Lauri Läänemetsera

Estija pažadėjo išduoti Kijevui mobilizuojamus ukrainiečius

Estija yra pasirengusi išduoti Kijevui Ukrainos piliečius, kuriems taikomas šaukimas į karinę tarnybą, atsižvelgiant į žinias apie Ukrainos valdžios planus mobilizuoti 500 tūkst. piliečių, taip pat ir užsienyje. Tai pokalbyje su "Postimees" pareiškė Estijos vidaus reikalų ministras Lauri Läänemetsas.

Pasak Läänemetso, Estijoje gyvena apie 7 500 šaukiamojo amžiaus Ukrainos piliečių.

Tačiau daugelis iš jų yra atleisti nuo mobilizacijos pagal Ukrainos įstatymuose nustatytus kriterijus.

"Jei Ukrainai to reikia, Estija gali įsitraukti į šių žmonių paiešką ir jų išdavimą Ukrainai.

Apskritai mes žinome, kur šie žmonės yra, ką jie veikia. Dauguma jų eina dirbti, turi leidimus gyventi Estijoje", - sakė ministras.

Läänemetsas pabrėžė, kad mobilizacija nėra susijusi su Ukrainos piliečiais, kurie nuolat gyvena užsienyje, bet turi įtakos tiems, kurie laikinai gyvena Estijoje, atvykę po karo Ukrainoje pradžios 2022 m. vasario mėn. ir turintys laikiną leidimą gyventi.

Ministras taip pat patikslino, kad pagal tarptautinę teisę Ukraina neturi galimybės mobilizuoti Estijoje gyvenančių savo piliečių be atitinkamo valstybių susitarimo.

Atsižvelgdamas į tai, Läänemetsas išreiškė ketinimą oficialiai pranešti Ukrainos valdžios institucijoms apie pasirengimą sudaryti atitinkamą susitarimą, jei Kijevas pareikš norą pašaukti Estijoje gyvenančius Ukrainos piliečius į savo ginkluotąsias pajėgas.

Anksčiau Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas interviu televizijoms WELT TV, Bild ir Politico teigė, kad kitose šalyse gyvenantys 25-60 metų amžiaus ukrainiečiai turės prisistatyti į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šaukimo skyrius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder