Europos marioms, kurios vasarą virsta „pragaru žemėje“, suteiktas pavadinimas

Maltos mėlynoji lagūna Komino saloje jau buvo garsus kino perlas, tačiau dėl socialinės žiniasklaidos jos populiarumas tarp turistų sparčiai išaugo.

Pasak laikraščio „ Express“, jos ryškiai mirguliuojantys vandenys ėmė traukti keliautojus iš viso pasaulio, ieškančius tobulos nuotraukos. Nors 3 km x 5 km dydžio salelė iš tikrųjų yra saulės išdeginta uolos plokštė, apsupta mirguliuojančio ryškiai turkio spalvos vandens, anksčiau ji buvo beveik tuščias Maltos salyno uostas. Tačiau šiandien tai visai kitokia istorija.

Aviakompanijos KM Malta rinkodaros ir korporatyvinės komunikacijos vadovė Rebeka Millo (Rebecca Millo), daugelis keliautojų, atvykstančių į Maltą, nori ten nuvykti.

Maltos atostogų patirčių puslapį socialiniame tinkle „Facebook“ valdantis Kolinas Bekhauzas (Colin Backhouse) pažymėjo, kad vasaros mėnesiais Kominas yra labai perpildytas. Todėl leidinyje pažymima, kad beveik neįmanoma laisvai maudytis skaidriame vandenyje, jau nekalbant apie tai, kad ant aplinkinių uolų neįmanoma rasti vietos atsisėsti.

Backhouse'as: „Ši vieta graži ne sezono metu, bet vasarą? Net jei man sumokėtų, aš ten nevažiuočiau. Tai pragaras žemėje.“

Minios žmonių petys į petį kovoja dėl vietos, iš perpildytų šiukšliadėžių liejasi šiukšlės, iš motorinių valčių sklinda muzika, tvyro benzino kvapas.

Tačiau ne sezono metu, nuo gruodžio iki vasario, įlankos vandenys lieka beveik nepaliesti. Pakrantė rami, kranto linija nepaliesta.

Dėl perpildytų laivų, ribotų patogumų ir blogėjančios aplinkos būklės valdžios institucijos vis labiau spaudžia imtis veiksmų, kad būtų išsaugota ši gamtos vertybė. 2022 m. vietos aplinkosaugininkai paragino valdžios institucijas saugoti Komino, o ne jį naikinti.

Dabar, šį vasaros sezoną, siekdamos užkirsti kelią masiniam turizmui ir sumažinti spaudimą salai, Maltos valdžios institucijos įveda dienos lankytojų skaičiaus apribojimą - sumažina dienos kelionių laivais skaičių nuo 10 000 iki 5 000.

Maltos kelionių gidė Joanne Gatt sakė, kad dažnai girdi turistų nusivylimo žodžius po kelionės į Komino salą, sakančius, kad apsilankymas mažytėje saloje nėra tai, dėl ko jie pasirašė sutartį. „Jie atvyksta į Kominą tikėdamiesi rojaus, o išvyksta nusivylę, nes sala perpildyta, joje chaosas“, - sakė J. Gatt.

Kova su pernelyg dideliu turizmu

Pastaruoju metu daugelis šalių ėmėsi priemonių, kad turistų minios nepultų į lankytinus objektus. Pavyzdžiui, visoje Viduržemio jūros regione griežtinamos taisyklės, kuriomis siekiama kovoti su pernelyg dideliu turizmu.

Venecija taip pat įvedė įėjimo mokestį vienadienėms ekskursijoms, o Atėnai apribojo kasdienių lankytojų skaičių Akropolyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.