Estijos bendrovė pristatė du kovinių robotų prototipus

Estijos bendrovė "Milrem Robotics" Belgijoje ir Slovėnijoje pristatė du robotizuotų kovos platformų prototipus, - apie tai pranešė nacionalinis transliuotojas ERR.

Archyvų nuotr.

Belgijoje septynių Europos gynybos fondo projekte dalyvaujančių šalių konsorciumui buvo pademonstruotas platformos prototipas, skirtas kovinei ugniai, stebėjimui ir šaudmenų pristatymui pėstininkų daliniams.

Savo ruožtu Slovėnijoje buvo demonstruojamas kartu su Norvegijos "Kongsberg" kuriamas bepilotės kovinės mašinos "Type-X" prototipas.

"Tai buvo pirmas viešas tokios kovinės transporto priemonės panaudojimas kartu su "Kongsberg".

Tai istorinis įvykis, nes niekas Europoje iki šiol tokių galimybių nedemonstravo", - sakė "Milrem Robotics" vykdomasis direktorius Kuldaras Väärsi.

Talino universiteto Programinės įrangos instituto profesorius Tanelis Tammetas paaiškino, kad bepilotės antžeminės transporto priemonės, skirtingai nei dronai, kol kas nenaudojamos dėl riboto matomumo ir kliūčių, su kuriomis tokie robotai susiduria judėdami ir orientuodamiesi.

Kad antžeminiai koviniai dronai ir robotai būtų plačiai naudojami, reikia patobulinti jų programinę įrangą, kad jie galėtų judėti ir judėti nedalyvaujant operatoriui, taip pat užtikrinti patikimą ir galingą ryšio kanalą.

Mokslininkas mano, kad tokiam technologijų plėtros lygiui pasiekti prireiks ne vienerių metų.

Kita vertus, įmonės, kurios jau vykdo tokią plėtrą, ateityje turės didelį pranašumą.

Archyvų nuotr.
 

Estijos bendrovė pristatė du kovinių robotų prototipus

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder