Europai prognozuojama sunki žiema

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg), pabrėžęs, kad Ukrainą ir toliau būtina remti, perspėjo - ši žiema Europai bus ypač sudėtinga.

„Reikia ruoštis sunkiai žiemai ir toliau remti Ukrainą, nes, priešingu atveju, kaina bus dar didesnė, situacija Europoje - dar sudėtingesnė, o mes tapsime dar labiau pažeidžiami", - sakė jis, kalbėdamas Europos Parlamento „Progresyviųjų socialistų ir demokratų aljanso" frakcijos posėdyje.

Po posėdžio išplatintame dokumente buvo nurodyta, kad jame buvo aptariamas „šalių-sąjungininkių potencialas ir jų turimos šaudmenų atsargos". Taip pat buvo akcentuota, kad generalinis sekretorius ragino kaip galima greičiau turimas atsargas papildyti.

Tai, kad žiema bus sunki, nusprendė nebeslėpti ir oficialios Prancūzijos įstaigos. Šalies Finansų ministerijos darbuotojams teks šilčiau rengtis, nes institucija apsisprendė mažinti šildymui skiriamas lėšas.

Tai, kalbėdamas radijo stoties „France Inter" eteryje pareiškė ministerijos vadovas Bruno Le Meras (Bruno Le Maire).

„Išvysite mus ne ryšinčius kaklaraiščius, o vilkinčius šiltus drabužius. Manau, kad tai bus labai gerai, nes leis mums taupyti energiją ir pademonstruoti „energetinį blaivumą".

Tai yra bene efektyviausias būdas praleisti žiemą niekam neatjungiant elektros energijos", - pabrėžė B.Le Meras.

Pasak jo, institucijoje šildymas bus įjungtas tik tuomet, kai temperatūra nukris žemiau +19 C. Kadangi Paryžiuje orai netrukus turėtų pradėti vėsti, tikėtina, šildymas bus įjungtas artimiausiu metu, tačiau net ir tuomet Finansų ministerija žada jam per daug neišlaidauti.

Energetinių išteklių taupymą propaguoja ir kitos šalys. Dar liepos pradžioje Vokietijos Budenstage buvo pasiūlyta pradėti taupyti elektros energiją ir mažinti lankytinų Berlyno vietų apšvietimą.

Planuojama, kad jų apšvietimas bus išjungiamas vidurnaktį.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder