurios vertė siekia beveik 0,8 proc. jos BVP. Po Estijos rikiuojasi Lenkija (0,17 proc. BVP), Lietuva (0,06 proc.), Slovakija (0,05 proc.), Švedija (0,045 proc.) ir JAV.

Organizatorių nuotr.

Valstybių parama pagal BVP. Kiel Institute

„Nuostabu, kad JAV vienos duoda gerokai daugiau nei visa ES, kurios artimiausioje kaimynystėje siaučia karas“, – komentavo „Kiel Institute“ tyrimų direktorius ir pagrindinis žurnalo „Ukraine Support Tracker“ autorius Christophas Trebeschas.

Alfa.lt

Sidebar placeholder